Skocz do zawartości

[ciekawe aukcje] Allegro, E-bay i in. Dalszy ciąg dalszy.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tych aukcjach? http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=14696447

Natknąłem się na nie przypadkiem, ale zaciekawiłem się, zastanowiłem, obliczyłem i... jak dla mnie albo to wielki przekręt albo sposób na zarobienie przy czasie przy kompie kilku godzin i dwa razy tyle na poczcie...

Jestem zainteresowany rzeczami takimi jak opony, błotniki, lampki, tarcze i amortyzator. Jest tego w cholerę, zamierzałbym to sprzedawać oddzielnie na licytacji po ok. 7-25zł szt. (cena początkowa, zależnie od stanu).

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na te fotografie z allegro, to może jedna korba jest cokolwiek warta (Deore LX) i pewnie umieszczona na fotografii tylko jako zachęta. Reszta to totalny złom niewart zawalania garażu. Komentarze zwrotne z wulgaryzmami od "whip-sc" też nie zachęcają. Tego typu "okazje" możesz znaleźć na większości złomowisk z Polsce a w Danii czy Szwajcarii nawet z 2-3 klasy wyższym osprzętem (Deore LX i wyżej). U nas wywalenie roweru na osprzęcie XT, XTR to profanacja, burżuazja i obszarnictwo a u nich zjeżdżony rower to złom i jako złom jest wyrzucany na złom. Często pęknięta obręcz lub po prostu scentrowane koło kwalifikuje u nich rower na śmietnik. Trochę pracowałem w Kopenhadze i często oczom nie wierzyłem, co ludzie tam wyrzucają.

 

PS. Kilogram złomu to 2-10 zł w zależności, jaki dzień ma pan w skupie żelaza :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złom po 2 złote? Panie, chyba dawno na skupie nie byłeś :laugh: A jakby był po 10 zł to kratki ściekowe musiałyby być przykuwane łańcuchami albo zabezpieczone zamkami szyfrowymi :woot: Złom stalowy pierwszej kategorii to max 90 gr/kg. Aczkolwiek taka garść przerzutek, z czego połowa to plastiki i niewiadome stopy, poszła by pewnie w granicach 70-75 gr/kg. Na aluminiowych sztycach można by lepiej zarobić, mniej więcej 4 zł za kilo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych aukcjach? http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=14696447

Natknąłem się na nie przypadkiem, ale zaciekawiłem się, zastanowiłem, obliczyłem i... jak dla mnie albo to wielki przekręt albo sposób na zarobienie przy czasie przy kompie kilku godzin i dwa razy tyle na poczcie...

Jestem zainteresowany rzeczami takimi jak opony, błotniki, lampki, tarcze i amortyzator. Jest tego w cholerę, zamierzałbym to sprzedawać oddzielnie na licytacji po ok. 7-25zł szt. (cena początkowa, zależnie od stanu).

 

Co o tym sądzicie?

 

gosc tez takie czesci skupuje, ostatno ceny byly bardzo wysokie, ogolnie to sie raczej nie bedzie oplacalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...