Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega zdecydował się na Unibike Fusion, jest jednak mały problem..

Opony na zdjęciu wyglądają strasznie masywnie, w sensie, że wydają się wysokie. Czy zmieniając opony na Schwalbe Land Cruiser 26 x 1.75 będzie różnica w wysokości, czy tylko szerokości?

Ew. jakie opony, które 'wyglądają na niższe' możecie polecić? :)

Opona będzie miała niższy profil, a więc będzie "niższa" oraz weższa, a więc różnica w szerokośći.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem Unibike Fusion chciałbym zapytać czy warto dołożyć około 150 zł do

Rockridera 5.3

lub

Mongoose TYAX comp XT http://www.allegro.pl/item1010099609_mongoose_tyax_comp_xt_wyprzedaz_20_w_wa_wys.html

 

Czy te dwa rowery są dużo lepsze od Unibike'a ?

Osobiście dołożyłbym do Rockrider`a 5.3 albo wybrałbym jeżeli fundusze nie pozwolą na Rockridera to Unibike Fusion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dołożyłbym do Rockrider`a 5.3 albo wybrałbym jeżeli fundusze nie pozwolą na Rockridera to Unibike Fusion.

Niestety Rockridery w Warszawie zostały już tylko w rozmiarze M : 1M65-1M75, więc przy moim 185 cm niestety odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chwile poczytalem forum i widze ze UNIBIKE FUSION 2009 to dosc solidny wybor w granicach 1000 zł. Moj budzet to max 1200 zl. Jest cos lepszego od Fusiona?

 

Zaznaczam ze mam 192cm wzrostu, waze ze 100-103 kg, zalezy ile zjem :wallbash: Nie bede zbytnio szalal na rowerze, tzn. najczesciej bede wybieral sie trasami miejskimi do podmiejskich lasow zeby tam troche posmigac po sciezkach i gorkach. Myslicie ze rama 21" bedzie ok?

 

I tak wlasnie nie wiem na co sie tu zdecydowac, wiec prosze o pomoc.

 

Z gory dzieki za odpowiedz.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chwile poczytalem forum i widze ze UNIBIKE FUSION 2009 to dosc solidny wybor w granicach 1000 zł. Moj budzet to max 1200 zl. Jest cos lepszego od Fusiona?

 

Zaznaczam ze mam 192cm wzrostu, waze ze 100-103 kg, zalezy ile zjem :icon_redface: Nie bede zbytnio szalal na rowerze, tzn. najczesciej bede wybieral sie trasami miejskimi do podmiejskich lasow zeby tam troche posmigac po sciezkach i gorkach. Myslicie ze rama 21" bedzie ok?

 

I tak wlasnie nie wiem na co sie tu zdecydowac, wiec prosze o pomoc.

 

Z gory dzieki za odpowiedz.

 

Pzdr

Lepszą opcją obecnie od Unibike Fusion jest Rockrider 5.3 dostępny w sieci Decathlon. Jeżeli nie masz do niego dostępu to Unibike jest naprawdę dobrze skonfigurowanym rowerem w bardzo przystępnej cenie - najlepiej jak byś się załapał na tą ofertę http://www.allegro.pl/item1032807966_rower_gorski_unibike_fusion_21_alivio_fsa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszą opcją obecnie od Unibike Fusion jest Rockrider 5.3 dostępny w sieci Decathlon. Jeżeli nie masz do niego dostępu to Unibike jest naprawdę dobrze skonfigurowanym rowerem w bardzo przystępnej cenie - najlepiej jak byś się załapał na tą ofertę http://www.allegro.pl/item1032807966_rower_gorski_unibike_fusion_21_alivio_fsa.html

 

No wlasnie zapomnialem o tym napisac. Problem w tym, ze w Szczecinie nie ma Decathlonu... Czyli pozostaje Unibike i kropka ? A nie zlamie sie pode mna ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zapomnialem o tym napisac. Problem w tym, ze w Szczecinie nie ma Decathlonu... Czyli pozostaje Unibike i kropka ? A nie zlamie sie pode mna ? :)

Akurat ramy w rowerach są testowane dla osób około 100-110kg więc nie martw się - powinna dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam waham się pomiędzy rowerami Unibike Fusion 2009, a Rockrider 5.3 ale decyzję podejmę uwzględniając mój fundusz. Mam natomiast do was pytanie jaki rozmiar ramy powinienem wybrać, mam 191cm wzrostu i 90 kg wagi. Nie znam się na tym totalnie a kolega powiedział żebym brał ramę 23. Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam waham się pomiędzy rowerami Unibike Fusion 2009, a Rockrider 5.3 ale decyzję podejmę uwzględniając mój fundusz. Mam natomiast do was pytanie jaki rozmiar ramy powinienem wybrać, mam 191cm wzrostu i 90 kg wagi. Nie znam się na tym totalnie a kolega powiedział żebym brał ramę 23. Pomóżcie

http://www.bike-x-perts.com/images/Rahmen-Sitzhoehen.pdf według tabeli, 20" - sportowa rama, 21"-rekreacyjna rama, najlepiej żebyś się przymierzył, ja osobiście mam 192cm wzrostu i ramkę 19", więc na pewno brałbym 21" jak już a nie 23" - masz możliwość przymiarki to przymierz aby rozwiązać niepewnośći.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 2 pytanka co do reweru Unibike fusion 2009:

 

1.Nie wiem na jaka rame mam sie zdecydowac 17' czy 19', przy wzroscie 1,75m i wadze ok. 80kg, dodam ze lubie szybka jazde w terenie, asfalt schodzi na 2 plan wiec raczej lepsza bedzie rama 17', dobrze mysle?

