Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam pytanie. Jestem nowy na forum, na rowerach znam sie tyle ze wiem ze maja 2 kola, kierownice i pedaly :( Jaki rower moglbym kupic za 1200-1500 zl?? waze jakies 75-80 kg, mam jakies 184cm wzrostu, raczej jezdzilbym spokojnie ale w lesie moze bym poszalal troche wiec pasuje mi taki rower ktory sie nie rozwali po pierwszej lepszej glebie : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up w tym rowerze jest rama z 2008 czyli z hexagona co jest obecnie sprzedawany wiec nei wiem czy taka okazja. Oczywiscie osprzet nie jest najgorszy...

Uściślając.

W Krossie Level A4 2008 jest rama z levelów (A2, A4, A6) od roku 2007-2008. Następnie w roku 2009 rama przeszła do nieco innej grupy rowerów tej marki (ATB-Hexagon) ale dalej ta sama konstrukcja ramy pozostały w Levelu A2 2009, inne modele A4 A6 A8 2009 dostały zupełnie nową ramę. Teraz patrząc na kolekcję z roku 2010 dalej na tej samej ramie co Kross Level A4 2008, jest zbudowany A1, A2, A3 więc na pewno nic tej ramie nie brakuje (zresztą sam mam taką) i na pewno lepszej w tej cenie i z podobny osprzętem nie dostanie, po drugie osprzęt a A4 jest naprawdę na wysokim poziomie a hamulce powinny być niezawodne, nic tylko brać :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, dzieki za rozbudowana wypowiedz tlumaczaca wszystko :confused: i tak rower dopiero kupie na wiosne bo teraz nie ma sensu kupowac bo zimno, pada, snieg niedlugo :/ mam nadzieje ze na wiosne nie podrozeja te rowery :)

 

EDIT:

 

jeszcze jedno, co w kwestii hamulcow tarczowych?? lepiej miec tarcze czy po prostu zwykle hamulce?

Edytowane przez Rayos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze polecam na błotne, deszczowe warunki, w innym przypadku nie widzę sensu ich posiadania w rowerze, a po drugie V-ki łatwiej serwisować :rolleyes:. Z tym czekaniem to uważaj, bo lżejszego roweru w tej cenie żaden producent nie ma i ten Levele A4 wbrew pozorom szybko znikają z Allegro, jak skończy się nakład z 2008 roku to już go nie kupisz, a i z rozmiarem możesz mieć problem, rozważyłbym jego zakup do grudnia, póki będzie ramka 19"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni

 

Proszę o pomoc w wyborze roweru, otóż tak cena za ten rower to max 1K zł - dlatego piszę w tym poście,

założenia kółka 26 "

 

poza tym do czego on ma służyć - głównie do jazdy z małą prędkością, czyli jakiś mały zjaździk z górki, jazda po mieście ale niewielkie dystanse za to bardzo dużo przeszkód po drodze, typu wysokie krawężniki, itp, wyjazdów w góry mało więcej po plaży jazdy ,,

 

aha no i me parametry fizyczne są dziwne bo mam 194 wzrostu od podłoża do kroku 87 cm - czyli długi tułów ... i waga ponad 100 kg ... czyli kawał bydlaka ktoś by powiedział ale to tylko pozory , bo na rowerze bardzo jeździć lubię, na codzień za miasto jeźdżę na na Authorze Stratos z ramą 24" trochę za wysoka ale na mniejszej 22 " źle się czułem to wziąłem taką, ale ten drugi rower ma być inne bo ten author sie do miasta nie nadaje za bardzo ...

 

zastanawiam się nad dwoma rowerami

 

nad Kross Panic

 

8_38081_18_02_08.jpg

 

lub

 

Romet Rambler

 

romet_rambler.jpg

 

oba by były by na ramach 19" - to rowery mają mocne ramy o grubych oponach ... tylko czy rama nie będzie zbyt mała - co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy co lubisz, mam wzrostu tyle co Ty, i mam ramkę 19", czasami myśle ze lepiej byłoby mieć 21" bo jest dłuższa, z drugiej strony dzięki niższej górnej rurze jeżdżac po lesie dwa razy uratowałem swoje przyrodzenie więc choćby dlatego zostaję przy tej ramie. Jeżeli jeździsz wolno (w sumie to wzgledne pojęcie, zakładam że do 30km/h) to ramka 21" przynajmniej. Romet Rambler nie ma dobrych hamulców tarczowych, równiez z powodu twojej wagi bym go odrzucił (hamulce), Kross Panic wogulę sie nie sprawdzi w tym do czego potrzebujesz rower (Panic jest typowym rowerkiem do jeżdzenia po bezdrozach, znacznie urozmaiconym terenie, uważam ze jednak dla Ciebie nie będzie odpowiedni). Akurat grube opony to nie wszystko, bardziej liczą sie piasty i obręcze.

