Skocz do zawartości

[1500zł] trek 800 - renowacja czy zakup nowego?


Bragi

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

W celu, szeroko pojętej, walki z nadwagą ;) i dbaniem o kondycję dałem się żonie namówić na kupno rowerów. Głównie będziemy jeździć po asfalcie ale też i po szutrze. Z całej plejady trekingowców wybraliśmy Unibike Vision LDS i GTS.

Ale...przypomniałem sobie, że w piwnicy dogorywa Trek 800. Kupiony hoho a może dawniej. Moje pytanie: jakie są wasze rady. Kupić GTS czy reanimować Treka? GTS kosztuje 1300. Może lepiej dać 1000 w reanimację Treka niż kupić Unika?

dzięki za wskazówki
Bragi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile ważysz ale GTS jest wyposażony w wolnobieg. Pomijając, że osprzęt słaby to przy dużej masie rowerzysty wolnobieg może giąć pod jego ciężarem. W tej cenie znacznie lepszym zakupem będzie Lazaro Senatore na osprzęcie Alivio.

A tu wersja damska

 

 

Dzięki za odp. Waże 78kg więc chyba każdy rower wytrzyma :)

 

Bardziej interesuje mnie opinia czy warto reaktywować tego Treka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, masz rację. Spiszę dane osprzętu i podam ale chyba i tak cały wymienię. I chyba sam sobie trochę odpowiadam na pytanie :) Zostanie mi sama rama zapewne. Jakiś coach jesteś czy jak ;)



Ok, spisałem to co chyba najważniejsze. 

 

rama: 21" 53,5cm

przerzutki: SIS

korbowód: SAKAE

v-brake

koła: do wymiany

 

Ale jak pisałem wszystko chcę wymienić. Pytanie podstawowe czy do jazdy turystycznej warto go reanimować. 

 

Thx

Bragi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model jak był nowy kosztował 800 zł. Pochodzi najprawdopodobniej z rocznika 1995-1997, ma więc 16-18 lat. Rama jest stalowa więc trzebaby ją obadać na chorobę zakaźną - rdzawkę :) Inwestowanie 1000 zł w rower który kosztował jako nowy 800 raczej chyba nie ma sensu - za 1000 zł dostaniesz coś nowego podobnej klasy, z gwarancją.  JA mimo wszystko wolałbym rower nowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za rady. Moja decyzja: kupuje te Uniki (zdania na ich temat są podzielone), a jeśli - co mam nadzieję nastąpi - wkręcę się w kręcenie rowerem to zapytam o polecany wehikuł :)

 

 Z Treka, za namową mojego znajomego bike-maniaka, będę starał się zrobić "jednostkę oldschoolową" :)

 

dzięki i pzdr

Bragi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...