Skocz do zawartości

[rower] Trek Superfly


Emi00

Rekomendowane odpowiedzi

Długość górnej rury taka jak w wersji HT w rozm. 17,5 (16,5 rzeczyw.) czyli 60,1 (wg tabeli producenta, a nie forumowych "mędrców").

 

Zanim następnym razem upuścisz trochę sarkazmu to sprawdź, czy doczytałeś ze zrozumieniem teksty które chcesz komentować.

Forumowi "mędrcy" jak ich nazywasz zwrócili uwagę, że niektóre ramy 18,5", 19,5" etc mają krótszą górną rurę od deklarowanej w katalogu.

Ale dotyczyło to ram HT a nie FS !

Edytowane przez errwin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi też tak myślałem że 18,5 grozi samookaleczeniem LOL. Propozycja z tym specem interesująca tyle, że wybiega ponad mój budżet który i tak jest napięty do 5k. Szczerze wolalbym wydać mniej żeby zostało jeszcze na jakieś graty. Może warto poczekać na jesień, szansa na większe rabaty i wybór z kolekcji 2016? Aktualnie w sklepach stacjonarnych posucha z wyborem i rozmiarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amarokpol

SF5 2016 ma recona solo air a SF5 2015 bodajże xc32.

Z budżetem 5k poszukałbym czegoś innego, rok temu miałem za 4,5kzl Cuba na SLX/XT z Rebą. Przed zakupem SF 9.7 jeździłem SF5 i Cube wypadał lepiej. Sram x7 montują w Btwinach za 2kzl, takie też miałem wrażenie, że jadę macrocashem za 2k a nie maszynką za 5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z budżetem 5k poszukałbym czegoś innego, rok temu miałem za 4,5kzl Cuba na SLX/XT z Rebą. Przed zakupem SF 9.7 jeździłem SF5 i Cube wypadał lepiej. Sram x7 montują w Btwinach za 2kzl, takie też miałem wrażenie, że jadę macrocashem za 2k a nie maszynką za 5...

 

Kolejny opiniotwórca który dał się nabrać na same manetki :-)

 

A napisz jakie w tych Btwinach masz koła, opony, amortyzator, korbę itd...  Najlepszy sposób jest złapać klienta na manetki i tylną przerzutkę. Koszt zmiany manetek to groszowe sprawy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy groszowe sprawy, za manetki XTR placiłem parę złotych ;)

Jeździłem jakimś btwinem i SF5 wrażenia z jazdy podobne. Gówniane manetki i równie gówniane hamulce połączone z atrapą amortyzatora. Róznica była jedynie taka, że Btwin 2kzl a SF 5kzl..

Za 5k mozna kupić rower w całości na XT z Rebą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Za 5k mozna kupić rower w całości na XT z Rebą.

 

Nawet Canyona nie kupisz, chyba że stary model .

 

Ja porównuję do swojego SF6. 

 

Wrażenia z jazdy ? Jeżeli jeździłeś 20 km to nawet na Kandsie są podobne. 

 

Jak chcesz tak porównywać to rozłóż taki rower na części i porównaj. Same manetki X7 model 2014 i 2015 to już jest różnica. XT stary model czy M8000 ?  

 

Ale porównywanie w ten sposób to dyskusja wyższość Nałęczowianki nad Muszynianką

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego samego dnia jeździłem SF9.6, posiadam 9.7 w którym zmieniłem manetki na XTR i pare innych czesci, miałem rok czasu Cuba z Reba/SLX/XT i w porównaniu do tych rowerów SF to macrocash warty 60% swojej ceny. Bez względu na to co by nie pisało na ramie,RS XC32 i podstawowy osprzęt+tylna przerzutka XT(!), sprawia że ten rower nie jest wart więcej niż 3,5kzl.

 

Za 1100 euro można nabyć Cube Race One. Nie ma takiego lansu ale rower użytkowo o wiele lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rama pewnie z plasteliny. Jeżeli producent sprzedaje rower na xt z dobrym amortyzatorem w cenie w jakiej konkurencja z trudem wciska slx to gdzieś musi być haczyk (nie mówię tu o firmach wysyłkowych).

