Skocz do zawartości

[złodzieje] Wszyscy z Krakowa UWAGA!


klima

Rekomendowane odpowiedzi

Policja musi mieć autorytet który wyrobić teraz można już IMO tylko siłą, lać gnoi, jeszcze wiecej strzelania na stadionach do kiboli itp - niech bedą przestrogą, puszkowania gówniarzy i kozaków - to gnoje mają bać sie policji a nie na odwrót jak jest teraz... Jak sam byś siedział w radiowozie a dużurny kazał by ci wylegitymować czy chociaż rozpłoszyć jakąś nawet nie duża grupkę "dresów" to jestem pewny że miał byś pełne gacie i nawet byś z auta nie wysiadł. A co do mandatów za przyziemne sprawy takie jak wymieniłeś to mnie akurat bardzo wkur**ia jak nie mogę sobie spokojnie na spacer pójsć nad odrę, czy gdzieś do lasu bo masa śmieci, puszek butelek itp - dosłownie slalom - każdego takiego IMO słusznie nalezy karać.

Prowokacja dziennikarska jest dozwolona ale policyjna nie...... tyle jeśli chodzi o przepisy, żałosne......

Po części masz racje, ale z tym strzelaniem do kiboli to ostro przegiąłeś. Tak wiem, chuligani, bydło itd...ale prawda jest taka że większość ludzi przychodzacych na stadiony nie idzie tam żeby się bić, a jak policja strzela to do wszystkich i nie patrza czy strzelają po nogach czy po oczach, czy dziecko, czy kobieta...pare lat temu w białymstoku strzelali do ludzi leżacych na ziemi...nie chuliganów, a w większości zwykłych ludzi, zupełnie niewinnych, którzy po prostu przyszli obejrzec mecz. Co z tego jeśli nawet byłaby tam garstka chuliganów szukających rozróby? Czy wszyscy są winni? Nie życze Ci tego, ale gdybyś się znalazł w takiej sytuacji zrozumiałbyś że tak nie można... to jest tylko nakręcanie spirali przemocy....Jakiś czas temu jadąc autobusem na mecz zostaliśmy zaatakowani przez kibiców innej drużyny, pare osób odwieziono do szpitala, policja pojawiła się jak było już po wszystkim i jeszcze nas spałowali...za co? Ja się później nie dziwie że po czymś takim małolaty mażą na murach hwdp...łamiąc prawo , korzystając z kompletnej bezkarności, szacunku się nie zdobędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... nie przesadzajmy - nie jest tak że policja nie robi nic ale też moglaby robic wiecej. Opisze wam pewną sytuacje.

 

Mam w klasie kolege który ma szczęście być synem komendanta policji w naszym mieście (tzn nie tego na samej górze, ale w pape wysoko) Kiedyś jakiś pechowiec rąbnął im dwa rowery (ojciec i syn lubią sobie czasem pojeździć) o łącznej wartości około 3000 zł. Jak usłyszał o tym szef policji do spraw właśnie rowerów (nie wiem kto nim tam jest i za co jeszcze jest odpowiedzialny) to się wk... niemiłosiernie, stwierdził, że "co jak co ale policjantom kraść rowerów nie pozwoli" 2 miechy i koleś już byl złapany, szybka rozprawa, i dostali 7000 zł (rowery niestety juz byly opchnięte) (prokurator doszedł chyba do tego samego wniosku co w/w komendant).

