Skocz do zawartości

[Koła]29er niezawodne/tanie/lekkie


Yoschi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym na przyszły sezon sprawić mojemu bicyklowi nowy zestaw.

Zastosowanie wycieczki/treningi i amatorskie starty w maratonach na podlasiu(czyli płasko), na pierwszym miejscu stawiam sobie niezawodność i wytrzymałość na 2 wagę.

Obecne koła to : Piasta Alivio szprychy saphim i obręcze Mach 1 Neo disc. Kółka dzielnie służyły w tym sezonie i jedyna czynność wykonana przy nich to przeserwisowanie tylnej piasty.

Koła powinny być pod wagę 85kg, po tescie na team29 zainteresowałem się tanimi kołami od Mavica.

Jaka jest różnica między crossride a crossone poza wagą i czy laik jak ja ją odczuję.

Edytowane przez Yoschi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie określiłem się dokładnie, myślę że właśnie okolice tych maviców czyli 800/850 zł(im mniej tym lepiej).

W tym tanie/lekkie chodziło bardziej o kolejność priorytetów;p.

Crossone mogę mieć za 700zł do Crossride musiałbym jeszcze dokupić adapter i o ile dobrze czytam to kasetę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasta Alivio szprychy saphim i obręcze Mach 1 Neo disc.

 

Mam dwa komplety kół:

 

1. piasty deore, szprychy sapim 2.0, obręcze mach 1 exe waga ok 2100g

2. piasty Novatac 811/812 szprychy DT Comp obręcze I19 waga ok 1780g cena ok 1000zł

 

Ważę 90kg i jeżdżę w dość trudnym terenie- i wiesz co? oprócz przewagi wagi, nie widzę innych zalet kól na I19 (sztywność, trwałość,opory toczenia itd) ;) oba komplety są bezobsługowe i bezawaryjne. jednak pamiętaj że w wypadku masy rotowanej tej na końcu szprych każdy g jest mocno odczuwalny.  Możesz mieć ciężkie piasty, ale szprychy i obręcze powinny być tak lekkie jak to możliwe.

 Mach 1exe to naprawdę dobre, lekkie, sztywne i trwałe obręcze. ale u mnie przegrywają z I19 właśnie wagą ,różnica to ok 200g i to wyraźnie czuć.

Co do Mavica, Jednak zdecydowanie wolę obręcze na 32 szprychy , jakoś nie umiem sobie wyobrazić że koła 24 szprychowe  będą miały podobną sztywność. Szczególnie jak człowiek swoje waży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem koła WTB i19 na szprychach DT Champion i pływały strasznie w porównaniu do Cross Ride które miały 24 szprychy  wygrywaly na wadze te 300 g , ale jezeli ma sie wiecej sily zeby je napedzisz to sztywnosc i wytrzymalosc o wiele lepsza niz kola na i19

'

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bikestacja proponuje:

 

Obręcze DT Swiss M520 czarne 29"

Szprychy DT Swiss Competition czarne

Nyple DT Swiss prolock czerwone alu hexagonalne

Piasty Novatec 711/712 czerwone lub DT Swiss 370 czerwone ( mocowania 6 śrub )

 

Cena zestawu 850zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to niezła cena, piasty brałbym DT Swiss, bo trwalsze. Ładnych kilka lat przelatałem na tych piastach.

 

Crossride'y są fajne i sztywne, ale np jak się zgubi szprychę, to na nową trzeba czekać aż sprowadzą i kosztuje niemało, afair w okolicach 10zł szt. Tak że serwis, jak we wszystkich gotowcach jest nieco utrudniony, pod tym względem lepsze będą te koła z Bikestacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Crossride'y są fajne i sztywne, ale np jak się zgubi szprychę, to na nową trzeba czekać aż sprowadzą i kosztuje niemało, afair w okolicach 10zł szt. Tak że serwis, jak we wszystkich gotowcach jest nieco utrudniony,

 

 

W harfie maja takie szprychy od reki za 7/8 zł  tylko nie kazdy mieszka we Wrocku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet sie przyznam, ze nie bylo to uogolnienie, nie mialem swiadomosci, ale kto by sie interesowal dh i to w rozmiarze 26 czy jeszcze 24" :)

z przodu dowolna piasta, z tylu dt, a czy warto wymieniac twoje kola na wymieniane w temacie? wg mnie nie, lepiej poczekac troche, doskladac, albo odpuscic i cieszyc sie jazda, dopoki nic sie nie popsuje

 

jakby co mam na sprzedaz zestaw hope pro 2 evo/pillar/crest za ludzka kase, ale to jest okolo 1,5 twojego 'tematowego' budzetu...w razie czego priv

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...