Sam byłem napalony na cuba z karbonu na pełnym xt. Waga 10,4kg za 8900zł. Nic tylko brać. Wyleczyłem się szybko z  niego po przeczytaniu w bikeboardzie jak sztywną ma ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wagi Superfly FS, ja posiadam 7 z 2014r rozmiar 17,5 (16,5) i waga z pedałami pokazała 13,5 kg.

Posiadam pedały Time które mają masę około 450 gram.

Z tego co zważyłem to sztyca Bontrager SSR 31,6x400 - 420 gr ( to jest kloc, a w dodatku trzeszczy )

Koła też ważyłem, ale gdzieś zgubiłem dane ( też swoje ważyły )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowaników Superfly FS w wersji alu podjął się już zadania odchudzenia tego sprzętu? Jakie osiągnął wyniki?

U mnie w pracy jest wychudzony Superfly FS, karbonowy, na karbonowych kołach, klejonych oponach, podmienionej seryjnej korbie na RaceFace, waży po tym wszystkim, z pedałami, prawie 10 kilo. Sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wszystkie Treki są jakieś ciężkawe. Przez to nie podają wagi w katalogach. Ważyłem niedawno szose Emonda 5 2015 56cm rama carbon osprzęt pełne 105 - 8,8kg  7999zł ! ,a taki np. Author Charisma 55 roz. 58cm też pełna 105 8,2kg. za 6699zł. Superfly FS 7 2015 w roz. 19,5" waży 14,7kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zważyłem to sztyca Bontrager SSR 31,6x400 - 420 gr ( to jest kloc, a w dodatku trzeszczy )

 

Jak trzeszczy to albo jarzmo jest słabo dokręcone albo trzeba z piachu wyczyścić i dobrze zacisk dokręcić  ;)

A poza tym to chyba masz inną ramę, bo większość SF ma gniazdo sztycy 27,2 mm ! 

Przez to nie podają wagi w katalogach

 

Giant i Spec też nie podają  :mellow:

 

A z wagą SF 7 chyba przesadziłeś. Mam SF 8 i po dołożeniu pedałów XT wyszło po zakupie ok. 12 kg !

Skąd zatem taka różnica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Zainteresowałem się bardzo nowym Trekiem Superfly 8 2016. Wygląda naprawdę imponująco ( subiektywne wrażenie ) i osprzęt wg mnie też bardzo ciekawy. Nie miałem do tej pory doczynienia z Trekami a słyszałem sporo zacnych opinii na ich temat. Proszę o waszą opinię no i co z tą wagą faktycznie są takie ciężkie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o waszą opinię no i co z tą wagą faktycznie są takie ciężkie ? 

 

Nasze opinie wyrażone są na 33 stronach tego wątku   :thumbsup:

A co dla Ciebie oznacza "takie ciężkie" bo to dość niejasne stwierdzenie ? 

Edytowane przez errwin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój SF 6 z 2015 roku waży równe 12 kg bez pedałów, system bezdętkowy zalany mleczkiem, zmienione tylko chwyty na ESI i manetki na XX. 

 

 

 

największą bolączką treków są koła z opony kaseta  zestaw w sf 7 wychodzi w granicach 4,7 kg wymiana kół opon i przeróbka na system bezdętkowy zaowocowała zejściem z wagi blisko o kilogram

 

Chyba jak zmieniłeś koło z tyłu na przód :-). 

 

Zejście 1 kg nie jest wcale wyczynem. Wystarczy że zmienisz cięższe opony waga ok 620 g sztuka na jakieś Schwalbe (490 - 500 g) to już masz 240 g, wyrzucisz dętki, zmienisz kasetę oryginalnej np.: tak jak u mnie Shimano HG 50 (400 g) na jakiegoś SRAMA X1 waga ok. 320  to następne 80 g.  

 

O kosztach nie wspomnę. 

 

A zjesz dobry obiad + deser i już masz ponownie + 1 kg :-)

 

Co niektórzy powariowali nt. odchudzania siebie i rowerów :-) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realna waga to 13,54kg z odblaskami, bez pedałów.

 

Aż trudno uwierzyć w prawie 2 kg różnicy ! Może ważyłeś go razem z ceną katalogową  :002:

 

Biorąc pod uwagę dane marketingowe :thumbsup:  to waga SF8 bez pedałów zaniżona była o 0,4 kg.

http://www.moveon.ch/_download/trek_gewichte.pdf

Edytowane przez errwin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...