 

Jaki z tego morał? Chcieć to móc. Po prostu policja dostaje tyle zgłoszeń kradzieży rowerów że bagatelizuje sprawe. A w naszym kraju trzeba po prostu mieć znajomości

 

Co do małolatów piszących hwdp na murach - przeciez oni nie piszą tego bo im policja cos rzeczywiscie zrobila tylko dlatego ze jest (a raczej była do niedawna) moda na ten text - kto pisał hwdp ten był cool, yoł i wogoóle "spoko ziom"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biera masz racje, czyli wniosek jest taki ze trzeba brac sprawy w swoje rece, co niestety policji sie nie podoba :) nierozumiem jednego, taki niby kozaczek ma prawa i nic mu zrobic nie moga, a policja.. jakie ma prawa ? spisac ? :) dla takiego młodocianego marginesu społecznego prawo powinno byc o wiele bardziej surowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do małolatów piszących hwdp na murach - przeciez oni nie piszą tego bo im policja cos rzeczywiscie zrobila tylko dlatego ze jest (a raczej była do niedawna) moda na ten text - kto pisał hwdp ten był cool, yoł i wogoóle "spoko ziom"

Moda owszem, ale wszystkie patologie w działaniu policji powodują, że ta moda na bycie przeciw ma swoje podstawy...

Jak sie pare razy dostanie pałą za nic, inaczej patrzy się na pewne sprawy...

 

Zreszta nawet jak złapią takiego złodzieja, to co mu zrobia? Kara zapewne będzie smieszna i cała robota pójdzie na marne....Kary powinny być znacznie wyższe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje jako biurowy :) Nie załapałem się na studia rok temu z powodu połamanej ręki i złożyłem podanie i mnie wzieli :D, niedługo mam zamiar zdawać do szczytna do szkoły policyjnej i zostane w policji pewnie na stałe - wszystko jeśli chodzi o mnie. Co do wyrabiania autorytetu to jaką widzisz inną możliwość, masz jakiś pomysł? Rozumiesz pewnie że teraz nikt sie policji nie boi a sam policjant za 1200zł brutto nie da sie zatłuc na śmierć w jakimś lesie, taka jest rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hammer - 1200zł brutto? nierozśmieszaj mnie, mam kumpli w policji i zarabiają znacznie więcej i gówno robią, a nawet mówią że jakby mieli więcej to też by nic nierobili bo "przecięzto i tak nic nie zmieni"

 

więc to niechodzi o kasę tylko o podejście do pracy, wpojenie pewnych wartości itd..

 

znam kilku także który robią "legalnie wałki" i bandziorami i dlatego tez uwazam ze CH..P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyrabiania autorytetu to jaką widzisz inną możliwość, masz jakiś pomysł? Rozumiesz pewnie że teraz nikt sie policji nie boi a sam policjant za 1200zł brutto nie da sie zatłuc na śmierć w jakimś lesie, taka jest rzeczywistość.
a tego to ja jush nie rozumiem.....z tego wynika że najwłaściwszym rozwiazaniem było by siedzenie na komisariasie i popijanie herbatki..........a co do tych różnych możliwości rozwiazywania problemów to zadanie leży chyba w obowiązkach policji....bo po to przecież ten organ został stworzony :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ladnie macie w Krakowie. Ale co sie dziwic. Krakow miastem chuliganow, o tym kazdy wie. Bedac w Krakowie kilka razy i przejezdzajac przez miasto( nie mowie samo centrum + wawel) co chwila widzialem na murach budynkow, przystankach napisy typu Wisla rzadzi, a nieco dalej Crackovia nie ma sobie rownych :unsure: Taka jest prawda drodzy krakowianie. U nas we Wroclawiu jest calkiem inna mentalnosc. Pseudokibice sa, jesli do nas przyjada, a jedyna dzielnica, ktora ma zla slawe to oporow, choc od ponad roku coraz rzadziej widac gdziekolwiek napis "My chlopaki z oporowa ...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Kraków już wiele lat temu upadł na samo dno... obecnie to miasto bandytów i brudu....

strach chodzić po nocach samemu, wszędzie trzeba pilnować portfela, do tego pełno "buraków" na każdym kroku ;-(

 

Porównać to można jedynie z niektórymi dzielnicami w Warszawie.

 

Miasto jest coraz gorsze i nie ma środków, by temu zaradzić.

