Skocz do zawartości

[technika jazdy] Podjazd


Amroz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak podjeżdzacie pod górkę to przesuwacie pupę do przodu czy pozostaje ona na siodełku w celu dociążenia tylnego koła i zarazem pochylacie się do przodu aby nie podnosili się przednie koło?

 

Oglądając filmy ludzi co jeżdżą po trasie tej samej co ja całkiem inaczej pokonują te wzniesienia i górki. Czy wy siedzicie na siodełku i "mielicie" czy wstajecie i pracujecie cały ciężar ciała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci konkretnie o ten jeden podjazd na trasie w Wieliszewie czy ogólnie pytasz ? Dłuższe strome podjazdy raczej w siodle, ale wbijając sie lekko na czubek siodła, mniej strome i krótkie można wstawać, a kilku procentowych kiedy chcesz się urwać albo mocno przyspieszyć to też warto kilka pierwszych obrotów pociągnąć na stojąco. Jednak wszystko zależy od techniki i mocy byleby efekt był :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o trasę w Wieliszewie :) podjazd pod "Kasprowy Wierch" to na razie moje marzenie ale pierwszy podjazd na trasie inni wjeżdżają na siedząco a Ja nie daje rady. Czyli jestem jeszcze za "słaby" na takie wyczyny :( więc trzeba ćwiczyći jeszcze raz ćwiczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy też od dobranego przełożenia i za miekko źle bo zamiast podjeżdzać to walczysz o żyroskop, za twardo to mozna nie obrócić na końcu oraz od kół. Na 26 cieżko na stojąco szybko tam podjechać ale juz na 29" można to zrobić i z blatu i na stojąco praktycznie nie redukując. Trenuj i do zobaczenia kiedyś na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...