Skocz do zawartości

[Amortyzator]RS sid manetka-kompresja


czyzu6491

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
posiadam sida race i manetkę poplock. Zastanawia mnie czy można od jakiegoś innego amorka zaadopotowac manetkę, która by nie miała tylko dwóch skrajnych położen(amortyzator zablokowany i odblokowany) a taką , w której można ustawiać wartości pośrednie dzięki czemu zyskałbym możliwość zmiany kompresji na podjazdach a nie tylko blokoadę, z której tak naprawdę nie korzystam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja to nawet wiem jak przerobić pop-locka na kółko do kręcenia prawie jak adjust i jak by kto miał smykałkę to i ładnie zrobi ale roboty sporo przy tym będzie :P w skrócie:

 

wajchę ciągnie sie w góre, można do niej podłączyć gwintowany pręt z kółkiem na gorze, kółkiem od kompresji. Jeżeli skok gwintu będzie spory, np taki jak mają wkręty to kilka przekręceń i masz od 0 do blokady, resztę tylko ubrać w ładną obudowę ...

 

Brzmi może trochę strasznie ale to by mogło działać :D  Jak by miał znajomego tokarza można by było skok "ślimaka" dostosować ta by było optymalnie no ale manetkę trza będzie przerobić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak że tego zabrałem sie za manetkę ...

pt6v.jpg

Tak to wygląda.

 

mechanizm zapadkowy, o ile to tak można nazwać widać na 1 zdjęciu na dole. to pionowe wycięcie służy do zahaczania bolca, który widać wyżej. Jak widać jest tam mało miejsca na zrobienie 10 stopni. Można ... jeżeli bolec zeszlifujemy bo franc jest gruby, ma 2mm.

 

Jeżeli udało by sie zeszlifować bolec do 1mm, i zrobić trójkątne ząbki, myślę że można by było zrobić taki ... jak by adjust bez ingerencji w wygląd manetki.

 

I to by mogło całkiem nieźle sie sprawować, ząbki będą musiały być odpowiednie z racji ze jak będą za małe sprężyna może cofać dźwignie, choć biorąc pod uwagę, fakt ze z poplockiem zawsze były problemy z odbijaniem to raczej to nam nie grozi.

 

en5i.jpg

 

Tak wygląda druga strona, po prawej mamy, w dźwigni wyżłobienie także dokładnie 2mm. Można tam nakleić, czy z kleju, czy czegokolwiek zrobić takie górki i do korpusu, który jest aluminiowy można przykręcić coś na sprężynce ... to trudniejsza opcja, jednak jak coś nie wyjdzie nie zepsuje manetki.

 

EDiT:

 

Przy drugiej opcji wpadło mi do głowy:

Do plastikowej dźwigni przykleić kawałek blaszki np. 0.5mm, napunktowaną wedle uznania. po drugiej stronie w aluminiowym korpusie, jak widać sporo miejsca jest, wiec można np ze sprężyny zegarka lub z myszki do laptopów :D sa te taki z regulowaną długością przewodu, tamta sprężynka powinna być ok, utworzyć z niej sprzyjające ramie zahaczające o wypunktowane górki w blaszce ... trochę to może skomplikowanie brzmi ale nie wydaje sie skomplikowane w realizacji. myślę ze na dniach sie za to zabiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zabkami myslalem i doszedlem do wniosku ze trudno bedzie ja tak wykonac aby dalo sie plynie przeskakiwac coraz dalej az do zablokowania. Jesli by sie nie udalo wykonac takich wglebien to chcac zwiekszyc kompresje trzebaby bylo zwalniac blokade i pchnac manetke do przodu co przy walce w blocie miedzy drzewaki na kamieniach jest trudne, wrecz niemozlowe i mogloby irytowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...