Z tego co wiem to policjantów jest o ok. 70% za mało, aby opanować sytuację (do tego coś czytałem, że ogromne ilości odchodzą na emeryturę), straż miejska skupia się głównie na okolicach rynku i złym parkowaniu, ochroniarze z różnych firm, którzy przecież dużo widzą i czasem mogliby pomóc - nie ryzykują, bo za to im nie płacą, a ludzie....jak to lajkoniki, każdy ma głęboko w du... innych i mogą Cię okradać w biały dzień, w ruchliwym miejscu, a każdy będzie odwrać głowę :-/

 

wszystko to zachęca te mendy społeczne do łatwego zarobku, a od kradzieży się zaczyna, później są gwałty, rozboje, haracze etc.

 

ale w końcu żyjemy w państwie prawa (i sprawiedliwości) - oczywiście dla wybranych.... bo np. jednego za niestawiennictwo w sądzie karze się grzywną lub krótką odsiadką, a innego się prawie przeprasza i przenosi rozprawę do jego gabinetu... :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta Polska jest poana....... mać nawet nie ma jak się bronić.....powinni wprowadzić jakiś przepis umożliwiający użycie jakiegoś narzędzia w celu samoobrony.......żeby nawet jak się połamie jakiegoś delikwenta nie ponosić za to konsekwencji.....oczywiscie w celu samoobrony.....

 

Tos napisal, swiadomosc prawna w Polsce jest naprawde na wysokim poziomie :angry: , prawie tak dobra jak Twoje zdanie o policji. Istnieje np. instytucja obrony koniecznej; nie jest tak ze nie mozna sie bronic(tak tak nawet jak kogos polamiesz to nie znaczy, ze to ty idziesz siedziec). Poczytaj sobie k.k. nie gryzie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i właśnie lekturę k.k polecałbym wielu tu postujacym, istnieje coś takiego jak przypadku użycia broni oraz przypadki użycia przymusu bezpośredniego, w dużym skrócie przepisy te mówią coś takiego że jeżeli policjant nie oberwie pierwszy (lub niepoczuje się realnie czyt. śmiertelnie zagrożony) nie ma prawa użyć jakiejkolwiek broni, oczywiście jeśłi ktoś stawia opór to jedynie pałki do obezwładnienia (nie bicia!) paru mądrali pisało tu ze został spałowanych za darmo... zadarmo drodzy koledzy policja ni ebije, jak dostał któryś za damro to proszę wniosek do prokuratury - gwarantuje sprawę wygra, cały czas słychać że ktos policje zaskarżył i wygrał wiec czemu nie próbować. Dopbrze tu ktoś napisał ze policji jest o 70% za mało, to prawda, sama przewaga liczebna zwiększyła by respekt, w policji pracują normalni ludzie, wiadomo zawód podwyższonego ryzyka, ale notorycznie dostawać batów zaden przeciez nie chce, wiec co sie dziwicie że policjanci się migają, mała płaca + zerowy autorytet + chore przepisy nie pozwalające nawet odpyskować czy postraszyć głupią pałką powodują ze nikomu się robić nie che bo sensu w tym nie ma, mam znajomego dzielnicowego któremu notorycznie wybijają cegłąmi okna, przebijają koła w samochodzie itp. a za co?? za to że próbował coś naprawić w polsce i sporostować paru delikwentów.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] w policji pracują normalni ludzie, wiadomo zawód podwyższonego ryzyka, ale notorycznie dostawać batów zaden przeciez nie chce, wiec co sie dziwicie że policjanci się migają, mała płaca + zerowy autorytet + chore przepisy nie pozwalające nawet odpyskować czy postraszyć głupią pałką powodują ze nikomu się robić nie che bo sensu w tym nie ma [...]

