Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł, tutaj http://www.allegro.pl/item646349607_kross_...ull_alivio.html na aukcji pisze że są bordowo-czarne w rozmiarach 17, 19 i 21 cali. Czyli w ich sklepie internetowym http://www.rowery-sklep.pl/product_info.ph...products_id/469 też powinny być takie rozmiary. Zadzwoń do nich dzisiaj i się zapytaj czy mają A2 z Dartem 2 w rozmiarze 21 cali. Kolor czarno-bordowy jest bardzo ładny, sam mam taki 17 cali :). Do tego amorek Dart czarny, a nie srebrny jak na fotce i rower się super prezentuje :).

 

Co do Wheelerów to fajne rowerki, ale drogie. Sprzedawca coś więcej powiedział, czy tylko że rama w Krossie (powiedział w którym modelu) jest słaba i tyle? Level A2, A4 i A6 z tego co się orientuję mają chyba tą sama ramę. Sprzedawcy muszę wciskać taki kit klientom, bo inaczej mogliby zamykać te swoje sklepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca, jak to sprzedawca, wiadomo swoje zachwala. Co do a2 2008, to w końcu jakiego koloru mają amortyzator? Bo na zdjęciach raz jest czarny, raz srebrny, a i zdarza się czerwony. Wszystkie to są darty 2? Generalnie bardziej wizualnie podoba mi się model z 2009, ale chyba trochę za ciężki jestem na ten amorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem tutaj nowy, ale wydaje mi się, że zostanę tutaj na dłużej.

 

 

Otóż myślę nad kupnem roweru - chcę, żeby:

- był lekki [żeby lekko się jeździło]

- wytrzymały [żeby wytrzymał moje upadki/wypadki i wyczyny]

- żeby był na kilka(naście) lat [żeby się nie zepsuł po miesiącu]

- dobre przerzutki

- na każdą nawierzchnię

- miał dobre hamulce - lubię 'driftować'

 

Cena to max. 1000zł

 

Znalazłem na allegro taki: http://allegro.pl/item637986538_rower_kros...izsza_cena.html , ale jestem ciemny w tych sprawach i zapewne źle wybrałem.

Jaki rower mi polecacie?

 

Pozdrawiam :)

 

//

przepraszam, że zakładam nowy temat; wiem że jest na forum bardzo dużo informacji, jednak jest ich tak dużo, że już nie wiem co i jak. W dodatku jestem ciemna masa w tych sprawach i chciałbym być 'w temacie'.

//

Edytowane przez Ecia
Wyszukiwarka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aimbot co do twojego roweru to do tysiąca cieżko to bedzie uzyskać o czym piszesz.

 

zasadnicze pytanie czy chcesz kupić rower w sklepie( masz tutaj przegląd i serwisowanie na miejscu) czy przez internet (tu uzyskasz niszą cene ale brak pomocy przy ewentualnych naprawach ) po tym pytaniu można przejść dalej.

 

w sklepie za 1000 zł nie dostaniesz roweru marek takich jak kelly's autor, merida itp wiec w tym przypadku polecałbym Ci polskiego krosa :D mamy tutaj rowerki takie jak

 

V3 i V4

 

poza tymi poleciłbym jeszcze firmę leader fox i ich model Cross i zacznę od niego :

 

leader fox cross rowerek lekki ok 13,5 kg (producent nie zwaŻył i nie podaje dokładnie :P), jest to rowerek aluminiowy dosyc solidnie wykonany, wiec powinien długo służyć jesli chodzi o osprzęt to przerzutka acera z tyłu cakowicie wystarczy do normalnego uŻytkowania przÓd typowy sis ale miałem okazje przetestowac tego sisa w moim rowerze i stwierdzam że zachowuje sie nieduŻo gorzej niż alivio. Rower posiada koła 28 cali i oponki o

szerokości 38 c bardziej szosowe ale można śmiało zmienić na 40c z bieŻnikiem bardziej uniwersalnym, amorek bardzo podstawowy santour.

CENA : 999

 

v3 i v4 rowery podobne ale jednak dużo różniące się, mianowicie:

wagowo różnią się o około 1 kg na korzyść v 4 który waŻy 14 kg rowery aluminiowe z osprzętem v 3 - shimano tourney v 4 -acera. przód ten sam shimano sis koła oba 26 '' i oponki 1,95 czyli można na nim juz poszalec również dzięki wzmacnianym rawkOM amorki w v3 podstawowy suntour w v4 suntour xcm v2 co jest juz naprawde fajną opcją dodatkowo juz posiada adekwatna (w miare ) regulacje:) ceny v 4 poza_tym posiada bardzo ładne malowanie i rame cieniowana co jest o ile sie oriENtuje niespotykane w tej klasie cenowej (niemal identyczną rame posiada level a2, a4, a6 i a8 których ceny kształtuja sie od 1699 do 3999)

 

v3: 899

v4: 1049

 

osobiście posiadam obecnie rower hexagon v4 2009 kupiłem go dzisiaj i od_razu wyprÓbowałem w ...bardzo trudnych warunkach nie_sądziłem że jest on w stanie wytrzymać tyle ile ja osobiście potrzebuje ...z ramienia niskiej ceny... i okazało sie że sie zdziwiłem cały napęd chodzi zdumiewająco dobrze rowerek jest naprawde lekki a amor śmiga nad wymiar dobrze ...bardzo bym Ci polecił ten rowerek wart tej ceny .

