Skocz do zawartości

[amortyzator przedni] Pomoc w wyborze


Furian

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz wykorzystać fakt że jest praktycznie po sezonie i kupić taniej jeśli zasugerujesz sprzedawcy że możesz wydać góra 400zł i może ci coś opuści . Dość często się tak dzieje ale w przypadku amora na gwarantuję że upust będzie większy niż 50zł. I chodzi o sprzęt który ma na sklepie bo nikt nie sprowadzi ci sprzętu sztuk 1 tylko po to aby sprzedać taniej niż mógłby sprzedać. W takim wypadu lepiej poszukać w necie. Allegro to nie jedyne miejsce gdzie możesz kupić po pieniądzach. Np tutaj. To tylko przykład, bo w końcu chcesz powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kuszą mnie suntour Epicon lub Raidon, ale nie zmieszczę się w budżecie a nowych ze starszych roczników nie umiem znaleźć

 

Tylko starsze roczniki z "czarną anodą" niekoniecznie są tak dobre jak nowe roczniki a ...

- Nowy Epicon z pivotami jest jak UFO ... na zdjęciu widział każdy ... na żywo nikt :)

- Raidon waży jak kowadło i wykracza poza budżet ponad 20% ...

 

Z cenami generalnie bym też uważał bo niekoniecznie po sezonie jest taniej ... jaszcze jakieś 2 miesiące temu Epicony były dostępne za około 500 zł.

Teraz najtaniej to coś około 650 ...

 

Pozdro

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pierwszy to model z czarną wycierającą się szybko anodą, drugi ze srebrną trwalszą.

Przy czarnej anodzie widać wytarcie po sezonie ale z moich obserwacji nie wpływa to na pracę.

2012 ma chyba rozbieralny tłumik, poczekaj może ktoś potwierdzi.

Generalnie różnica stówki ale brał bym nowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta dokumentacja ...

 

http://preview.srsuntour-cycling.com/customGates/scripts/download.php?filename=explosions2012%2FSF12RAIDON+X3-P-RL-air-100%2C120.PDF

 

... dotyczy zaprezentowanego młodszego modelu to nie dość że tłumik jest nierozbieralny, to jeszcze jest zintegrowany ze sprężyna powietrzną.

 

Taka troszkę kupa serwisowa jak na moje oko.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ci pisaliśmy ... różnica wysokości amortyzatora nie jest do końca uzależniona od różnicy w skoku tego amortyzatora.

Istotna jest wysokość całego amortyzatora ...

Jeżeli nowy amortyzator konstrukcyjnie ustawiony na 70 mm będzie wyższy od twojego starego amorka z tym samym skokiem o 20 mm to jak dołożysz kolejne 30 mm ( różnica skoku) to główka ramy uniesie się o 50 mm a to bardzo dużo ...

Oczywiście możliwa jest też sytuacja odwrotna ze nowy na 70 mm będzie niższy od starego to podniesienie główki ramy zmieni niewiele.

 

W starym Giancie GSR 300 robilem kiedyś myk z wymianą sztywniaka na amortyzator ... mimo skrócenia skoku o 30 mm główka podniosła mi się w stosunku do sztywniaka o 25 mm ... i to było odczuwalne w prowadzeniu.

 

 

Pozdrawiam



P.S.

 

Jestem w "stajni rumaków" i mierzę wysokości amortyzatorów (środek osi - podparcie bieżni łożyska), które mam i kilka "ciekawostek dropsa"...

 

Spinerr SW7 skok 80 mm - 470 mm 

Rock Shox SID Race `11 skok 100 mm - 480 mm

Rock Shox SID XC `00 skok 68 mm - 430 mm

 

Kierując się skokiem to SID Race przy SW7 powinien mieć około 490 mm a ma 480 mm

Z kolei SID XC przy SW7 powinien mieć około 460 mm a ma 430 mm

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...