Skocz do zawartości

[tętno] na progu mleczanowym


joorek

Rekomendowane odpowiedzi

CZytałem w moim krótkim i nędznym życiu wiele ale mam jedno pytanie : jeżeli sie trenuje poniżej progu to tetno na progu idzie w góre , ale jeżeli powyżej progu to idzie w dół lecz poprawia sie tolerancja na kwas. wiec jeżeli jeżdze bardzo dużo powyżej progu to pogorsza sie moje wyniki - oczywiście pamietam o regeneracji

HELP ME!!!!!! B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro piszesz taki temat znasz tętno na swoim progu mleczanowym, najlepiej zrobić sobie testy na AWFie wysiłkowe tam wszystie dane masz dokładne, a z fizjologii pamiętam tyle - trenując poniżej progu zwiększasz możliwości tlenowe organizmu kosztem beztlenowych, powyżej odwrotnie.. aby podnieść próg mleczanowy trenuję się w okolicach tego progu , radziłbym Ci więcej treningów jeździć spokojnie ok 60% ogółu a resztę powyżej , czy opgarszasz sobie wyniki? hmm... jedyne zagrożenie jakie w tym widze to przetrenowanie, a jakie kolarstwo uprawiasz? górskie czy szosowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolarstwo górskie . A z tego co ja wiem to chodzi tu o to by jak najdłużej jechać z dużą prędkością powyżej progu czyli iśćw trupa :P a to wlasnie lubie .Ostatnio chce sie nastawaic tez na maratony no i moze bede jeżdzić na 100 km więc wiem, że musze trenować tlenowo :035:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...