Skocz do zawartości

[rower] Trek Superfly


Emi00

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniając temat rozmiarówki chciałem wam zdać realcję z zalewania moich kół mleczkiem. 
 
Czytając forum napotkałem na wiele opinii i problemów jakie mieli użytkownicy próbując zalać mleczkiem swoje koła. 
 
Ja robiłem to "pierwszy raz" :-) więc również podchodziłem jak do jeża. 
 
Zalewałem oryginalne koła z mojego SF6  czyli obręcze Mustang Elite TLR oraz opony Bontrager XR1 Expert. 
 
Na początku nie mogłem się zdecydować jakich taśm użyć, jakiego mleczka, wentyli szukałem również opinii na konkurencyjnym "zagramanicznym" forum mtbr i wybór padł na:
 
jako uszczelnienie obręczy:
 
oryginalne opaski bontragera dedykowane do tych obręczy - 39 zł / 1 szt. Montaż bardzo szybki, opaska ciasno się wciska w obręcz, uszczelnienie na 100% pewne.

ptoLVhB.jpg

wentyle najtańsze Rubena za 20 zł za 2 szt. Bardzo dużo pozytywnych opinii

iHAlwIx.jpg

No i na koniec mleczko od kolegi z forum Leo. Cena bardzo atrakcyjna 35 zł/l + koszty wysyłki. Zalałem 80 ml na 1 koło. 

Na jego temat mogę powiedzieć naprawdę niewiele, tylko tyle, że łatwo się czyści oponę :-)

joJvGss.jpg

Od jutra zacznę użytkowanie więc będę miał wiedzę jak to wszystko "trzyma". 

 

Podsumowując:

 

1.  Zalewanie jest banalnie proste i bardzo szybkie. 

2. Do napompowania niestety nie nadaje się mała pompka ręczna, dużej stojącej niestety nie mam więc nie wiem,czy da radę?. 

3. Pompowałem kompresorem - nie było problemów. Jednak musiałem najpierw dobić na prawie 5 atm (pomimo posmarowania rantów)  aby opona ułożyła się prawidłowo na obręczy.  Jeżeli nie wskoczy prawidłowo niestety będzie biło. 

 

To tyle. 

Chciałem potwierdzić, że zestaw fabryczny od Bontragera jaki jest często spotykany w naszych SF jest  łatwy do uszczelnienia.

 

Jutro testuję na małym ciśnieniu  1atm do max 2 atm. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zmierz swoją ramę, to się przekonasz, że wcale nie jest tak długa jak podaje producent

595mm przy ramie 17,5". noga 84cm, wzrost 174cm, siodło cofnięte o 5mm na fabrycznej sztycy.

Różnimy się budową i stylem jazdy więc producent to przewidział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Śmiechu, ile zaoszczędziłeś na wadze, ważyłeś przed zalaniem i po?

 

:-) Szczerze to nie ważyłem, bo w tym przypadku nie zależało mi na wadze tylko na komforcie użytkowania. Mam zapasowe opaski i dętkę to jak znajdę chwilkę to zważę.

 

Kwestia oszczędności wynika na jakich dętkach jeździsz. 

 

Ja miałem jakieś fabryczne schwalbe włożone. 

 

Bazując na wagach deklarowanych przez producentów to "bilans" wagowy przedstawia się następująco:

 

1. Dętka Schwalbe waga ok:  220 g. 

 

Natomiast:

 

1. Opaska 35 g + wentyl 8 g + mleczko 80 ml (przyjmując że 1 l = 1 kg ) 80 g  =  123 g

 

Oszczędność na kole 93 g :-)

 

To jest jednak moja teoria. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzylem dlugosc gornej rury i jest taka jak w specyfikacji. Nie ma takiej opcji zeby byla o 20 mm krotsza.

 

Czyli rama ma 639 mm dlugosci efektywnej gornej rury i czuje sie na niej bardzo komfortowo. W krossie bylo wedlug geo 610 mm. Tutaj jest zdecydowanie krotszy mostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom jak ustawiasz? Na oko? Jak bede mial chwile to poprosze kumpla o pomoc i zrobie fotke swoich pomiarow :)

Roznica wyglada na duza ale tak ciezko stwierdzic czy mierzysz na srodku glowki ramy no i czy jest poziom. Mogloby sie okazac, ze az takiej roznicy nie ma.

Z tego zdjecia to wynika, ze jest 580 mm. 

Nie bardzo jakos moge pojac jaki cel mialby producent w podawaniu innych wartosci takich parametrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez mam 19,5 superfly7 i rura efektywna jest 620, potwierdzam ze krotsza. Mam184 86 noga i przenioslem 2 podkladki nad mostek-lepsza sterownosc, sylwetka itd. 640 to bylby za duzy rower na ten wzrost. Wczesniej mialem rower z 610 rura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiechu, ile zaoszczędziłeś na wadze, ważyłeś przed zalaniem i po?

 

przed zalaniem:

20150214_114554_s.jpg

10,61

 

po zalaniu i dorzuceniu pedałow XT (pd780 340g):

20150214_122342_s2.jpg

10,68

 

tak swoja droga, dzisiaj dostałem nowiutkie mustangi pro w wersji xD, więc skorzystałem z sytuacji i wrzuciłem na wagę ->  zestaw zamyka się w 1810g (1010 tyl, 800 przod).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wsadzilem dzisiaj pytongi

 

Takie niedyskretne pytanko: Ile zapłaciłeś za nie ? Też się zastanawiam znalazłem komplet 29 x 2,1 RR TS TL za 149 zł za 2 sztuki.  

 

Nie jestem jednak przekonany do Hutchinsona ponieważ wcześniej jeździłem na IRC Zwijanych i były dość delikatne boki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

cenie dosc miazga. Uszczelnily sie nierealnie latwo, wlasciwie to poszlo ekstra i bez mleka

 

Wiem, że już je zakupiłeś, ale jak je oceniasz ?

 

Generalnie rozchodzi mi się o boki.

 

Ja obecnie jeżdżę na bontragerach xr1 i też uszczelniają się przepięknie, bez mleczka.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...