 

2.Jak wygladalby montaz tarczowek mechanicznych np.tektro IO, wiazaloby sie to z jakimis komplikacjami czy pozostal by tylko sam ich montaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 2 pytanka co do reweru Unibike fusion 2009:

 

1.Nie wiem na jaka rame mam sie zdecydowac 17' czy 19', przy wzroscie 1,75m i wadze ok. 80kg, dodam ze lubie szybka jazde w terenie, asfalt schodzi na 2 plan wiec raczej lepsza bedzie rama 17', dobrze mysle?

 

2.Jak wygladalby montaz tarczowek mechanicznych np.tektro IO, wiazaloby sie to z jakimis komplikacjami czy pozostal by tylko sam ich montaz?

Szybka jazda w terenie - osobiście również celowałbym w 17"

Co do hamulców tarczowych, rama i amortyzator mają mocowanie pod zacisk hamulca, ale piasty nie mają mocowania pod tarczę, a więc wymiana piast i szprych i zapewne nypli, czyli no już większy wydatek niż kupno samych hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

Mam jeszcze 1 pytanko co do ramy w rowerze Rockrider 5.3, w sklepie jest dostepny rozmiar M 1,65-1,75m i boje sie ze moze byc za mala rama. Nastepnym rozmiarem jest L 1,75-1,80m ale jest nie dostepny, dodam ze nie mam mozliwosci sprawdzic tych ram w sklepie. Moze jest ktos kto ma ten rower z rama M przy wzroscie 1,75m? Jesli to mozliwe moglby ktos porownac rame z unibike fusion'a 17" z ta z Rockrider'a rozmiar M pod wgledem wielkosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

Mam jeszcze 1 pytanko co do ramy w rowerze Rockrider 5.3, w sklepie jest dostepny rozmiar M 1,65-1,75m i boje sie ze moze byc za mala rama. Nastepnym rozmiarem jest L 1,75-1,80m ale jest nie dostepny, dodam ze nie mam mozliwosci sprawdzic tych ram w sklepie. Moze jest ktos kto ma ten rower z rama M przy wzroscie 1,75m? Jesli to mozliwe moglby ktos porownac rame z unibike fusion'a 17" z ta z Rockrider'a rozmiar M pod wgledem wielkosci?

Znalazłem geometrię dla Rockridera 5.3 rozmiar: M oraz Unibike Fusion rozmiar: 17" (wystarczyło poprzez google poszukać)

 

1.Rockrider

2.Fusion

 

Kąt główki: 71° 71°

Kąt podsiodłowy: 74° 71°

Rura górna: 580 mm 570 mm

Rura podsiodłowa: 458 mm 432 mm

Rozstaw kół: 1068 mm b.d

 

Jak widać Rockrider jest nieco większy od Fusiona M>17"

 

edit: walnąłem błąd

http://wwww.katalogrowerowy.pl/produkt.php?action=dodaj&id_produktu=1963&kr=2009

http://unibike.pl/fusion.html

Edytowane przez afly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Rower Rockrider 5.3 został już niestety wykupiony i zastanawiam się nad czymś innym. Postanowiłem trochę zwiększyć budżet do ok 1600zl, znalazłem oferte Kellys SPIDER 2009 za 1599zł rowerzysta.pl, co sądzicie o nim ? Z tego co wyczytałem to armor i korba odstają od reszty osprzętu, dodam na marginesie ze model z 2010 kosaztuje 2250zl. Może macie inne (lepsze) propozycje w tej cenie. Przypomne ze rower ma być do jazdy w cieższym terenie (błoto, piach, snieg),pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na osprzęcie wiec prosiłbym o bardziej obszerne odpowiedzi, tak więc:

1.Kellys Spider- warto za 1600zl oraz jakość jego osprzętu (szczególnie te hydrauliczne hamulce)

2.Jak sie ma ten Oxygen do Spidera pod wzgledem osprzetu?

3. Inne alterantywy (ich + i -)

 

Dodam ze wolałbym rower z tarczówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na korzyść Oxygena przemawiają zdecydowanie lepsze korby, a także lepsze przerzutki (przednia i tylna), manetki oraz kaseta. W Spiderze zaoszczędzono na tym osprzęcie, żeby włożyć tam tarczówki. Amortyzatory w obydwu rowerach są na zbliżonym poziomie. Wg mnie Oxygen to lepszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ja jednak byłbym skłonny do Spidera poniewaz chce miec pewność ze hamulce mnie nie zawiodą w cieżkich warunkach. Może ktos jeszcze zna rower z tarczami w podobnej cenie który mógłby konkurowac ze spiderem?

Żebyś się nie zdziwił, to że są hydrauliczne nie znaczy że mają duża moc, tak samo w V-brake jak i w tarczowych hamulcach są lepsze i gorsze modele, akurat ten model hydraulicznych hamulców zaliczyłbym do tych gorszych. Spider`a nie warto kupować, osobiście brałbym Unibike Evolution http://unibike.pl/evolution.html lub jak muszą być tarcze to Kross Level A2 XT 2009 (za max 1550zł) http://www.mudserwis.com/kross-level-a2-xt-2009-p-61.html?osCsid=431b85d2e1d1a78d0ebc74a0c7b83c07

 

 

P.S. To można nazwać okazją http://www.allegro.pl/item1053681675_kross_level_a2_xt_shimano_hamulce_hydrauliczne.html

Edytowane przez afly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...