Skocz do zawartości

[pancerz] Co daje lepszy pancerz?


CR7 Prezes

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanie: czy i w jaki sposób konserwować pancerze/linki. Teraz po prostu smaruję olejem teflonowym - to wystarczy? I jeszcze jedno czy pancerze i linki poinno się wymieniać zapobiegawczo np. co dwa sezony, czy czekać aż się cos zacznie przecierać lub gorzej działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazne jest to zeby pancerz miał podwojny oplot

do tego linka jak najbardziej slizga i bedzie czad

 

jezdze na zestawie wethepeople straighwire i jestem w pipe zadowolony,

cholernie sztywny, cholernie slizgi i ładny :)

siła poprawiła sie, reakcja tez, klamka stala sie twarda, zaczelo pracowac jak hydraulika, tak tak jak HYDRAULIKA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Accent Supreme!! Kiedyś byłem "zwolennikiem" pancerzy XTR ;) Jeździłem w ich poszukiwaniu po różnych miastach nawet, jak nie mogłem dostać ich u siebie. Uwierz, że XTR jest "szajsem" przy Supreme... Jak kupisz ten pancerz to zobaczysz dlaczego (sztywność) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadacie ze najlepsze byłyby z 2 opolatami , twarde , drogie i nie polecacie clarksow. Przydałoby się dać konkretne nazwy, które pancerze naprawde się opłaca żeby jak sie było w sklepie było wiadome , te pancerze to sa zaiste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancerz im sztywniejszy tym lepszy. Kiedyś widziałem gościa na szosówce, który miał pancerze zrobione z... miedzianych rurek z teflonem w środku...
Avid robi coś podobnego do tarcz na sznurek, ciekaw jestem czy dało by się to jakoś zamontować do v-ek... http://www.sram.com/en/avid/cablesystems/fullmetaljacket/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie bo w przypadku V-ek fajka jest elementem ruchomym i nici z tego, chyba żeby V-ki przerobić na canti

 

a to Ci dopiero ;) rozne patenty widzialem ale zeby z v-ki na canrti ;)

 

ja osobiscie pomykam na pancerzach xtra i nie mam powodow do narzekan, cud miod i orzeszki.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam takie pytanko czy jak kupie sobie nowe pancerze (Accent Supreme) to czy bedzie to mialo jakies znaczenie jezeli pancerze wydłuze albo skroce tzn dam inna dlugosc niz sa teraz fabrycznie wymierzone i zamontowane czy najlepiej odmierzyc sobie dlugosc starych i montowac te same dlugosci nowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Pozwolę sobie odświeżyć ciut temat.

Czy słyszeliście o pancerzach NECO?

Jak jest z ich trwałością? W tej chwili mam taki pancerz założony na linkę od tylnej przerzutki i przełożenia wchodzą o niebo lepiej ale może to być efektem zabrudzenia tych starych przewodów.

12pln za metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zdecydowanie Accent Supreme!! Kiedyś byłem "zwolennikiem" pancerzy XTR ;) Jeździłem w ich poszukiwaniu po różnych miastach nawet, jak nie mogłem dostać ich u siebie. Uwierz, że XTR jest "szajsem" przy Supreme... Jak kupisz ten pancerz to zobaczysz dlaczego (sztywność) ;)

Wczoraj kupilem owe pancerze - Accent Supreme.

Kupiłem je w sklepie stacjonarnym, gosciu sprzedał mi je na metry - 10zł/metr. Chwała mu za to!

 

Dopiero teraz sie przekonałem jak wazny jest dobry pancerz!!! Hamulce dostały takiego kopa,ze nie mogę sobie tego wyobrazić, predzej mialem zwykle Accenty (najtansze). Teraz hamulce sa mocniejsze, poniewaz zamiast sciskac pancerz, sciskaja obrecze (podczas uzywania klamki). Modulacja sie poprawiła, wszystko na plus! Wygląd tych pancerzy jest rownież zarabisty.

 

Na moją rame - 17" starczyło by mi 2,5m pancerzy (przerzutki+hamulce).

 

ogolnie polecam, opłaca się dac kazda kaskę za te pancerze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce akurat mam hydrauliczne, ale spostrzeżenia co do linek i pancerzy przerzutek mają tu też zastosowanie. Śmiem twierdzić, że (szczególnie przy częstym jeżdżeniu w błocie) jakość układu pancerz/linka ma większe znaczenie niż klasa przerzutki. Zdarza się, że standardowe pancerze po jednym takim maratonie jak tegoroczne Kościelisko czy ubiegłoroczne Danielki, nadawały się do kibla.

 

Dwa rowery temu miałem (i do hamulców i do przerzutek) system Gore Ride-on. Był bardzo kosztowny, ale za to przez 6 lat nie musiałem się do tego dotykać. Przy kolejnych rowerach nie mogłem już tego znaleźć. Teraz zdecydowałem się na poważny wydatek w postaci Nokonów (podobnie jak Gore - system zamknięty). Różnica w jakości działana była porażająca. Inwestycja była lepsza niż gdybym zmienił moje X9 na X0. Mam nadzieję, że w tym przypadku znowu kilka lat będę mógł się cieszyć nienaganną pracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ride on-ów.

to rzeczywiscie swietny system. bardzo miekka praca przelozen. duza trwalosc.

zmienialem na nowe tylko dlatego ze musialem zmienic rame a dlugosc byla dobrana do starej.

cena to okolo 170 zł ale są warte tej ceny.

zdecydowanie lepiej wybrac ride ony light niz standard - wykoanie standardowych jest słabe (pękanie pancerz, schodzenie powloki teflonowej z linek. pękanie tzw linerów. zestaw light jest drozszy 15 zł ale wart tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem są drogie ale:

nie wymieniasz ich tak jak zwyklych pancerzy (na ride onie jezdzilem na tylnym 2 lata a po zmianie ramy przelozylem do przodu i kolejne dwa lata)

wykonane sa z aluminium (koraliki i rurki) wiec nie rdzewieją

linka znajduje sie w oslonie przez co pracuje caly czas plynnie

umozliwiaja prowadzenie linek pod roznymi kątami bez utraty jakosci przerzucania

dzialaja tak samo dobrze w kazdych warunkach pogodowych i w kazdej porze roku

czynnik psychologiczny - nie wk... sie ze cos nie dziala tak jak potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogół zwracamy bardzo mało uwagi na linki i pancerze, a jest to wg. mnie element ważniejszy dla jakości działania roweru niż np. przerzutka. XTR z zasyfionym pancerzem będzie działał gorzej niż LX czy nawet Alivio z bardzo dobrym. A pomimo, że te najtańsze są rzeczywiście tanie to trudno je wymieniać po każdym maratonie czy wycieczce w błocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowanie ride onow pozwolilo mi zapomniec o koniecznosci grzebania przy pancerzach w okresie zimy. wiedzialem ze problemy z przerzucaniem w tym okresie wynikaly ze zniszczenia napedu przez snieg i sol a nie zatarte pancerze i linki.

oczywiscie w przypadku ride on'w nalezy pamietac o tym by nie myc roweru cisnieniówka - bo szlag je trafi tak jak i inne elementy ruchome roweru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...