Skocz do zawartości

[wycieczka] Szlakiem Orlich Gniazd


unforgiven

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że lepiej ułożyć trasę wzdłuż szlaku oglich gniazd, a nie szlakiem orlich gniazd, bo szlak ten jest układany pod pieszych turystów i sporej części po prostu nie da się przejechać rowerem. Przejechałem dzisiaj odcinek od Olkusza do Złotego Potoku i zmachałem się okropnie. Na dodatek mam rowerek crossowy który topił się w tym piachu po piasty. Porobiłem parę fotek: foto1, foto2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się...szlak orlich gniazd jest ułożony pod pieszych turystów ale w tym temacie ciągle mowa o rowerowym szlaku orlich gniazd który jest już ułożony pod rower :) ....nie zmienia to faktu, ze miejscami jest ciężko

Termin niezmienny start:24 VI godz 8.00 (względnie 9.00) z Częstochowy(Jasna Góra) Nadal jednak nie wiem ile osób tak naprawde pojedzie więc w kwestii noclegu w Ogrodzieńcu nie moge nic zdziałać

Na początku przyszłego tygodnia chyba już wszyscy będą wiedzieć czy jadą czy nie, wtedy też podzwonie po ośrodkach w Ogrodzieńcu i może cos zamowie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechalem wczoraj szlakiem rowerowym od Olkusza do Czestochowy. trasa bardzo fajna oprocz momentow, w ktorych rower zakopywal mi sie w piachu. te odcinki meczyly mnie strasznie i czasem bez prowadzenia rumaka sie nie dalo rady. 150km z dojazdem na Blachownie pod Cz-wa. na koniec juz padalem. upal straszny.

 

jesli za tydzien sie nigdzie nie wybiore w gory to jade z Wami bo trasa jest piekna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam małe pytanko: czy można przesunąć godzinę startu z Cz na 10:00 ? tak wiem to nieco póżno, lecz nie mam wcześniej dojazdu o jakiejś "ludzkiej porze" , musiałbym wstać o 3 może o 4 rano a pracuję do 22 a może i do 23-24 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...simple question YES or NO ??

Wyjazd już w sobote więc proszę o jednoznaczną deklaracje, proszę o rezerwowanie urlopów, szybki odbiór świadectw :) etc i w sobote widze jak najwięcej bikerów w Czewie. Pogoda piękna (za piękna) miejmy nadzieje, że sie nie zepsuje, trasa przepiękna, pewnie mnostwo przygód (zagubionych szlaków :) ) więc nie ma się nad czym zastanawiać. Ja muszę dać znać koledze ile miejscówek na podłodze :) ma przygotować do spania hehe. Według mnie min to 3-4 osoby, w takiej grupie już się fajnie podrózuje...

pozdrówko niecierpliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzałem przed chwilą na prognozę pogody i aktualnie synoptycy nie przewidują opadów deszczu w interesujacym nas rejonie, temp powinna wynosic ok 27 no nieco goraco lecz zachmurzenie powinno sprawić że powinno być dość znośnie, na dzień dzisiejszy jestem zdecydowany jechać jeśli tylko nie będę musiał tego sam robić, prosiłbym zainteresowanych o wiążące deklaracje i jeszcze jedno : mogę być w częstochowie o godz 10:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko z innej beczki: czy na takie wypady dwudniowe bierzecie jakies cywilne ciuchy? zeby miec na wieczor cos do przebrania? czy od razu spac i rano dalej jazda? :)

 

a co do pogody to trudno powiedziec - do prognoz nie mam zaufania... wczoraj w moim rejonie mialby byc burze i opady a grzalo slonce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swej strony proponuje wziąć coś cywilnego chociaż wiadomo, że należy zabrać absolutne minimum aby cieszyć się jazdą a nie zwijać z bólu pleców ;) Jeszcze nawet plecaka nie mam, w który to wszystko zapakuje ale do piątku na pewno coś kupie ;) Mechanicy niech wezmą podstawowe narzędzia, nie zapomnieć o zapasowej dętce :P Można też sie podzielić niektórymi rzeczami bo np jak pojadą 4 osoby to po co brać 4 pompki itd

