Skocz do zawartości

[Hamulec] Magura MT2 awaria


Darek14

Rekomendowane odpowiedzi

W nowym rowerze po przejechaniu niecałych 200 km całkowicie wyciekł  płyn z tylnego hamulca przez zacisk. 

Jest to mój pierwszy kontakt z hydrauliką i od razu taki pech. Mechanik rozebrał zacisk i prawdopodobnie (ale nie na 100%) wina leży po stronie malutkiej uszczelki w zacisku. Oczywiście mógłbym reklamować, ale rower kupiłem internetowo i chcę jeździć, a nie oczekiwać

nie wiadomo ile na rozpatrzenie reklamacji.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Czy istnieje możliwość zakupu samej uszczelki lub nawet samego zacisku? Patrzyłem na allegro, ale tam są tylko  kompletne hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Czy istnieje możliwość zakupu samej uszczelki lub nawet samego zacisku

Nie.

Trochę się pospieszyłeś z rozbiórką- Magura ma 5 lat gwarancji na wycieki i raczej nie robią problemów z naprawą/wymianą. Pomijam już okres gwarancyjny samego roweru.

BTW- do MT2 pasuje każdy zacisk z serii MT.

 

Edit- jednak do MT2 pasuje tylko zacisk MT2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik rozkręcił zacisk, obejrzał wszystko dokładnie (m.in.czy uszczelka nie jest pęknięta, ale była cała) skręcił ponownie, napełnił płynem, ale po naciśnięciu klamki płyn znowu zaczął wyciekać ze środka zacisku. Mechanikowi nie podobała się głębokość wyfrezowania w jednej części zacisku, w miejscu gdzie wchodzi uszczelka, jakby to miejsce było wyfrezowane za mocno. Pewny jednak swojej diagnozy nie był.

Dzisiaj od rana walczy jeszcze z hamulcem, może uda się naprawić.

Dzwoniłem też do sklepu, mam odkręcić hamulec z roweru i go im odesłać. |Jeśli nie uda się naprawić we własnym zakresie to pewnie tak zrobię

Wolałbym jednak tego uniknąć bo pewnie oni odeślą hamulce do producenta i będzie to wszystko trwać tygodniami.

Najwyraźniej miałem pecha.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik naprawił hamulec.  Wiadomo, poniosłem koszty ponieważ trzeba również było wymienić klocki, ale wolałem to, niż -być może- tygodniami wyczekiwać na rozpatrzenie reklamacji (miałem wysłać do sklepu, a sklep do producenta lub przedstawiciela).

Dzisiaj jeździłem, hamulec hamuje, wycieków nie ma, jednak odnoszę wrażenie, ze klamka -po wciśnięciu- za bardzo zbliża się do kierownicy. W przednim hamulcu

klamka zbliża się zdecydowanie mniej.

Tak jak pisałem wcześniej, jest to mój pierwszy kontakt z hamulcami tarczowymi i z miejsca taka przygoda. Jeśli chodzi o producenta czyli Magurę to niesmak

pozostał i gdybym kiedyś zmieniał hamulce to raczej od innego wytwórcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Serwis (istnieje już kilkanaście lat i uważam go za najlepszy w mieście) zaklina się, że hamulec jest odpowietrzony dobrze (przeprowadził procedurę ponownie). a klamka jednak "zapada" się.

Przedni hamulec hamuje idealnie, wystarczy lekkie naciśnięcie, żeby zaczął łapać, natomiast tylny trzeba wciskać bardzo mocno, łapie bardzo późno

i żeby zablokować koło trzeba użyć ogromnej siły i docisnąć klamkę prawie do samej kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mechanik naprawił hamulec.  Wiadomo, poniosłem koszty ponieważ trzeba również było wymienić klocki, ale wolałem to, niż -być może- tygodniami wyczekiwać na rozpatrzenie reklamacji (miałem wysłać do sklepu, a sklep do producenta lub przedstawiciela).

Dzisiaj jeździłem, hamulec hamuje, wycieków nie ma, jednak odnoszę wrażenie, ze klamka -po wciśnięciu- za bardzo zbliża się do kierownicy. W przednim hamulcu

klamka zbliża się zdecydowanie mniej.

Tak jak pisałem wcześniej, jest to mój pierwszy kontakt z hamulcami tarczowymi i z miejsca taka przygoda. Jeśli chodzi o producenta czyli Magurę to niesmak

pozostał i gdybym kiedyś zmieniał hamulce to raczej od innego wytwórcy.