 

Może Kross Level A2 2009

http://www.mudserwis.com/kross-level-a2-2009-p-59.html

Unibike Fusion

http://allegro.pl/item817856169_rower_gorski_unibike_fusion_21_alivio_fsa.html

Z tym że jazda na takich oponach po równym/ubitym terenie będzie udręką

Ostatecznie jeżęli chciałbyś rower z tarczami (ale biorąc pod uwagę twoje wymagania to nie są Ci potrzebne) to rozważyłbym Kross Hexagon V6, mam taki moja waga 86kg, hamulce hamują nie spowalniają!

http://allegro.pl/item820402841_najtaniej_kross_v6_d_brake_shimano_xcr_licznik.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy co lubisz, mam wzrostu tyle co Ty, i mam ramkę 19", czasami myśle ze lepiej byłoby mieć 21" bo jest dłuższa, z drugiej strony dzięki niższej górnej rurze jeżdżac po lesie dwa razy uratowałem swoje przyrodzenie więc choćby dlatego zostaję przy tej ramie. Jeżeli jeździsz wolno (w sumie to wzgledne pojęcie, zakładam że do 30km/h) to ramka 21" przynajmniej. Romet Rambler nie ma dobrych hamulców tarczowych, równiez z powodu twojej wagi bym go odrzucił (hamulce), Kross Panic wogulę sie nie sprawdzi w tym do czego potrzebujesz rower (Panic jest typowym rowerkiem do jeżdzenia po bezdrozach, znacznie urozmaiconym terenie, uważam ze jednak dla Ciebie nie będzie odpowiedni). Akurat grube opony to nie wszystko, bardziej liczą sie piasty i obręcze.

 

Może Kross Level A2 2009

http://www.mudserwis.com/kross-level-a2-2009-p-59.html

Unibike Fusion

http://allegro.pl/item817856169_rower_gorski_unibike_fusion_21_alivio_fsa.html

Z tym że jazda na takich oponach po równym/ubitym terenie będzie udręką

Ostatecznie jeżęli chciałbyś rower z tarczami (ale biorąc pod uwagę twoje wymagania to nie są Ci potrzebne) to rozważyłbym Kross Hexagon V6, mam taki moja waga 86kg, hamulce hamują nie spowalniają!

http://allegro.pl/item820402841_najtaniej_kross_v6_d_brake_shimano_xcr_licznik.html

bardzo dziękuję za cenne rady - ale własnie myslałem o czymś takim małym zwrotnym, do pociągu go łatwo wsadzić i np. na ślęże pojechać bo ten author stratos 24 " to straszna krowa ... zamieszczem tu porównanie ram gamblera i panica , widac ze gambler jest dłuższy i to sporo czyli to dobrze dla mego wzrostu ? proszę wytłumaczyc na co długosc ramy ma wpływ aha i baza też jest dłuższa ... co to powoduje ? jako ze jestem ciężki myślałem że takie wzmocnione ramy jak ma panic i chyba rumbler są dla mnie dobre bo jak zjeźdzam z górki wysokiej to mam lęk że mi sie rama połamie - jakiś dziwny atawizm ...

 

 

ramblervspanic1.jpg

Edytowane przez Eryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Miałem zakupić rower minionego lata, jednak stwierdziłem że i tak się nim wiele nie najeżdżę więc wstrzymałem się z zakupem.

 

I teraz w okresie zimowym liczę na jakieś promocje.

Chce kupić coś do jazdy asfalt, szuter, trochę lasu i polnych dróg.

Jak w temacie do 1000zł.

 

http://www.mudserwis.com/kross-level-a2-2009-p-59.html W tym sklepie 1159zł ale u mnie w salonie krossa już 1448.99ł.

Sprzedaż wysyłkowa, do tego trzeba dodać że ktoś go mi będzie musiał złożyć i serwisowanie kłopotliwe. Czy jeśli kupię Krossa w dowolnym salonie to mi go złożą w salonie krosa u mnie w mieście i będę mógł go w razie jakichkolwiek awarii oddać do najbliższego punktu Krossa czy trzeba wysyłać do sklepu z którego kupiłem?

 

2 wariant.

http://velo.pl/www/rower/?id=335

Za nim przemawia możliwość dostania go na miejscu.

 

A może jeszcze jakieś propozycje podsuniecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujesz rower w internecie, np. poprzez mudserwis to dostajesz rower w kartonie, ale jedyne co musisz zrobić żeby był kompletny to ustawić kierownicę wsadzić przednie koło i przykręcić pedały, a to raczej każdy potrafi zrobić. Po drugie jeżeli będziesz miał gwarancję uzupełnioną wraz z paragonem (jako sklep taki powinni wystawić) to każdy serwis Krossa ma taki rower w czasię gwarancji przyjąć. W tej cenie ten Kross jest głownym faworytem :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc, czaiłem się na Rometa Ramblera ale ktoś mi go sprzątnął z przed nosa ,,, może więc kupie takie cóś ..

 

cena baaardzo dobra ...

 

Mój odnośnik

 

co sądzicie o tym rowerku ? że 2008 to co z tego mi to nie przeszkadza ... ale co z resztą ?

Edytowane przez Eryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...