Skocz do zawartości

[manetki sl-m410] regulacja zasięgu dźwigni


mmoorroo

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zakupiłem nowe manetki sl-m410 i wszystko jest z nimi ok tylko jak wrzucam przerzutki kciukiem ( dolna dźwignia ) to muszę zrobić bardzo długo ruch manetką, żeby wskoczył kolejny indeks. W internecie w opisach znalazłem że one mają regulację zasięgu dźwigni. Czy w ten sposób mogę zmniejszyć "skok" manetki żeby szybciej wskakiwała kolejny indeks? Jak tak to w jaki sposób to zrobić? Górna manetka ma "mały" skok ale dolna dość duży i to pomimo, że moje palce wcale do małych nie należą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o lewą znaczy sie ? Wątpię by z tym sie dało coś zrobić.

 

 

Lewa głównie ale w prawej też fajnie jakby ten ruch palcem musiałby być mniejszy - górną manetkę lekką pociągnę i leci bieg ale dolną muszę kciukiem dość daleko pchać. Może to ma tak być... wcześniej miałem revolshifty więc moge się nie znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Chcesz mieć krótszy skok w takich manetkach ? naciskaj palcem bliżej manetki :D tak te manetki działają, taki maja skok i bez ingerencji w mechanizmy nie za bardzo da sie z tym cokolwiek zrobić, im lepsza klasa manetki tym ten skon staje się krótszy i lepiej pracujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się wyjaśniło ...

 

Regulacja zasięgu dźwigni tyczy się klamki hamulca w klamkomanetkach ...

Opis w bikekatalogu miesza opis manetki (SL-Mxxx) z Klamkomanetkami (ST-Mxxx)

 

Tylko nie zawsze i nie wszyscy czytają ze zrozumieniem i wycinają to co uznają za stosowne a nie to co trzeba :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...