Skocz do zawartości

[rower] do 4000 HT


zienio

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo rozsądny budżet. Mówię tak, bo założyłem identyczny kompletując mojego 29era i powinieneś szukać czegoś na osprzęcie co najmniej zbliżonej klasy (szczegóły: http://www.forumrowerowe.org/topic/150618-11957-author-traction-29er-remlik/ )

Koledzy zapewne podadzą Ci jakieś propozycje "promocyjne" jeśli nie chcesz się bawić w składanie,ale nie napisałeś, jakie masz preferencje/wymagania/styl jazdy etc.

Edytowane przez remlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje 29 era pod wzrost 192 więc pewnie L będzie ok.

Możecie doradzic co w tej cenie można wyrwać???

z góry dzięki za porady :)

 

 

weź pod uwagę radona zr race http://www.bike-discount.de/shop/k1275/a107971/zr-race-29-6-0-sram.html?mfid=52

 

kilka dni temu była promocja i były po 839 euro, obserwuj bo raz na jakiś czas robią taką promocję, wysyłka z tego co wiem to około 30-40 euro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że warty, ale to z przesyłką 4300, a ja mogę sobie pozwolić na jakieś 3500.

No i chciałbym w nim porządny amor i dobrą ramę i hamulce. Bo reszta i tak będzie pewnie klasy SLX/XT. Chyba stanie na Cube LTD Race za 3700. Cięższy jest, ale ma heble lepsze chyba, bo Magury MT2. A przynajmniej o tych Avidach słyszałem raczej średnie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że górna rura krótka.

Ale akurat na takiej mi zależy :-). Bo chcę 29era, który będzie też spełniał rolę crossa w razie potrzeby. A ściganie może w przyszłości, jak zrzucę trochę kg i się wyrobię trochę wydolnościowo.

W 19" jest 600 mm. Mierzyłem już i wydaje się OK.

Kupiłeś Cube'a, czy tylko się przymierzałeś? Bo słyszałem (ale nie widziałem), że na tym forum Cube nie zbiera pozytywnych opinii.

Powiedzcie coś więcej na ten temat, bo naprawdę myślę nad kupnem LTD Race 29 za 3700 z mhw-bike.

Myślę, że to dobra cena za Rebę, Magury, napęd SLX/XT, piasty XT i rurki Eastona i RFR. Nie znam się na tych obręczach, które ma (i na różnych stronach je różnie oznaczają, ale to chyba AlexRims RFR ZX24) , ale to jakby co w przyszłości można wymienić. Więc generalnie czekam na opinie, czy to dobry deal i jeśli Cube jest zły, to dlaczego :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie wyłącznie długości górnej rury to za mało, żeby ocenić rozmiar roweru. Znacznie więcej mówi reach.

 

Przykład. Kupiłem rok temu Konę Hei Hei 20", która górną rurę ma 620mm, a Cube LTD Race 29 23" ma rurę 630mm. Który rower jest większy? Kona i to sporo większa, ponieważ reach w Konie wynosi 455mm, a w Cube zaledwie 430mm. Kona okazała się na moje 192cm za mała, a Cube byłby dramatycznie mały. To jest jedna z cech Cube, niezbyt lubiana u bardziej usportowionych rowerzystów, tj. chcesz dobrać ramę o odpowiedzniej długości, a tu nogi nie starcza, żeby męskość znajdowała się w przyzwoitej odległości od górnej rury.

 

PS W sklepie i podczas krótkiej jazdy po płaskim może być ok, ale ważne jak będziesz się czuć na rowerze w trudniejszym terenie, przy stomym zjeździe, na ciasnym nawrocie, przy trudnym podjeździe, czu nawet jak wjedziesz w piach lub błoto Ja uważam, że jak dasz mostek 80mm, to tragedi nie będzie, a wręcz poczujesz się bezpieczniej, ale jak bedziesz chciał trochę jednak "wydłużyć" rower i zamontujesz mostek 110mm lub 120mm, to uważaj, jak nie masz umiejętności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt.

Patrzę też na StandOver Height, jest jakieś 4-5 cm luzu.

 

A co do trudniejszego terenu, to niestety ale SkiTeam nie pozwolił wynieść roweru ze sklepu :-). Więc tutaj musiałbym albo znaleźć identyczny rower w pobliżu i przekonać nieznajomego, żeby pozwolił się przejechać, albo muszę brać w ciemno. I niestety będzie tak z każdym innym modelem. Nie jestem jakimś sportowcem, chcę się nim chociaż trochę stać. A rower za 3,7k dlatego, że nie lubię wymieniać rzeczy i się babrać w przyszłości. Wolę kupić raz, a dobrze. Mogę sobie na niego (prawie :P) pozwolić finansowo. No i nie zamyka mi żadnej furtki, bo jak złapię bakcyla to będzie odpowiedni (tak mi się wydaje :D), a jak nawet nie i będę częściej jeździł po bardziej płaskim to opony wrzucę crossowe i też powinno być spoko. Po prostu szukam właśnie czegoś krótszego niż dłuższego i bardziej niż mniej wytrzymałego :-).

 

Ale fakt, Cube ma "wysokie" ramy jeżeli chodzi o przekrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...