Skocz do zawartości

[trasa] do Pruszkowa...?


kubajot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich cyklistów,

Zły los sprowadził na mnie robote w Pruszkowie; poniewaz dojazd przy pomocy tramwaju plus osobowy z W-wy Sród. zajmuje omalże godzinę, nasuwa sie podejrzenie, że w tym samym czasie osiągne ten starożytny gród na dwóch kółkach. Myśle jednak, że pedałowanie do Pruszkowa alejami grozi smiercia lub kalectwem, bo pierwszy lepszy tir zdmuchnie mnie do rowu i nie zauważy, jak również kompletnym zaołowieniem sobie płuc, co jest raczej zaprzeczeniem zdrowego "rowerowego" trybu zycia...Pytanie do dobrych ludzi : czy ma ktos opanowana w miare szybka, wygodna i przede wszystkim niezbyt zatłoczona autami trase do Pruszkowa?

Dzieki za pomoc, pozdrawiam

kub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa jaką chciałbyś mieć niestety nie istnieje :)

wysłałem Ci maila na "domyślny adres" czy cos takiego...

zalezy tez gdzie mieszkasz w Wawie.

Najgorszy odcinek to dostać się do Włoch. Niestety zawsze wyjdzie troche naokoło...

Generalnie nalezy kierowac się w miarę wzdłuż torów PKP.

Wszystko zalezy też od pory dnia lub nocy :)

odezwij sie to coś poradzimy.

pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy. Przeczytaj ZASADY PISANIA NOWYCH TEMATóW - zła nazwa (już poprawiona).

Pozdrówko porządkowe :) .

 

PS. A co do trasy: mam taką traskę, którą często jeżdżę - zerknij tutaj :) . Akurat nie jest to opis wyczerpujący - ale jeśli chcesz, mogę tę trasę dokładnie prześledzić z mapą i wyszczególnić ci wszystko krok po kroku; musiałbyś jednak poczekać do weekendu, ponieważ przyzwoity atlas Wawy i okolic mam u rodziców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A WuKaDka???

 

 

Ja mogę tylko coś zasugerować:

Dojechać jakoś do ursusa(mniejszych bocznych dróg nie brakuje) później przejechać przez piastów, żbików no i jesteśmy w pruszkowie...

MOżna też w okolicach Michałowic przebić się przez "Aleje" i przez Pęcice spokojnie dojechać do pruszkowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak.

z Ursusa jest kilka opcji:

- przez Niedźwiadek i wtedy możesz sie kierowac na Żbików (wieczorami raczej niewskazane)

- ul. Kompanii Kordian i dalej koło małpy (jest taka małpa na murze na polu - widać ją z pociągu) i dalej mniej więcej wzdłuż torów w Piastowie

- jesli wylądujesz w Ursusie w okoilcach LeroyMerlin to ul. Bodyki chyba, tniesz prosto do stacji w Piastowie i dalej cały czas prosto do Pruszkowa.

 

WKD odpada w przedbiegach, bo musisz płacić za rower a poza tym wlecze się iemiłosiernie w porównaniu do Kolei Mazowieckich.

 

No i warto tez napomknąć, że rower w Kolejach Mazowieckich (tzn generalnie tym podmiejskim pociągu) wieziesz za DARMO. Czyli jesli opłaca Ci sie kupic bilet miesięczny to wybrałbym opcje pociągiem do stacji i z rowerem pociągiem.

Pozdrawiam z okolic,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetłumacze to co chciał kolega wyżej napisać ponieważ ja mieszkam tak jakby 100m od tych ulic ;)

no tak.

z Ursusa jest kilka opcji:

- przez Niedźwiadek i wtedy możesz sie kierowac na Żbików (wieczorami raczej nie wskazane)

- ul. Kompanii Kordian i dalej koło małpy (jest taka małpa na murze na polu - widać ją z pociągu) i dalej mniej więcej wzdłóż torów w Piastowie

- jesli wylądujesz w Ursusie w okoilcach LeroyMerlin to ul. Bodyki chyba, tniesz prosto do stacji w Piastowie i dalej cały czas prosto do Pruszkowa.

ta małpa jest na ulicy piastowskiej a ulica okolicach leroy merlin do bodycha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serdeczne dzięki za odzew ;) niejasności jest jeszcze cała masa, ale w końcu z samych prób i błedów mozna miec dużo frajdy, praca poczeka...:D najważniejsze, że z postów wynika niezbicie, że trasa, w miarę sensowna, jednak istnieje. mail domyślny zdaje sie nie działa, jesli ktos ma jeszcze jakies propozycje, za które z góry dziękuję, to prosze słać na kubajot@o2.pl ; wukadka odpada, bo jej dworzec w Pruszkowie jest daleko od mojego biura, opcja z rowerem do pociągu jest niezła, mam miesięczny, ale to jednak pójście na łatwiznę:P a brzuch rośnie, garb też... ponieważ mieszkam w okolicach Hali Mirowskiej, czyli wczesna Wola, to do dworca zachodniego dojeżdżałbym raczej od strony północnej... no nic, niech go tylko doprowadze do porządku, bo ostatnio zdjae się, że diabli wzieli łożysko i trzeba nad tym posiedzieć wieczorek, ruszam w trase do Pruszkowa.

pozdrawiam i do zobaczenia pewnie, gdzies na mieście!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowerkiem na zachodni to nie problem... Z ul.Kasprzaka gdzies z okolic biurowca Orange można pojechać obok Instytutu i szpitala w kierunku "biurowca UPC" wzdłuż "parku" im.Aloizego Pawełka i omijając stare budynki gazowni(widoczne jakieś 200m z prawej) jechać ul Tunelową do pętli autobusu 189 czyli pod sam dworzec...

 

Jeśli masz miesięczny to się opłaca wozić rower w pociągu bo do września nic się nie płaci za przejazd:) (taka coroczna "promocja")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem czemu nie całoroczna :/

oczywiście jesli masz czas to jeździj na rowerze ;)

ja ostatnio staram sie chociaz na przedostatniej stacji wysiadać i kawałek na kółkach przejeachc sie :)

 

Spróbuj jeszcze obczaić dojazd do Pruszkowa od strony północnej przez Ożarów, Gołąbki.

Choć myslę, że przez Ursus bedzie w Twoim przypadku lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...