Skocz do zawartości

[Amortyzator] Reba RL 29 vs Recon Silver TK Air 29


jowejek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

waham się między zakupem roweru w wersji z amortyzatorem:

* Recon Silver TK Air 29

* Reba RL 29

 

Dopłata do wersji z Rebą to około 600-650zł (Cube LTD vs Cube LTD Race - osprzęt oczywiście ciut na plus dla wersji Race, ale nie sądzę bym odczuł różnicę między korbą czy przerzutką przednią, więc różnica w cenie to głównie kwestia amora).

 

1) Czy warto dopłacić i czy początkujący odczuje różnicę (to będzie moje pierwsze porządne MTB, do tej pory jeździłem na crossie Unibike Viper). Długie trasy po asfalcie mnie znudziły i chcę teraz spróbować sił w umiarkowanym terenie (raczej dużo lasu i dziur w drogach gruntowych niż ekstremalnych zjazdów w górach - na codzień mieszkam we Wrocławiu).

 

2) Czy koszt/trudność serwisu Reby będzie wyższa niż Recona (poziom skomplikowania budowy, itp., chociaz Reba jest popularna więc nie powinno być z tym problemu).

 

3) W sklepie Recon zostawiał na goleniach ślady "smaru" i utwardzał się zamiast blokować - czy to normalne?

 

Pozdrowienia!

Edytowane przez jowejek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recon ma golenie stalowe, podatne na rdzewienie. Będą wymagały większego dbania niż aluminiowe.

Recon nie ma sztywnej blokady i trochę pracuje przy jej włączeniu, jest to naruralny sposób działania sytemu tłumienia. 

W nowym widelcu mogą się wydostawać spod uszczelek resztki "fabryczne", choć ogólnie RS'y pracują raczej na sucho. 

 

Oba widelce mają banalnie prosty serwis który bez problemu wykonasz sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Chyba tylko potwierdzę to co już napisano:

1) Bierz Rebę, skoro już inwestujesz a różnica w cenie nie jest wielka to lepiej już bez poprawki :) przynajmniej będzie lżej na rebie

2) Na jedno wychodzi, oba serwisuje się prawie tak samo, w podobnym interwale

3) Nowy amortyzator lub po serwisie może puszczać jakiś czas kółeczka z oleju/smaru

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...