 

Nie rozumiem tego wybacz... Nie jestem przeciw policji oczywista sprawa... Ale jesli policjant pisze takie slowa to ja naprawde przestaje wierzyc, ze kiedys moj oby niedoszly telefon na policje bedzie mial jakikolwiek sens... To ponoc sluzba przede wszystkim. Jezeli w to nie wierzysz (wierzycie) to moze dajcie se z tym spokoj... 1200 brutto mozna zarobic gdzie indziej spokojniej, moze jak wtedy zacznie brakowac policji w kraju to ktos pomysli nad tym powaznie i cos to zmieni.

Efekt jest taki, ze wy boicie sie bandziorow bo za malo placa, a obywatele w takim razie maja sie nie bac za darmo. Chore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regmen - rozśmieszasz mnie chłopie mówiąc ze we Wrocławiu jest spokój . hahaa

a Nowy Dwór to świętośc co? kilkakrotnie sam widziałem co siętam dzieje w dzien

Nowa Huta w Krakowie w nocy to nic w porównaniu z Nowym Dworem we Wrocku w dzień czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i właśnie lekturę k.k polecałbym wielu tu postujacym, istnieje coś takiego jak przypadku użycia broni oraz przypadki użycia przymusu bezpośredniego, w dużym skrócie przepisy te mówią coś takiego że jeżeli policjant nie oberwie pierwszy (lub niepoczuje się realnie czyt. śmiertelnie zagrożony) nie ma prawa użyć jakiejkolwiek broni, oczywiście jeśłi ktoś stawia opór to jedynie pałki do obezwładnienia (nie bicia!) paru mądrali pisało tu ze został spałowanych za darmo... zadarmo drodzy koledzy policja ni ebije, jak dostał któryś za damro to proszę wniosek do prokuratury - gwarantuje sprawę wygra, cały czas słychać że ktos policje zaskarżył i wygrał wiec czemu nie próbować. Dopbrze tu ktoś napisał ze policji jest o 70% za mało, to prawda, sama przewaga liczebna zwiększyła by respekt, w policji pracują normalni ludzie, wiadomo zawód podwyższonego ryzyka, ale notorycznie dostawać batów zaden przeciez nie chce, wiec co sie dziwicie że policjanci się migają, mała płaca + zerowy autorytet + chore przepisy nie pozwalające nawet odpyskować czy postraszyć głupią pałką powodują ze nikomu się robić nie che bo sensu w tym nie ma, mam znajomego dzielnicowego któremu notorycznie wybijają cegłąmi okna, przebijają koła w samochodzie itp. a za co?? za to że próbował coś naprawić w polsce i sporostować paru delikwentów.....

 

Hammer ...... przepraszam ale (jako przyszły policjant albo kandytat na policjanta) pieprzysz głupoty.Dokładnie przeczytaj K.K oraz Ustawe o Broni i Amunicji.

Pasjonująca lektura.

 

A co do szkolenia kadr w Policji to niestety sie zgadzam.Problem jest oczywiście w kasie.

Dla porównania: dokładnie za osiem godzin ( jest 2 w nocy ) w niedziele wystrzelam na moim treningu

dwie a może trzy paczki amunicji. Oczywiście ma się rozumieć w strzelaniu sportowym.Ty prawdopodobnie

nie zobaczysz takiej ilości pocisków kal.9mm para przez cały semestr szkołki w Legionowie albo w Szczytnie.

A wnioski sam sobie wyciągnij.

 

Fakt jest faktem że prawdopodobnie będziesz kolejnym ,sfrustowanym i tragicznie wyszkolonym "krawężnikiem" w pensją poniżej tzw."progu ubóstwa" :( .

Nie życze Tobie serdecznie ale takie są realia.

No chyba że w naszym kraju stanie się cud.Ale patrząc na działalność polityków niestety na to się nie zanosi B)

Mimo wszystko .......