Z tego co widze to w miare pewni są:

-ja :P

-tysiu

-qarol

-Majkel?? :D

 

Shogun podróż pociągiem to 1 godzina do Częstochowy więc szybko zleci nawet jakbyś musiał sam jechać, a wrażenia z wycieczki--bezcenne :P:D

 

Mam nadzieje, że pogoda dopisze a synoptycy często się mylą więc ich prognozy zawsze traktuje z przymróżeniem oka

 

EDIT: start można przesunąć na 10.00 aby wszyscy bezproblemowo zdążyli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko z innej beczki: czy na takie wypady dwudniowe bierzecie jakies cywilne ciuchy? zeby miec na wieczor cos do przebrania? czy od razu spac i rano dalej jazda?

 

 

Majkel , a ty zamierzasz opróżnić dużo jęczmiennych izotoników ? cywilne ubranie powiadasz ? no tak jakieś klapki lub papucie, spodenki, koszulka , tylko ja się chyba z tym nie zabiorę no chyba że kumpel użyczy mi swój plecak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem skłonny jechać, ale jeszcze się zastanawiam. Jak będą wyglądały noclegi, mam nadzieję, że ten drugi w Krakowie jest jeszcze aktualny bo sam wolałbym nie wracać w nocy pociągiem, tymbardziej, że pewnie musiałbym się przesiadać w Katowicach? Ciekawi mnie też problem mycia się, bo po 2 dniach jazdy to się ładnie śmierdzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że w Ogrodzieńcu znajdziemy jakis nocleg (chciałem zarezerwować no ale jak??) jezeli wiec znajdziemy tam nocleg to i bieżąca woda będzie ;) a w Krakowie nocleg u moich znajomych (powinni zmieścic się wszyscy :D) Rozmawiałem z nimi nawet dziś i co prawda kumpel jedzie do Gdańska w piątek ale na niedziele wieczór ma wrócić więc tym się raczej martwić nie trzeba...w domu wode bieżącą pewnie mają więc higiena osobista będzie zapewniona ;).... (gorzej może być w Ogrodzieńcu)...a poza tym przecież jeszcze jest Wisla :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co chłopaki, chyba pojadę. W piątek pójdę na dworzec popytać o pociągi z wagonem na rowery i jak nic mi nie wyskoczy to przyjadę. Niech wszyscy, którzy jadą podadzą swoje nr tel. żeby był jakiś kontakt w razie czego. Mój: 888 907 642.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na 80% tez pojade (na 100% potwierdze dopiero w piatek :/ ). tylko mam problem tego typu, ze musze w poniedzialek byc w pracy - czyli szykowal by sie powrot z kraka wieczorem pociagiem lub odbicie gdzies w okolicach Olkusza...

 

Shogun daj znac ktorym pociagiem pojedziesz bo ja prawdopodobnie bym jechal z Katowic rano o 7:34 i ten pociag jest w Dabrowie o 8:01 to bys sie dolaczyl :)

 

chcialem jeszcze kumpla wyciagnac ale ma rower od tygodnia i stwierdzil ze nie da rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do organizatora : jaki jest ostateczny dzień startu bo z tego co widzę co poniektórzy chcą się zorientować w możliwości dojazdu w piątek a jak rozumiem to właśnie w piątek tj 23 mieliśmy jechać bo gdyby to miała być sobota to ja odpadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do organizatora : jaki jest ostateczny dzień startu bo z tego co widzę co poniektórzy chcą się zorientować w możliwości dojazdu w piątek a jak rozumiem to właśnie w piątek tj 23 mieliśmy jechać bo gdyby to miała być sobota to ja odpadam

o ile mi dobrze wiadomo to:

 

Termin niezmienny start:24 VI godz 8.00 (względnie 9.00) z Częstochowy(Jasna Góra)

piatek by mi na pewno nie pasowal - praca :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...