Skocz do zawartości

[SID XX] zerwany gwint hamulca


OldXCRider

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli o mnie chodzi to nie widzę jakiegoś naprawdę "mocnego" powodu dla którego standard PM stał się dominującym na rynku. Argument zysku na wadze do mnie specjalnie nie przemawia a nie wiem czy zysk na sztywności połączenia zacisk-wideł/rama, jeśli jest jakiś znaczący, równoważy niewątpliwe z punktu widzenia użytkownika wady PM (np wideł i rama, czyli w sumie jedne z najdroższych elementów roweru są teoretycznie jednorazowe).

A ja widzę. Nienawidzę zabawy z podkładkami dystansowymi. 

Dla mnie ten system nie ma żadnych wad, nie udało mi się uszkodzić żadnego gwintu ani w rowerach moich ani w sklepowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że każdy może mieć swoje preferencje i oczywiście są one z reguły napiętnowane złymi doświadczeniami :)

Patenty na podkładki są dwa - cienkie okrągłe lub w kształcie litery Y; Pierwsze magury julie miałem z tymi podkładkami, żeby je zamontować i dobrać odpowiednią szerokość dystansu czasami trzeba było wykręcać śrubę kilka razy - na śrubach był loctite który schodził z gwintu, co praktycznie uniemożliwiało zastosowanie się do zalecenia producenta, by śruby były wkręcone na loctite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator zamontowałem, bez problemowo skręciłem zacisk, wszystko hula jak ta lala. W miarę możliwości będę monitorował to miejsce, ale nie sądzę by się coś działo, wszystko prościutko i idealnie zrobione, bez żadnych niespodzianek. 

 

Uff, 1150PLN zaoszczędzone... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżam temat .... zerwałem gwint tez w amorku PM i Troszke poczytałem śruba mocująca ma rozmiar gwintu 6 (M6) wiec gwint ma Tez 6. Jak naprawiliscie uszkodzony gwint? jaki rozmiar nagwintowac otwór ponownie i czy wkładka lepsza czy spręzynka by zachować oryginalny rozmiar śruby mocującej zacisk. Dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...