 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i rowery sie rozjeżdzają w rozne strony

drechy bikerów tłuką

bikerzy warczą na siebie

taka polska nasza

 

WSTYD

 

 

 

co do obrony koniecznej

nie liczcie na to że jeśli napadna Was w tym krakowskim lesie cokolwiek bedziecie mogli zrobic oprócz popuszczenia w majty

skarżycie sie na policje ?

a kto to jest policja ?

to jest aparat w rękach władzy

jeśli chcecie użyc policji musicie zmusić władze by takie polecenie wydała

i wtedy ten krawęznik za 1200 zł pójdzie do lasu na drechy bo inaczej go z roboty wypieprzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLD - wyobraź sobie ze jesteś tym policjantem i normalnie odebrano zgłoszenie że grupka młodzieży zachowuje się agresywnie pod blokiem, tłuką butelki itp. Jesteś w patrolu z kolegą i musisz tam jechać, zastajesz 15 podpitych agresywnych i co robisz?? Człowieku jaka służba przede wszystkim?? o czym ty piszesz?? dasz sobie spuscić w tylko za to że chcesz komuś pomóc?? Jeżeli wysłano by parę radiowozów było by inaczej ale sami wiecie ze doprosić się o 1 patrol jest ciężko gdziekolwiek, tak policji jest mało.... A co do szkolenia jest tak jak pisze jarus220 - mój kolega z klatki (btw. ma lat 19 i od roku jest policjantem!!! - to możłiwe po liceum nie trzeba iść na studnia można do szkoły policyjnej) opowiadał mi jak na szczelnicy 'porcjowano" im amunicję a żeby tego było mało musieli rozliczać sie z KAŻDEJ jednej łuski, jak głupiej łuski znaleźc nie mógł albo znalazł jedną wiecej :) (np. kolegi) to był dym ze albo schował gdzieś i nilegalnie posiada amunicję albo miał ukrytą i wywalił jedną wiecej......to są przecież jaja......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regmen - rozśmieszasz mnie chłopie mówiąc ze we Wrocławiu jest spokój . hahaa

a Nowy Dwór to świętośc co? kilkakrotnie sam widziałem co siętam dzieje w dzien

Nowa Huta w Krakowie w nocy to nic w porównaniu z Nowym Dworem we Wrocku w dzień czasami.

tak sie sklada, ze uczeszczam do liceum na Nowym Dworze. Od 2 lat nie spotkalem sie tam z zadnym agresorem. Co do walow. Wielokrotnie jezdze tam rowerem, czasem zdarza mi sie tam spozyc cos mocniejszego, ale zapewniam, ze na walach jest kultura picia, jesli o to ci chodzi co do Nowego Dworu. Z Wroclawia moze byc jeszcze niebezpiecznie wieczorem na Stablowicach, badz w Lesnicy, ale to tez raczej w nocy, przynajmniej tak mnie chodza sluchy. Wielokrotnie jezdzilem rowerem Maslice/Lesnica i nie spotkalo mnie na szczescie nic przykrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLD - wyobraź sobie ze jesteś tym policjantem i normalnie odebrano zgłoszenie że grupka młodzieży zachowuje się agresywnie pod blokiem, tłuką butelki itp. Jesteś w patrolu z kolegą i musisz tam jechać, zastajesz 15 podpitych agresywnych i co robisz?? Człowieku jaka służba przede wszystkim?? o czym ty piszesz?? dasz sobie spuscić w tylko za to że chcesz komuś pomóc?? Jeżeli wysłano by parę radiowozów było by inaczej ale sami wiecie ze doprosić się o 1 patrol jest ciężko gdziekolwiek, tak policji jest mało.

 

To popatrz na to z punktu widzenia obywatela... Przyjezdza radiowoz i nic nie robia bo sie boja. I gdzie w tym momencie zaufanie do policji, skoro obywatel ktory potrzebuje od niej pomocy nie moze na nia liczyc. Nie oczekiwalbym, ze wyjdzie dwoch policjantow i spusci im wp....ol, ale cos chyba mozna zrobic...

