Skocz do zawartości

[Stery] Demontaż łożysk


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałem wyczyścić stery, ponieważ słyszałem w nich trzeszczenie piasku. Po rozkręceniu wszystkiego nie wiem jak wyciągnąć łożyska. Poszukałem trochę w necie ale nie wiem jaki to rodzaj, a nie chcę robić czegoś na siłę. Jak mogę je zdemontować/dokładnie wyczyścić z piasku? Dołączam zdjęcie: Klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Możesz sie spodziewać ze wypadnie łożysko i jak go nie złapiesz spadnie na ziemie :P to łożysko maszynowe, o takie :

CaneCreek40Bearing41_220.jpg

I jak by sie rozleciało podczas wyciągania znaczy ze nadaje sie w kosz. Ogólnie jak je doczyścisz powinno przypominać te z obrazka i kręcić sie ładnie z wyraźnym oporem ale gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się też spodziewać, że po zdjęciu uszczelek z łożysk zobaczysz wewnątrz rdzę.

Jeśli ju z wyjmiesz łożyska, koniecznie zdejmij uszczelki (podważając nożem do tapet) , zobacz jak się mają wnętrzności, najlepiej było by je przepłukać benzyną ekstrakcyjną i napchać nowego smaru, po złożeniu sprawdź czy wewnętrzna bieżnia nie ma luzu w stosunku do zewnętrznej, jeśli wyczujesz , że jest luz , to nie radzę ich zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...