Skocz do zawartości

[Rama] 29" na wzrost 180cm


mattcardan

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej oczywiście się zmierzyć, sprawdzić rozmiar w tabeli i dodatkowo przejechać na wybranym rowerze, bo kończyny można mieć różnej długości przy tym samym wzroście. Ja mam 181cm i Radona 18'' - jest jak dla mnie idealnie. Poprzednio w rowerze 26 miałem ramę 19,5'' i wcale nie wydawała się większa od tej w Radonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz rzeczywiście takie krótkie nogi (sprawdź jeszcze raz bo wydają się mocno krótkie w stosunku do wzrostu) to ramy 19" wielu producentów

całkowicie odpadają w Twoim wypadku:

- Canyon 19" ma przekrok 82-83 cm

- Jamis 81 cm

- Scott 81 cm

 

Edytowane przez Darek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet pomijając kwestie nogi, ramy w wielu 29er są długie, przy 19" wiele ma  620 mm długości horyzontalnie, a to już dużo przy 180 cm. wzrostu, większość ma 600 mm przy 17/18" i te wydają się optymalne ... i przypominam, że obecnie 29er ma alternatywę dla osób o wzroście +/- 180 cm w postaci kół 27,5" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukać takiej ramy, żeby był bezpieczny przekrok, a 2 cm -moim zdaniem- bezpieczne nie jest.

Być może jestem w błędzie, ale wydaje mi się, że część modeli Cube'a w rozmiarze 19" mogłoby pasować: w rzeczywistości 

jest to nie 48, a 47 cm, niska jest głowka ramy i dosyć długi "kominek" rury podsiodowej, co w sumie może dawać duży przekrok.

Nie wiem jakie masz preferencje, ale część ram 17" przy wzroście 180 cm może być za krótka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co pod koła 29cali szukać ramy 17cali żeby było koło 10cm miedzy jajkami a rurą??

Producenci bardzo różnie interpretują wielkości ram, ponieważ maja zróżnicowane wyobrażenie o tym jaki parametr może być mniej lub bardziej istotny. Do tego dochodzi kwestia czy dana rama/rower jest u tego albo innego producenta przeznaczona do sportowej czy bardziej rekreacyjnej jazdy -  wtedy ten sam rozmiar np 19 cali może dać różniące się od siebie produkty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co pod koła 29cali szukać ramy 17cali żeby było koło 10cm miedzy jajkami a rurą??

 

To nie jest takie proste, 29er ma przekrok wyżej niż rower z kołami 26", co z tego, że podsiodłówka jest krótka skoro górna rura wznosi się mocno do góry z powodu wysokiego widelca i koła. Z tego powodu w miejscu gdzie stoi się na nią okrakiem jest już wysoko.

Wybór roweru to nie taka prosta sprawa ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK a takie pytanie jeśli ten rower i ta rama to 17" czy 19" wz 180cm noga 83cm

 

 

http://velo.com.pl/sites/default/files/pliki/ag2013_geo_gangsta29.pdf

Kolega wybrał 17" a ma 181cm i noga 83,5cm. Sam mam tą ramę, 194cm i rama 21" - jest długa, mając mniej na pewno wybrałbym 19".

Musisz się przejechać, bo jesteś idealnie pomiędzy rozmiarami. Jeżeli nie masz dostępności do tego modelu to możesz na Author Instinct 29 się przejechać, ewentualnie na Author Traction 29.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam 181cm i Radona 18'' - jest jak dla mnie idealnie. Poprzednio w rowerze 26 miałem ramę 19,5'' i wcale nie wydawała się większa od tej w Radonie.

 

To dość normalne. Potocznie rzecz ujmując przechodząc na 29er zawsze wybiera się rozmiar ramy mniejszy, niż w 26er, aby uzyskać ten sam efekt.

 

 

to co pod koła 29cali szukać ramy 17cali

 

Nie posługuj się długością podsiodłówki, bo to potocznie oznacza "rama 17 cali", tylko przekrokiem, czyli odległością rury górnej od ziemi w miejscu, gdzie się nad nią przeważnie stoi.

 

Ramy 29er są bardzo różnie rozwiązywane jeśli chodzi o prowadzenie górnej rury i np. dwie ramy 19 cali mogą mieć mocno różny przekrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam gangstera 7,29 w rozmiarze 17" i po zmianie mostka jest prawie idealnie przy moim wzroście 180 cm i przekroku 84 cm.W przyszłym roku planuję zmienić sztycę na 400 mm i dorzucić SPD.Jestem pewien,że przy ramie 19" byłbym za bardzo wyciągnięty i wysiadał by mi kręgosłup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...