Jezeli nie, to czy kazda grupka kilkunastu lebkow ma sie czuc bezkarnie ?

 

Ja wiem, ze to ciezka praca ale nikt Was do niej nie zmuszal. Przysiegaliscie bronic ludzi z narazeniem zycia i chcesz czy nie ludzie po to placa na Was podatki bo tego wlasnie od Was oczekuja. Ty i kazdy inny policjant dokladnie zdawaliscie sobie sprawe z realiow pracy w policji - finansowych tez.

 

Sprowadzasz to do kasy mowiac: nic sie nie da zrobic, a za 1200 to nawet nie ma sensu. Malo placa to sie nie narazam. Tym samym tokiem mozna usprawiedliwiac branie lapowek... malo placa to biore. Przeciez to normalne, praca maloplatna ktos inny musi placic.

 

To jak tak dalej pojdzie to za niedlugo ktos zadzwoni na 997:

 

- Dzien dobry panie wladzo. Wlasnie kradna mi samochod. Czy macie przypadkiem radiowoz na chodzie z benzyna w baku?

- Tak

- Czy nie bedac zbytnio nachalnym moglbym prosic o jakąś, moze nawet interwencje?

- Ilu jest zlodziei ?

- Dwoch

- Uzbrojeni ?

- Jeden z lomem

- No niestety w ramach naszej pensji reagujemy tylko w przypadku gdy zlodziej dziala w pojedynke. Mozemy co najwyzej krzyknac z daleka "Ty łobuzie!". Chyba, ze doplaci Pan do opcji Full Interwencja...

 

To czy mozna cos zrobic, a czy sie chce to dwie rozne sprawy. Ostatnio byla chryja, ze to ponoc nie mozecie zablokowac dostepu do sajta jakiejs faszystowskiej organizacji. Jakby jakies dziecko powiesilo na serwerze chocby i w Kambodzy stronke osmieszajaca komendanta Policji to strona zniknelaby pewnie w 1 dzien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego, co wiem, to w Policji nie pracują robocop'y ;-)

 

więc nie wiem w jakis sposób mają sobie dać radę z grupką, 15 agresorów ?

 

ja bym spierniczał :)

 

z tego, co pamiętam to w Ochronie meczy itp. jest tak, że przy zamieszkach oczekuje się, aż się nawazjem wytłuką i wyławia najagresywniejszych. bo wszystkich się nie da przecież.

Reszta nagrywana jest na wideo i z czasem dopada ich wymiar sprawiedliwości.

 

Ogólnie to trudny temat, ale ja byłem w sytuacji nie wesołej i dwóch dzielnych policjantów nie bacząc na ryzyko udzieliło mi pomocy, wszystko skończyło się pozytywnie, ale na początku było nie wesoło :-/

normalny obywatel na pewnie by nie zareagował.

Co z tego, że policjanci maja pistolety, skoro ich użycie zawsze wiąże się z tym, że ktoś tak przekręci sprawę, że straca pracę i będą mieć wyrok na karku... bo zawsze jest jakiś syn posła, radnego etc.

 

w USA nie do pomyślenia... tam za sama groźbę wobec policjanta ten ma prawo strzelać...

 

zły jest system, ich zarobki pewnie też, ale oni zaczynając pracę doskonale je znają i nie sądzę, że w tym tkwi problem. Ogólnie: złe prawo, - broniące bandziora, a nie pokrzywdzonego, zła mentalność ludzi - brak współpracy z policja i wzajemnej pomocy, hodowanie bandziorów poprzez pobłażanie im na każdym kroku i ciągłe próby z góry skazanej na porażkę resocjalizacji...

najgorszę są gówniarze 15-17 lat, totalnie bezkarne gnojki..... takim się powinno ręcę ucinać, albo znakować na całe życie. Brutalne ? a oni są delikatni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...