Skocz do zawartości

[~3000pln] xc/mtb


rmk83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie sprzęt a technika zrobi z Ciebie zawodnika. Z tego założenia zawszę wychodziłem jeśli chodzi o sport ale pewnych rzeczy się przeskoczy jeśli się tego sprzętu nie posiada. Jeżdżę obecnie na Kellysie Saphix, 80% asfaltu i preferuję dłuższe, kilkugodzinne wypady. Ale chcę w końcu spróbować swoich sił na maratonach xc/mtb i ten rower mnie ogranicza. Nie wstawię do niego szerszych opon niż 1.6 co na tego typu zawodach jest, można rzec, przymusem. Po za tym konfiguruję sobie powoli tego Saphixa w stronę długich wypraw z sakwami i nie chcę kombinować z dostosowaniem go, jeśli w ogóle jest sens, do maratonów.

Rower chcę kupić nowy, mogę ew. składać go samemu jeśli takie rozwiązanie jest sensowniejsze, zarówno pod kątem finansowym jak i konkretnym dostosowaniem go do potrzeb. Na pewno nie będzie to żaden full tylko amor z przodu. Na co mam zwracać uwagę szukając roweru dla siebie, z myślą o startach w zawodach? Nie zależy mi na wrażeniach wizualnych a na wysokiej jakości i sprawnym działaniu komponentów. Na pewno będę chciał pojechać w Wielkopolskich maratonach jak i zaliczyć te górskie, na nich zależeć mi będzie najbardziej. Budżet na rower to okolice 3000pln. Dokładać zawsze można, ale wolę tego nie robić. Jak przejadę już trochę maratonów to poznam swoje potrzeby i będę wiedział co mi przeszkadza i co mi potrzeba. Wtedy może skuszę się na coś więcej, choć przecież za te trzy tysiące też dostanę coś naprawdę dobrego do poczucia smaku rywalizacji, prawda?  :icon_cool:

Uprzejmie proszę o pomoc, porady i ew.linki :)

remik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie podzieli się ze mną swoimi doświadczeniami?  :icon_confused:

 

Coś w ten deseń szukać, na kołach 29"? Mam 184cm, waga ~85kg.

https://www.canyon.com/mountainbikes/bike.html?b=3208 (wiem, że ponad 4tys)

http://www.bike-discount.de/shop/k1275/a108316/zr-team-29-7-0-black-edition.html

 

:thanks:

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...