Skocz do zawartości

[Korba]Truvativ Firex problem z montażem


Grand231

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedawca dalej upiera się że 0,5 mm luzu na ośce jest normalne i podobno "wymyślam". Nie wiem jak rozwiązać tą sprawę bo dla mnie są to ewidentne jaja, gościu próbuje zrobić ze mnie idiotę wciskając kit o "normalnym luzie" - naprawdę ręce opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez to tak miała być korba do treningówki, wizualnie wydawała się bdb blaty również - co ma znaczenie w kontekście tych wielu km przebytych na treningówce. No ale ogólnie panowie sytuacja wygląda tak: sprzedający napisał mi że jest to używka więc nie mogę wymagać żeby było idealnie ;) - hehe, zaproponował również zwrot, podsunął mi pomysł z taśmą teflonową ?, nie wiem czy w ogóle się w to bawić no ale można spróbować wszak to koszt 1,5 zł :), poza tym na naprawionej za pomocą puszki do piwa korbie Funworks przejeździłem 8 tyś km - więc "druciarstwo" czasami można by powiedzieć że się sprawdza. Chciałbym się was dopytać czy warto się w to bawić czy od razu zwrócić mu towar ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z korbą srama s1000. Tam od strony blatów na ośce jest taka tulejka z kołnierzem, na której osadza się wewnętrzna bieżnia łożyska. Tulejka ta nie wiedzieć czemu przesunęła mi się w kierunku blatów, przez co bieżnia nie siedziała na niej a wisiała w powietrzu, stąd też miałem taki luz. U mnie problem załatwiły dodatkowe podkładki suportu, dałem po jednej dodatkowo z każdej strony i luz zniknął. Alternatywnie mogłem też tą tulejkę osadzić na jakiś klej Loctite i też byłoby ok. Zobacz czy nie masz takiego samego problemu a najlepiej pokaż fotki tego cuda, bo na tych z aukcji niewiele widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może problem jest z siłą dokręcenia misek. Może są troche za mocno skręcone i stąd ten luz, bo rozstaw suportu się zmniejsza.

 

w instrukcji do truvativa firex  jest coś takiego:

 

"Check the assembly for play by rocking the crank arms back and forth away from frame.
If the crank moves, tighten crank arm bolt until no play is detected. If maximum torque
of 54n•m (478 in-lb) has been achieved, remove the crank arm from the spindle, apply

additional grease and repeat installation proceedures until play is eliminated"

 

link : http://cdn.sram.com/cdn/farfuture/mvZn4EnKBr2PBfrgSiftYHv3YPAvKCIQreOttYX75eA/mtime:1372788179/sites/default/files/techdocs/my10-truvativ-tech-manual-rev_1.pdf

 

wynika z tego że właściwa instalacja nie powinna mieć żadnego luzu, jeśli pojawia się luz to należy mocniej dokręcić śrubę mocująca lewe ramię. Jeli nadal jest luz to zdejmij lewe ramię użyj dodatkowego smaru [domyślam się że w miejscu styku osi i ramienia] i spróbuj dokręcić jeszcze raz ramię korby z zalecaną maksymalną siłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...