Skocz do zawartości

[Bieszczady]Gdzie warto śmigać z Ustrzyk


Grand231

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam, że chodzi Ci o Ustrzyki Górne, więc jeśli chodzi o rower, to okolice mocno okrojone są przez Park Narodowy.

Możesz za to pokulać się asfaltem do Smereka i stamtąd ruszyć czerwonym szlakiem w kierunku Chryszczatej, Jeziorek Duszatyńskich itp.

 

Natomiast pieszo, to polecam trzy połoniny, na pewno starczą na dwa dni włóczenia się na nogach :thumbsup:

 

Generalnie, jeśli z tych czterech dni, te dwa piesze mają większy priorytet, to pozostań przy Ustrzykach Górnych jako bazie noclegowej, a jeśli dwa dni rowerowe biorą górę, to zmień melinę na coś innego, np Smerek, Cisna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pogoda dopisze to z buta polecam jednego dnia zrobić Połoninę Wetlińską wyjście przez Smerek na Przełęcz Orłowicza  i połoniną do Hatki Puchatka i zejście do Przełęczy nad Brzegami ... i wracamy do punktu wyjścia z buta lub stopem ...

 

Na drugi wypad na nogach moim zdaniem świetną propozycja jest też wyjście z Wołosatego na Tarnicę potem skierować się na Halicz i przez Przełęcz Bukowską do Wołosatego :)

 

Rowerowo nie podpowiem bo nigdy w tamte strony z rowerem mnie nie pogoniło ... ale faktem jest że park narodowy mocno ogranicza jazdę na rowerze po wysokiej części Bieszczad.

 

Pogody życzę :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tylko asfalt i górki dookoła Soliny są prawnie dostępne ... ale "prawdziwe" wysokie Bieszczady są objęte Parkiem Narodowym i tam nie pojeździsz...

A że park to nie całe Bieszczady to tylko kwestia znalezienia kogoś kto tam jeździ i zna okolice od strony rowerowej:).

 

Postaw temat w dziale regionalnym województwa podkarpackiego :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pod koniec września planuję wypad na 4 dni do Ustrzyk, poradźcie mi gdzie warto z tamtąd pośmigać i co warto zobaczyć. Planuję wypad 2 dni rower, 2 dni powłóczyć się na nogach ;). Co polecacie ?

Okolice Zatwarnicy i Dwernika są przyjemne. Nie wiem czy szukasz jakiegoś ekstremalnego MTB i jakie dystanse Ciebie interesują, ale ja przejechałem kilka tras crossem. W większości są to ubite szutry, dziurawe asfalty itp.

 

Moje propozycje to:

http://www.endomondo.com/routes/205327840   Dwernik-Zatwarnica-Nasiczne. Krótka i mało męcząca.

 

Dwernik-Chmiel-Sękowiec-Smolnik-Dwernik http://goo.gl/maps/VkpVk

Studenne-Do Sękowca-Zatwarnica-Powrót do Studennego. http://goo.gl/maps/ZgpoG

 

Ogólnie to nie najgorszy jest przewodnik rowerowy Pascala "Rowerem po Bieszczadach" czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na podobnej wycieczce w Bieszczadach: dwa dni na rowerze i dwa czy trzy dni pieszo. Mieszkałem w Wetlinie i znalazłem

miejsca na dwa dni jeżdżenia, częściowo po oznaczonych szlakach w górach. Pamiętam, że jechało się z Wetliny do Pszczelin

asfaltem i tam wjeżdżało w góry. Było trochę terenu, trochę stokówek, trochę szutrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...