Skocz do zawartości

[Amortyzator] Rock Shox Racon Silver TK - Regulacja


michalm320

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum. Przywitać się chciałem w temacie "powitania" ale tam jest napisane że tamat zamknięty.

 

Wracając do tematu. Zakupiłem rower Kona Cinder Cone z w/w amortyzatorem. Rower jest super tylko mam kilka pytań odnośnie amorka.

 

1. Czy to normalne że jak chce się rozpędzić (na asfalcie) stojąc na pedałach to w zasadzie jest to nie możliwe bo amor bardzo się ugina i jakby gasi całą energię jaką wkładam w rozpędzanie?

 

2. Na lewej goleni (siedząc na rowerze) jest pokrętło do ustawiania twardości. Krecę tym pokrętłem ale jak dla mnie to nic kompletnie się nie zmienia a chciałbym żeby amor był twardszy bo przy mojej wadze (ok 110kg) jest miękko jak we francuzkich autach :-)

 

ps. Być może laickie pytania ale to jest pierwszy rower z amortyzatorem, tak więc wybaczcie :)

 

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kiepsko szukasz :P http://www.forumrowerowe.org/topic/145624-powitania-do-nowych-forumowiczów-cz3/

 

1. Jak najbardziej.

2. Niebieskie pokrętło to blokada skoku. Jeżlei rower jest nowy, a blokadę przekręcasz do oporu i nic to nie daje znaczy jest uszkodzona i należy widelec/rower oddać na gwarancję, dodatkowo widelec jest na 90% dmuchany, czyli pompuje sie go powietrzem żeby ustalać jego twardość. Napompuj go pod swoją wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko szukasz :P http://www.forumrowerowe.org/topic/145624-powitania-do-nowych-forumowiczów-cz3/

 

1. Jak najbardziej.

2. Niebieskie pokrętło to blokada skoku. Jeżlei rower jest nowy, a blokadę przekręcasz do oporu i nic to nie daje znaczy jest uszkodzona i należy widelec/rower oddać na gwarancję, dodatkowo widelec jest na 90% dmuchany, czyli pompuje sie go powietrzem żeby ustalać jego twardość. Napompuj go pod swoją wagę.

Już się poprawiłem i przywitałem tam gdzie trzeba.

 

Jak przekęcę niebieskie pokrętło to oczywiście amor się blokuje. Ale na drugiej goleniu jest pokrętło krótym niby się ustawia twardość ale ja kręcę i nie czuję różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niedobrze. Pokrętło którym kręcisz to faktycznie regulacja naprężenia wstępnego, z tymże w Twoim wypadku medium ściskanym jest sprężyna nie powietrzna, a stalowa - standardowa - czerwona - której przeznaczenie to 63-72kg. Z podaną przez Ciebie wagą jazda na tym to musi być naprawdę niezłe el dorado ;)

 

Jedyna rada to wymiana sprężyny z czerwonej na czarną - b. twardą. Stoją za tym niestety też niemałe koszty.

Można także spróbować wymiany systemu na Solo air (koszt bodajże podobny). Przy 110kg nawet czarna, stalowa sprężyna może być za miękka. Powietrze ustawisz natomiast odpowiednio twardo pod swoją wagę. 

 

A najlepiej to sprzedać ten obecny wideł (chociaż ze stalowej sprężyny dużo pln'ów nie wyszarpiesz) i kupić coś na powietrzu, rebę jakąś, cokolwiek. 

 

Konę posiadasz taką, tegoroczny model?

 

$(KGrHqZ,!lIFI!DKhQZ6BSD1EgTUc!~~60_12.J

Edytowane przez Eastern
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niedobrze. Pokrętło którym kręcisz to faktycznie regulacja naprężenia wstępnego, z tymże w Twoim wypadku medium ściskanym jest sprężyna nie powietrzna, a stalowa - standardowa - czerwona - której przeznaczenie to 63-72kg. Z podaną przez Ciebie wagą jazda na tym to musi być naprawdę niezłe el dorado ;)

 

Jedyna rada to wymiana sprężyny z czerwonej na czarną - b. twardą. Stoją za tym niestety też niemałe koszty.

Można także spróbować wymiany systemu na Solo air (koszt bodajże podobny). Przy 110kg nawet czarna, stalowa sprężyna może być za miękka. Powietrze ustawisz natomiast odpowiednio twardo pod swoją wagę. 

 

A najlepiej to sprzedać ten obecny wideł (chociaż ze stalowej sprężyny dużo pln'ów nie wyszarpiesz) i kupić coś na powietrzu, rebę jakąś, cokolwiek. 

 

Konę posiadasz taką, tegoroczny model?

 

$(KGrHqZ,!lIFI!DKhQZ6BSD1EgTUc!~~60_12.J

Tak, posiadam ten model. Zły czy dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2i regulaminu, treść usunięta przez moderatora.

 

Musze pojeździć. Dopiero zrobiłem 10km :) Dzisiaj pobawiłem się tym pokrętłem od regulacji twardości i okazało się że było gdzies w połowie skali. Skręciłem na maxa i zobaczę jak w terenie.

 

Edytowane przez Puklus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Skręciłem na maxa i zobaczę jak w terenie.

No teoretycznie można wstawić jakąś podkładkę pod sprężynę by zwiększyć preload czyli wstępne napięcie sprężyny. Stanie sie ona twardsza jednak czy to wiele pomoże, ciężko to ocenić. 

Nie znam dokładnie konstrukcji recona coil ale myślę ze zrobienie asysty powietrznej było by możliwe i dość tanie w wykonaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

bebechy ma proste - spokojnie można go przerobić na luft bez utraty gwarancji, bo wykręcasz tylko korek naprężenia wstępnego, wyjmujesz sprężynę, montujesz tłoczek z oringami, uszczelniasz olejem, z góry korek z wentylem i szpan na wiosce ;)
 

Ja przedwczoraj w polowych wręcz warunkach(na Ukrainie) przerobiłem chłopaczkowi Duro djd na powietrze - wszystko da się :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wszystko gra, tylko trzeba to zrobić zanim sprężyna poniszczy komorę :P No i także trzeba taką sprężynę made by plastik kupić jeszcze :P bądź zrobić :D

 

a nie zalatuje to druciarstwem ?

Jak nabędziesz oryginalne pozderzały sam prorok izajasz by różnicy nie spostrzegł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...