To nie wina mechanika. To typowy objaw w MT2. (Oczywiscie tlumaczenie, ze tylny przewod jest dluzszy i winne jest jego rozciaganie pod cisnieniem. Inne hamulce bazuja na tym samym systemie, a jednak da sie). Mozesz odpowietrzac, az zemdlejesz. Ja juz przestalem nawet probowac. Kazdy przypadek wymontowuje i wysylam. A mialem ich juz kilkanascie. Za kazdym razem Magura nawet nie bawi sie w naprawe, wysylaja od razu nowe hamulce. Jak ktos juz tu pisal, na szczelnosc daja 5 lat gwarancji. Trzeba wysylac, moze w ten sposob wyciagna jakies wnioski..

Nigdy nie bylem fanem Magury, ale z tym modelem przesadzili. Nie rozumiem niektorych producentow rowerow, czemu montuja ten bubel do swoich produktow narazajac sie na utrate reputacji. Czyzby warunki finansowe byly az tak dobre..? Watpie. Znam inne tansze i niezle modele hamulcow. Tym bardziej, ze u Magury za kazda gowniana srubke placisz, jak za zboze. Sprzedajemy sporo rowerow elektrycznych np. HaiBike z napedem Boscha. Sa to naprawde super rowerki ale trafia sie mnostwo reklamacji wlasnie z powodu hamulcow MT. Od opisanego przez Ciebie objawu zaczynajac, przez wycieki, spiekanie powierzchni klockow (okazuje sie, ze szwabscy inzynierowie wpadli na genialny pomysl oproch klockow 7.1 i 7.2, wkladac 7.3 jako okladziny OEM, przez telefon nie potrafia sami wytlumaczyc ich skladu i roznic), na defektach mechanicznych konczac (np. mocowanie hebla na gowniana plastikowa tulejke, ktora peka). Mam nadzieje, ze w przyszlym roku producenci nauczeni doswiadczeniem zaprzestana z ta firma jakiejkolwiek wspolpracy. Moim zdaniem jest to nabijanie klientow w butelke..

Rozpisalem sie, ale to musialo ze mnie wyjsc..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sam stałem  się ofiarą wady hamulców o której piszecie z tym , ze ja kupiłem hamulce na wtórnym rynku i nie mam żadnej gwarancji na sprzęt.

Od kilku dni walcze z o-ringiem  i staram się dobrać odpowiedni wymiarami jednak dostanie takiego oringu jak na razie graniczy z cudem. Może ktoś  z Was spotkał się z wymiarami i mógłby je podesłać?

 

Darek14 może wiesz jaki patent zastosował Twój mechanik ? chętnie bym z niego skorzystał jeśli wyciek został opanowany :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sam stałem  się ofiarą wady hamulców o której piszecie z tym , ze ja kupiłem hamulce na wtórnym rynku i nie mam żadnej gwarancji na sprzęt.

Od kilku dni walcze z o-ringiem  i staram się dobrać odpowiedni wymiarami jednak dostanie takiego oringu jak na razie graniczy z cudem. Może ktoś  z Was spotkał się z wymiarami i mógłby je podesłać?

 

Darek14 może wiesz jaki patent zastosował Twój mechanik ? chętnie bym z niego skorzystał jeśli wyciek został opanowany :)

Gwarancji nie masz ale za to możesz napisać do producenta - bezpośrednio - wyrażając swój smutek z powodu bycia rozczarowanym problemami z jego produktem - a jest to producent który na rynku jest długo, przez wielu postrzegany jest jako renomowany itd. 

Sam przekonałem się że takie podejście do sytuacji potrafi przynieść całkiem pozytywny rezultat - być może wysłanie Ci w gratisie uszczelki a może sugestię nawet lepszego rozwiązania. 

Jeśli będziesz potrzebował pomocy przy redagowaniu maila (jeśli nie posługujesz się językiem niemieckim) - służe pomocą - napisz do mnie pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiesz jakie wymiary miał o ring zastosowany przez mechanika?

 Niestety, nie mam pojęcia. Mechanik wyjął stary oring i pojechał z nim do sklepu dopasować jakiś inny, I tak, jak pisałem wcześniej,

wycieku już nie było, ale klamka się nadal zapadała, Mechanik zaklinał się, że hamulec jest dobrze zapowietrzony i nie zna przyczyny

zapadania.

Gwarancji nie masz ale za to możesz napisać do producenta - bezpośrednio - 

 

Dzięki za życzliwość, może faktycznie odeślę tylny hamulec, ale do sklepu i niech oni załatwiają to z Magurą. Nie wiem tylko czy próba

naprawy nie przekreśla moich ewentualnych roszczeń (wymiana/naprawa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzisiaj otrzymałem informację z oficjalnego źródła, że  rzeczywiście z Magurami MT2 są duże problemy i niektóre firmy w modelach 2015 będą -zamiast nich- montować Shimano.

Od kogo ta informacja i co dokładnie jest nie tak? Pytam bo sam od tamtego roku ujeżdżam te magury i póki co żadnych problemów nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...