Skocz do zawartości

[odchudzanie] Author Instinct


knocker

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się założyć temat bo może mi coś sensownego doradzicie. Chciałbym zbić wagę poniżej 11kg, aktualna waga roweru to 12,7. Niestety nie posiadam wagi kuchennej aby ważyć wszystkie poszczególne komponenty. Z poniższych tematów wnioskuję jednak, że potraficie wiele dobrego doradzić na przysłowiowe oko.

 

Rama: Author Instinct 17cali
Widelec: Rock Shox Reba RL
Kierownica: NS Habanero
Mostek: NS Radiator
Gripy: Esi Chunky
Stery: Octane One Warp 1
Siodło: Selle Italia Max Flite Gel Flow
Zacisk: Author
Sztyca: Ritchey
Pedały : Shimano SPD

#Osprzęt
Korba: Race Face Prodigy
Przerzutka przód: Shimano LX
Przerzutka tył: Shimano XT
Kaseta: Kaseta Shimano LX 9rz
Łańcuch: KMC X9L
Manetki: Shimano LX
Pancerze i linki: Jagwire

#Koła
Przednie: Sun Rims S-type, Piasta NS
Tylne: Ritchey wcs, Piasta LX
Opony: Continental Mountain King 2.2 Supersonic
Detki: Schwalbe extra light
Zaciski: KCNC Z6 

 

#Hamulce

Przód:

Klamkomanetka: Shimano LX
Zaciski: Avid BB7

 

Tył:

Klamkomanetka: Shimano LX

V-brake LX
 

Zaplanowane zmiany: manetki Shimano XT, Hamulce Shimano SLX M675, koła nie wiem jakie :/

Planowany budżet na zmiany 1700zł

 

Rower ten kupiłem w 2000 roku i tak co roku sobie coś w nim zmieniam. Można powiedzieć, że go kocham i dlatego chcę aby był troszkę lżejszy :)

Nie chciałbym wymieniać mostka i kierownicy bo się przyzwyczaiłem do takiego łamańca.

Moja waga 65kg

Styl jazdy XC

 

author_instict1.jpg

 

author_instict2.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez knocker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, jaki rozmiar, bo np. do mojego authora potrzebuję 30,4 i to już jest kłopocik z wyborem. Tymczasowo mam Ritcheya 330mm (317g), ale rozglądam się za jakąś ze 100g lżejszą (carbon?).

Jak masz rozmiar w miarę typowy, to za ok. 100-120 zł kupisz w wadze 220-260g.

Kilka przykładów dla rozmiaru 31,6:

Amoeba SP-M9128 370mm 250g 115 zł

.... SMICA PRO POST 350mm 220g offset 0 b/w 99 zł biała 109 zł

...Pro XLT 315g/400mm 89 zł

...CARBON RITCHEY ok. 160g 149 zł

..PRO-Koryak 400mm offset 285g 120 zł

..PRO VIBE 7S 280mm offset 15mm 199g 96 zł

Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, jaki rozmiar, bo np. do mojego authora potrzebuję 30,4 i to już jest kłopocik z wyborem. Tymczasowo mam Ritcheya 330mm (317g), ale rozglądam się za jakąś ze 100g lżejszą (carbon?).

Jak masz rozmiar w miarę typowy, to za ok. 100-120 zł kupisz w wadze 220-260g.

Kilka przykładów dla rozmiaru 31,6:

Amoeba SP-M9128 370mm 250g 115 zł

.... SMICA PRO POST 350mm 220g offset 0 b/w 99 zł biała 109 zł

...Pro XLT 315g/400mm 89 zł

...CARBON RITCHEY ok. 160g 149 zł

..PRO-Koryak 400mm offset 285g 120 zł

..PRO VIBE 7S 280mm offset 15mm 199g 96 zł

 

Pisząc Carbon Ritchey, masz chyba na myśli Carbon "Ritchey".

 

To samo z tym PRO VIBE 7S, skąd Ty wziąłeś taką cenę i wagę?

 

I podpisuję się pod tym co Tobo napisał, fajnie że rower wygodny, że Ci pasuje, ale całość kompletnie ze sobą nie współgra. Sorry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower ważyłem bez lampek, licznika i torby podsiodłowej i wyszło 12,7kg.

Historia tego roweru jest długa :) W 2000 roku miałem naście lat i ogromne chęci posiadania maszyny do XC. Rok później miałem mały wypadek w wyniku, którego pękła mi tylna obręcz, byłem wówczas przy kasie (oszczędności z komuni ;) więc kupiłem tę obręcz WCS. Kolejne lata to okres fascynacji downhillem, postanowiłem wtedy przerobić rower pod DH/FR zacząłem od przedniego koła i kokpitu... niestety z czasem ceny amortyzatorów oraz ram mnie przerosły i zaprzestałem dalszych modyfikacji. Rower nie był przystosowany do latania... na sporej hopce upadłem na kręgosłup i przez rok miałem problemy z kręgami. Później miałem z 2 lata przerwy w zajawce rowerowej i tak na dobrą sprawę powróciłem do roweru 3 lata temu, wymieniłem wszystkei linki, pancerze, kupiłem lżejsze siodło oraz wymieniłem amortyzator roc shox judy c na rebę. Przez te wszystkie lata w mojej głowie dużo się pozmieniało... albo stałem się pizdeczką albo rozwinęła mi się wyobraźnia z większości hopek czy górek co kiedyś skakałem już bym teraz nie zjechał/skoczył. Chciałbym trochę odchudzić tę maszynę bo na DH jest już u mnie za późno, przyzwyczaiłem się jednak do tego kokpitu i z bólem będzie mi się z nim rozstać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc Carbon Ritchey, masz chyba na myśli Carbon "Ritchey".

 

To samo z tym PRO VIBE 7S, skąd Ty wziąłeś taką cenę i wagę?

 

 

 

No tak, "ritchey"...

Co do cen i wag, to jestem w trakcie składania dla żony i od jakiegoś czasu przeszukuję internet, notując najniższe dostępne ceny (a wagi są podawane przez sprzedawców, którzy czasem  chyba "cyganią").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zmieniłem koła na mavic crossride. Sklep Centrum rowerowe przysłał mi jednak model z 2012 zamiast 2013 roku. Niby te z 2013 są lżejsze bo mają aluminiowy bębenek ale już mi się nie chce odsyłać.

Teraz pora na mostek i za bardzo nie wiem jaki. Chciałbym coś 90mm bo przesiadka z takiego krótkiego na 100mm może być ciężka.

Moje typy to:

PRO XCR - 120 gram

Boplight Race - 110 gram - chyba padnie na tego bo znacznie tańszy i też fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...