Skocz do zawartości

[łańcuch] jak największy przebieg


grg

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dwa sramy pc68 na kasecie pg850. po 1000km na łańcuch zrobione a każdy wciągnięty o 0.2%, smarowane Squirtlube. Moja jazda to 50/50 asfalt/las,szutry,dużo piachu i pyłu. Dałem 70pln za łańcuch. Wynik chyba przyzwoity. Kmc jakiś miałem od nowości, serii Z, chyba najniższa półka, po 1300km wyciagnal się jak guma o 2% :-) sworznie miały mega bruzdy. Smarowany był Rolkiem i teflonem jakimś a użytkowany w takich samych warunkach. Oczywiście łańcuch i kaseta do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jednak muszę zweryfikować wcześniejszy post o pc870, otóż jak wcześniej wspomnialem po 1500 km wskakiwał na 0.75 więc byłem święcie przekonany że tak jak jego poprzednik pc850 po 2 tysiącach wskoczy na 1% wyciagniecia, a tu miła niespodzianka bo już jest 2300km i miarka jeszcze całkiem sporo odstaje od 1%,pewnie do 3  tysiący dobije,więc jestem zadowolony aczkolwiek już mam connexa 804 i to jego przetestuje następnym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Teraz jeżdżę na HG91 i chyba to jest najlepszy łańcuch pod 8 rzędow a przynajmniej najlepiej wypada z 5 łańcuchów które w tym roku przerobiłem. 

1400 km i miarka jeszcze sporo odstaje,wchodzi do połowy podziałki 0.75.Sramy po podobnym przebiegu juz mi wskakiwały na 0.75,  a connex miał się ku końcowi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A więc 2300km i HG91 wskakuje w 0.75 czyli na tym etapie wyciągnięcia uzyskał o ok 50% lepszy przebieg od sramów i ok 110% lepszy wynik od connex 804

Zdecydowanie najlepszy na 8rz, przypuszczam że przynajmniej do ok 3500 dobije a warto nadmienić że założyłem go na lekko zużyta kasetę i minęło 500km zanim się przyjął,na nowej kasecie myślę że wytrzymałby jeszcze dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku na 8biegowym napędzie z kasetą HG41 testowałem łańcuch Campagnolo C9. I faktycznie łańcuchy te są mega mocne. Po przebiegu 10000 km łańcuch wyciągnął się na całej długości tylko niecałe 10 mm (po lewej nowy łańcuch, po prawej C9), kaseta wygląda cały czas dobrze i jak dobrze pójdzie to może do 20000 km na jednym napędzie uda mi się dociągnąć.
602.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do kolegi wyżej - ciekaw jestem jak taki pomiar ma się do tradycyjnej miarki łańcucha, bo teoretycznie 10mm na całej długości to już jest ok. 0.75%.

Ja teraz od wiosny zacznę testować campagnolo c9.Shimano HG91 ostatecznie wytrzymał mi 3800 km i jak dla mnie jest to najlepszy łańcuch stricte pod 8rz. i będę zadowolony jak owa legendarna campa wytrzyma mi 5 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No więc i ja przyłącze się do pozytywnych opinii o campagnolo. Jest dobry, jest bardzo dobry ale takich fajerwerków jak u niektórych że 20 tysięcy albo choćby  nawet 10 raczej nie uświadcze :)

Testuję go od początku marca, póki co 3500 km i miarka prawie wchodzi w 0.75 więc przypuszczam że te 5.5 max 6 tysięcy wyciągnę. 

Dla przypomnienia inne łańcuchy trzymały u mnie ok  2.5 -  3.5tysiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A więc tak jak w założeniach  przypuszczałem, Campagnolo c9 po 5.5 tys km wskakuje w 1%. 

Najlepszy łańcuch z wszystkich które przerobiłem od początku tego  tematu ale czy najbardziej ekonomiczny? Przeliczając cenę na ilość przejechanych km, najkorzystniej wychodzą  mi sramy PC 850 i 870 dlategoż chyba przy nich pozostanę :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam ponownie: ) od marca do dziś na campagnolo zrobione 15 tys km i koniec żywota.Łańcuch mi się zerwał ,ok 4 mm wyciągnięcia (258mm) ale co mnie zdziwiło to brak rolek w niektórych miejscach (sic!) i sporo popękanych rolek. Rzecz tym bardziej dziwna że miewałem już równie wyciągnięte łańcuchy a nawet bardziej ale były one tylko wyciągnięte a nie popękane.

Jw wspomniałem łańcuch najlepszy w kwestii wytrzymałości na wyciągnięcie ale jeżeli wezmiemy pod uwagę czynnik finansowy to w relacji cena wytrzymałość niestety już tak kolorowo na tle innych nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie: ) od marca do dziś na campagnolo zrobione 15 tys km i koniec żywota.Łańcuch mi się zerwał ,ok 4 mm wyciągnięcia (258mm) ale co mnie zdziwiło to brak rolek w niektórych miejscach (sic!) i sporo popękanych rolek. Rzecz tym bardziej dziwna że miewałem już równie wyciągnięte łańcuchy a nawet bardziej ale były one tylko wyciągnięte a nie popękane.

Jw wspomniałem łańcuch najlepszy w kwestii wytrzymałości na wyciągnięcie ale jeżeli wezmiemy pod uwagę czynnik finansowy to w relacji cena wytrzymałość niestety już tak kolorowo na tle innych nie jest

4mm na całej długości? Czy zamiast 254mm jest 258mm - czyli na całej długości wydłużony o ponad 2cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 mm mierząc na 10 par ogniw, czyli 258 mm.


Nie czułeś czy nie zauważyłeś podczas czyszczenia czy smarowania ich braku?

Nie zauważyłem. Po prostu pod koniec  zbytnio  nie przywiązywałem uwagi do jego czystości. I tak wyciągnięty wiec co za różnica czysty czy brudny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...