Skocz do zawartości

[Amortyzator]RS sid manetka-kompresja


czyzu6491

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Nie mogło by tak działać gdyż manetka ma dany odcinek skoku, jest on niezmienny w przeciwieństwie do manetek gdzie takich odcinków jest n-1 gdzie n to liczba biegów i jak ustawisz sobie kompresje na 50% braknie linki by manetka zaskoczyła, ja obstawiam ze pokrętło po prostu porusza dźwignią, podnosi ją i tedy ruch do zablokowania jest krótszy.

 

Tego nie wiem, tak mi sie wydaje ze to tak działa, bo nie miałem styczności z taką manetka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a jakby na tym sworzniu co się obraca manetka wygenerowac opór który by był większy od siły która jest wytwarzana przez sprężynę w tłumiku wtedy można by ustawiać w nieskończoną ilość położeń tylko powrót również wymagał by naszego pociągniecia za linka a nie naciśnięcia przycisku, ale poniewaz ten pwrót też różnie działa to może byc jakiś pomysł . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Noo można, wyciąć podkładki z np jak by ktoś miał teflon. Ja mam i mogę to sprawdzić. Siłę oporu wtedy regulowało by sie 2 śrubo wkrętami jakimi jest skręcona manetka.

 

EDiT

 

Zrobiłem 3 podkładki z teflonu, myślę ze to by mogło sie sprawdzić, dźwignia działa płynnie jednak z odpowiednim oporem. Najgorsze ze druga polówka jest plastikowa i trzeba uważać z siłą dokręcania bo tam jest gwint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymyśliłem bardzo podobnie tylko zamiast podkładek z teflonu użylem taśmy malarskiej i troszke powiększylem objętość manetki dzięki czemu ma opór sprężyna w tłumiku nie powinna być mocniejsza. Jeśli będzie będzie trzeba użyc podkładek z czegoś co wytwarza większe tarcie ale juz jest lepiej niż było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w poplock adjust nie jest czasem tak, że tym pokrętłem od kompresji ustalamy pozycję na bardziej lub mniej otwartą? Chodzi mi o to, czy służy to tylko do wydłużania lub skracania linki coś jak baryłka? 

 

witam

tak się składa, że mam taką manetkę i potwierdzam powyższe. Pokrętło służy niejako zmianie długości linki i poprzez to _początkowego_ stopnia kompresji czyli blokujesz ma maksa albo zwalniasz blokadę, lecz do ustawionej przez siebie minimalnej kompresji.

Śruba jest na tyle niewygodnie umiejscowiona i płasko przylega do manetki, że nie potrafię sobie wyobrazić komfortowej, płynnej regulacji podczas jazdy z manetką w pozycji otwartej ... choć da się. W razie zablokowania manetki - nie ma problemu z kręceniem śrubą - nie ma wtedy oporu sprężyny tłumika.

Rozwiązanie DIY z wyciętymi podkładkami moim zdaniem może dać wygodniejszą, "analogową" regulację.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma malarska jest papierowa ... nie wróży do długiej trwałości :D

akurat nie spodziewam się trwałości raczej sprawdzam czy to wogóle ma sens i jeśli faktycznie to będzie działać przyjdzie czas na lepsze materiały. Mam nadzieję, że zadziała ponieważ wtedy juz bym miał wymarzony amorek: super czuły, plynnie pracujący, i do tego z pełną regulacją kompresji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na razie nie miałem kiedy sie tym zająć, manetka póki co leży rozebrana i czeka ... jak to u mnie mówią aż nabierze mocy urzędowej. :P


Tak wiec zaglądałem do środka próbując coś wykrzesać jednakowoż tam nie ma miejsca bez mechanicznej ingerencji w dźwignie nie bardzo można zrobić cokolwiek. Tak wiec pozostaje metoda na podkładki i zablokowanie guzika blokady, np zaklejenie go taśma - opcja najtańsza i najszybsza :D choć może mało trwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pobocznie, ale na dniach przyjeżdża do mnie zestaw do mocowania manetki PUSHLOC w pozycji poziomej (większość jest oferowana pionowo). 

 

Chorowałem na to dłuższy czas, ale w przyszłym tygodniu przyjedzie, liczę na wspaniałą współpracę manetki w nowym ustawieniu z Dual Controlami M975.

 

Będzie to dobra okazja do rozebrania całości, pewnie i tam dałoby się dorobić jeszcze jeden ząbek, żeby mieć ułożenie "pośrednie" kompresji.

 

Ot, taki wpis przy okazji możliwości modulacji kompresji w RockShox ^_^

Edytowane przez Beskidek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...