Skocz do zawartości

[pomoc w wyborze] Avid XX czy XTR


stanleypaw

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie chcesz więcej dłubać niż jeździć to tylko xtr

 

Jeździłeś na obu czy powielasz opinie z forum ? Bo wg mnie wybór nie jest taki oczywisty. Z 3 kompletów XXów które w sumie użytkowałem tylko z jedną klamką miałem kłopoty przez niefachową obsługę z serwisie. Po naprawie u Andrew wszystko ok. Co najśmieszniejsze ta pierwsza niby najbardziej awaryjna wersja 2010 działa do tej pory bez zadnych awarii. Za każdym razem próbuje się przkonać do Shimano i wracam szybko do Avida - może akurat ja mam szczeście w tym wypadku. XX/WC po zalaniu sportowym dotem działa naprawdę super, nie ma problemów zimą jak z Shimano, a i waga 350 g. za komplet także biję na głowe XTRa. No i sam odpustowy "sreberkowy" wyglad modelu 2013 skreśla te heble momentalnie. Jak już kupować to model 2014 które wizalnie duuuużo lepiej się prezentują i w końcu są lekkie hamulce a nie na poziomie zwykłych Elixirów. Wadą Avidów jest mała odległość miedzy klockami stąd piski i szybkie zużycie okładzin w błocie, ale coś za coś - jest to wyczynowy hamulec, który jak i cały rower po zawodach powinien zostać przejrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie chodzi o hamulce, do których często bym nie musiał zaglądać. Dlatego to, że jest mała szpara miedzy klockami w moim przypadku dyskwalifikuje Avidy. A mam zamiar kupić ten model nowszy na 2014 rok, który jest lżejszy o 40g od starszego. No i posiadam manetki xtr.Będę mial możliwość spiąć razem obie części.


Nie myślałeś o Formuli R1, albo Magurach MT8? Oba hamulce to IMO również bardzo udane konstrukcje :)
 

 

Mam sporą wagę (87kg). Chcę w przyszłym roku wybrać się w Alpy. Także nie wiem czy te Formula R1 byłyby dobre dla mnie.

Poza tym czy czasami też nie trzeba do nich często zaglądać? Jak duża jest szczelina/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa rodzina slx/xt/xtr nie jest wrażliwa na niskie temperatury.

Jeśli ma być xtr to w wersji trail, xc jest słaba.

Mam w pracy jedną parę xx'ów srama, obie sztuki padły na półce, bez montażu. Nówki pudełkowe i już nie żyją :)

 Pod jakim względem wersja xc jest słaba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim względem wersja xc jest słaba?

Pewnie pod wzgledem sily hamowania. Ja mialem avidy xx z 2012 roku, kupilem nowiutkie... bardzo lekkie, ladne hamulce i na tym się konczą pozytywy:-). Sila moim zdanie calkiem dobra ale w kryzysowych sytuacjach musialem uzywac dwoch palcow i w tych momentach balem sie ze polamie karbonowa klamke. Mocowanie do kierownicy malo sztywne, przy mocniejszym naciskaniu na klamke calosc niemilosiernie chodzi na mocowaniu. Z tych powodow zmienilem na xtr m 988 trial, i to jest to. Hamowanie tylko jednym palcem, sila jest duzo wyzsza, moze sa troche ciezsze ale za to wytrzymalsze, i wiem ze chociaz przy dlugim zjezdzie nie zlamie klami albo zacisk nie rozpadnie sie na pol bo tez o takich przypadkach slyszalem (xx).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się Wam przyznać, że raz widziałem XXa, który jest zbudowany inaczej niż wszystkie inne, które miałem w rękach. Budową bardzo przypomina klasycznego elixira R i jest równie niezawodny jak ten podstawowy model. Ten hamulec należy do kolegi sivydym. Nie wiem skąd on go ma, ale jest to unikat na skalę kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...