Skocz do zawartości

[Wolnobieg] Wymiana


mico102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam w aktualnie w rowerze wolnobieg Megarange 7 14-34T. Wolnobieg sprawował sie wedlug mnie dobrze. Przejechałem na tym wolnobiegu około 4 tys km i jego zywot dobiega konca. Wraz z wolnobiegiem chcialbym wymienic łancuch. Chciałbym was spytac co mi doradzacie. Czy kupic taki sam czy radzicie mi cos innego. Dodam ze mam przerzutke tylna Shimano Sis obslugujaca 7 przelozen. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wymieniasz łańcuch na nowy, a wolnobieg był dosyć dłóg używany to łańcuch może Ci przeskakiwać przez co nie będziesz mógł jechać. Wiem coś o tym ponieważ sam tak miałem... jeżeli wymieniasz już jakąś część z napędu to najlepiej jest poczekać, uzbierać wiezej kaski i wymienić wszystko. Jeżeli cos masz nowe a reszta stare to to nowe Ci się o wiele szybciej zużyje. pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecierz napisal ze wymienia wolnobieg a wraz z nim lancuch....wolnobiegi niestety maja dosc duze najmniejsze zebatki :( ale...do takich korb 34 sie sprzydaje a i na 14 mozna pocisnac nieco generalnie jesli dobrze ci sie jezdzilo kup taki samo model i zbieraj kase na korby 22-32-44 oraz nowe tylnie kolo z piasta na kasete oraz kasete np 11-32 oraz lancuch do tego jak juz zajezdzisz obecny zakup :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
wolnobiegi niestety maja dosc duze najmniejsze zebatki sad.gif ale...do takich korb 34 sie sprzydaje a i na 14 mozna pocisnac nieco...

Są też wolnobiegi z najmniejszą zębatką 11 tylko nieczęsto się je spotyka, przykład: http://ssl.allegro.pl/item107175622_wolnob...wide_11_34.html

 

 

nowe tylnie kolo

Tylne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tego wolnobiegu z mega range praktycznie kazdy inny czy kaseta sie bardziej nadaja na szose :D mysle ze z dostaniem wolnobiegu mtb z najwiksza koronka 28 nie bedzie duzego problemu a 28 moze byc ostatecznie gorzej z korbami bo sprzydalyby sie przynajmniej 28-38-48 jesli chodzi o rozstawy mtb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...