Skocz do zawartości

[amortyzator] Rock Shox Recon - działanie blokady skoku


ernestowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupiłem nowy rower i podczas wstępnych destów zaniepokoił mnie sposób działania blokady przedniego amortyzatora - Rock Shox Recon Silver TK Solo Air. Do tej pory posiadałem tylko amortyzatory na spręzynie stalowej, w których blokada skoku działała jak blokada, tj. po jej włączeniu amortyzator uginał się kilka milimetrów. Tymczasem w nowym rowerze po włączeniu blokady jestem w stanie swoją masą ugiąć o więcej niż połowę skoku. Podczas tego uginania amortyzator dziwnie syczy. Nie wiem czy ma to znaczenie ale ważę ok 82kg a amortyzator napompowałem do 110psi. Szczegóły widoczne na filmiku http://www.youtube.com/watch?v=zVMVi3IRLUE

 

Czy to jest typowe zachowanie Rock Shox Recon Silver TK Solo Air czy może posiadany przezemnie egzemplarz jest uszkodzony?

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to może Ci pomóc:

 

Natomiast jeśli naprzesz całą masą na zablokowany widelec (a tak to wygląda w Twoim filmiku), musi się ugiąć. Przepływ oleju nie jest w 100% zamknięty, coś tam zawsze przepłynie. Jeśli zrobi się to dostatecznie wolno i pozwoli na to sprężyna, można wręcz wsunąć górne golenie do oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenthin ze wskazanego przez ciebie fillmiku wynika, że amortyzator o zablokowanym skoku rzeczywiście się ugina, ale i tak mam wrażenie, że mój amortyzator ugina się bardziej niż ten w filmiku.

Poza tym mam też rower z amortyzatorem Rock Shox XC 30 TK Coil i ten pomimo takiego samego sytemu blokady skoku - TK ugina się znacznie mniej niż Rock Shox Recon, tj. ugina się kilka milimetrów. W poprzednio wskazanym przezemnie filmiku widać, że nawet Rock Shox Recon w rowerze Cube po zablokowaniu skoku ugina się tylko o kilka milimetrów. Od czego mogą zależeć takie różnice w ugięciu amortyzatora Rock Shox Recon?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to nie porównuj pracy widelca na sprężynie stalowej do powietrzniaka. Z ciekawości sprawdziłem co i jak w mojej Rebie i powiem Ci, że jest praktycznie identycznie. Użyłem połowę siły niż tej z filmiku i ugina się na prawie 3/4 cm. Nic zatem dziwnego, że jeśli będziesz napierał prawie całym ciężarem ciała to będzie się uginał bardziej. Wiadomo gdzie się stosuje blokadę a w takich przypadkach aż tak duże siły nie działają.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wydaje mi się, że przed serwisem, po zablokowaniu amortyzatora na ugiętym amortyzatorze pozostawał w tej pozycji. Po serwisie niesety blokada blokuje, ale amortyzator pozostaje "rozprężony". Nie można go zablokować w pozycji ugiętej.

 

Czy to normalne działanie amortyzatora, czy mam się niepokoić, że coś mi źle złożono?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodzi.

 

Czy można Recon Silver TK Solo Air zablokować w pozycji ugiętej, żeby w takiej pozostał?

 

Obecnie nie mogę i na 90% jestem przekonany, że przed serisem mogłem. Jak zablokuję, to owszem pozostaje twardy i ugina się 1-2cm, ale względem pozycji maksymalnie rozprężonej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czy można Recon Silver TK Solo Air zablokować w pozycji ugiętej, żeby w takiej pozostał?

Takie rzeczy tylko w typowych blokadach skoku. Tłumiki kompresji nie sa typowymi blokadami choć ostatecznie działają tak samo. Są inaczej zbudowane dlatego nie jest to możliwe. W XCRze sobie tak możesz zrobić i chyba w innych suntourach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja 2 tyg temu kupiłem RS Revelation DPA. Blokada skoku powoduje, że wideł sztywnieje - na blokadzie może 1-2cm skoku ma.

HEJ. MAM ROWNIEZ TEN AMOR I POWIEM IZ PRZY BLOKADZIE KILKA MM SIE UGINA. MALO TEGO MAM ROWNIEZ PROBLEM Z BLOKADA. DZIALA ONA ODWROTNIE NIZ POWINNA, TZN. NA ZABLOKOWANYM(AMOR SIE UGINA), PRZY OTWARTEJ KOMORZE- AMOR SZTYWNIEJE.. CO SIE STALO?? TO POWAZANA SPRAWA? ODDAC NA GWARANCJE CZY WYSTARCZY NAPRAWIC TO W DOMOWYM ZACISZU?? PONIZEJ FILM //20160704_084525.mp4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...