Skocz do zawartości

[opona] Continental X-King 2.2 - czy nadaje się na śnieg ?


Silver400

Rekomendowane odpowiedzi

Continental X-King 2.2 - czy nadaje się na śnieg ?

Chciałbym go założyć jako oponę napędową i wybrać się w góry. Nie chodzi o szybką jazdę tylko ogólnie o możliwość podjechania . Żadne kolce nie wchodzą w grę bo opona zostaje na nowy sezon. Jakieś inne polecane, lekkie opony w przystępnej cenie ?

Waga rowerzysty 60kg. Rower to HT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na x kingu z tyłu Beskidzie Sądeckim jak spadł śnieg. Nawet niewielkie nachylenie terenu+ śnieg ( świeży, trochę tylko ubity)= slizgawka nawet na ciśnieniu ok 1,5. Załóż coś agresywnego, bo szkoda się potem w górach frustrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X King jako bezdętkowe działają elegancko, ja mam zwykłą kevlarową wersję 2.4, uszczelniła się szybko i od kwietnia trzyma ciśnienie- oczywiście co jakiś czas uzupełniam, bo niewielkie straty powietrza są nieuniknione. Jednak na śnieg są lepsze opony- ze zwykłych niezimowych to taka niepozorna gumka jak Kenda SBE jest całkiem fajna i zadziwiająco dobrze napędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Explorery to genijalne opony na zimę przejeździłem całą nigdy nie zawiodły jedyny mankament to na cieplejszym asfalcie szybko znikał bieżnik z napędówki ale taki urok miękkiego bieżnika ale gorąco polecam.

Teraz  w 29er nie ma ich w ofercie a szkoda resztki poprzedniej zimy jeździłem na race king dawały radę ale bez zaufania jak do explorerów obecnie założone mam maxiss crosmark odwrotnie i zobaczymy na mokrym nieźle na śliskim czuję że uciekają ale pod kontrolą zobaczymy na śniegu.

Kup explorera a za parę miesięcy zdejmij i wymień na coś na lato a tą zostaw jako zimową nie pożałujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo zaproponowałem na samym początku. Opona jest po prostu zajefajna i tania. Nad czym tu się zastanawiać i po co kombinować z wkrętami?? No oczywiście można tylko wymusza to jazdę tylko w określonych warunkach i wliczając koszty zabawy i czas jest to trochę dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...