 

pozdrawiam

Edytowane przez Ecia
Pkt 3c Zasad Pisania: używaj nakładek sprawdzających pisownię albo słownika ortograficznego - następny tak napisany post poleci do kosza!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v6 nie polecam podobny rower do v4, ale różniący się tym, że ma hamulce tarczowe i do tego mechaniczne. Co do a2 to jak najbardziej ZA. Ma lepszą korbę, przerzutkę, manetki i przerzutkę przód posiada również kasetę a nie wolnobieg. Ogólnie rzecz biorąc osprzęt alivio pełna grupa jest super niezawodny :P A2 to najlepSzy wybór z tych przedstawionych.

Edytowane przez Ecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie ten Kands ma model wyżej przerzutki. Korby oba mają Shimano. Co do reszty, to jakoś ten Kands mnie bardziej przekonuje, ale i tak chyba najlepiej dozbierać kasy i brać np V6 2008 albo Schwinn Mesa GS.

Wszystko tez zależy od tego ile masz lat, ile ważysz i jak chcesz na rowerze jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waga: pewnie dobilem 100kg(trenuje na silowni)

wiek:20lat

Rower mi jest potrzebny do jazdy po utwardzonej i miekkiej nawierzchni (drogi lasy)

zwykle jezdze spokojnie chyba ze jakis rajd zwykle w sezonie dobijam okolo 1000-2000km

jestem czlowiekiem ktory nie wyglupia sie na rowerze

a w V6 nie pasuja mi hamulce tarczowe, jakos mam do nich uprzedzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A2 2008 takiego jak z linka, można dokładnie z tej hurtowni kupić za 1199zł lub za 1249zł :rolleyes:. A4 natomiast najtaniej 1399zł :). Co do różnic, to A4 ma manetki i przerzutkę z tyłu Deore, oraz opony model wyżej. Reasumując w A4 masz napęd 9-rzędowy a w A2 8-rzędowy. Co do opon, to myślę że zarówno w przypadku A2 jak i A4 warto byłoby wymienić na np Kendy SBE 26x2.1 które to ważą trochę ponad 500g sztuka (Black Jacki w A2 ważą prawie 1kg sztuka, Smart Samy w A4 ważą ok 650g). Sam mam A2 i też się zastanawiam ciągle, czy nie lepiej było dorzucić 150zł (kupiłem A2 za1249zł, bo nie wiedziałem że za 1199zł można), ale z drugiej strony kasę, którą się zaoszczędzi, można zainwestować w lepsze opony (Kendy SBE 26x2.1 z przesyłką kosztują ok 150zł) lub na lepszą korbę (np Deore FC-M532 za 250zł).

 

http://rowery.shop.pl/view/155

Tutaj masz linka do A2 za 1249zł

Linka ze sklepem, w którym jest A2 za 1199zł nie mogę znaleźć, musisz na forum poszukać :D.

 

Reasumując, jeżeli masz kasę możesz brać A4 z D2. Jeżeli nie, to bierz A2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właściwie mój problem dokładnie trafia w temat i poczytałem troche ostatnich stron, ale dalej zabrdzo nie wiem bo nie moge zebrać tego do kupy. Chciałbym kupić rower do 1000zł jeśli dozbierałbym jeszcze 200 to kupiłbym tego A2 Krossa bo wiedze że cieszy się on tu znacznym poparciem. Natomiast puki co chciałbym wiedzieć jaki rower mógłbym kupic za te 1000zł no moze 1100, mam 180cm wzrostu około 75kg wagi i przedewszytskim ponieważ nie często zmieniam rower chciałbym aby był wytrzymały i bezawaryjny. Nie jeżdze szczególnie dużo myślę że może 2000km w sezonie nie zapuszczam sie też czesto do lasu aczkolwiek wolałbym aby rowerowi nie ubite drogi nie były obce dużo sie wożę głównie po Polskich wsiach a tam często asfalt wygląda gorzej niz polna scieżka. Zastanawaiłem sie albo nad tym

 

SCHWINN MESA GS

http://www.allegro.pl/item652854962_schwin...ena_okazja.html

 

Felt Q26

http://www.cyklotur.com/x_C_I__T_ROWER+Q26...D_53010485.html

 

Rockrider 5.2

http://www.bikekatalog.pl/2009/rowery/2333/foto:1/

 

Amulet Shift

http://www.erowery.pl/go/_info/?id=932

 

albo nad jakims Krossem V(iles tam) ale jestem bardzo otwarty na wszelkie propozycje.

 

 

 

Nie jeżdze szczególnie dużo myślę że może 2000km w sezonie

 

a właściwie to przesadziłem o jakies 1000-1300km jak sie nad tym zastanowiłem

 

(jest tu opcja edytuj gdzies?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W rowerze za 1200 zł hamulce tarczowe mają charakter dekoracyjny.

znacznie lepsze będzie coś mniej szpanerskie, ale bardziej pewne.

 

Jeżeli masz w okolicy decathlon, to razglądnij się tam za rowerkiem.

Nie są to rowery najwyższej jakości, ale dają rade.

Jeżeli to nie pasuje, to osobiście polecam kellys'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem nowy i to zarówno na forum jak i w dziedzinie rowerów, ale z chęcią wkroczę do tego bractwa Ale wpierw.... przydałby się do tego rower.

 

Trochę poczytałem, trochę poszukałem choć nie zawsze byłem w stanie znaleźć to, o co pytałem wyszukiwarkę.

 

Trochę o mnie i za razem o przeznaczeniu roweru: 18lat; ok 70kg; 183cm. Rower miałby służyć do 2 rzeczy: Jazdy po szosie (nie zawsze gładkiej, czyli polskiej szosie ), czasami po ścieżce rowerowej ale i chciałbym się nim wybierać w las i to nie na leśną dróżkę, tylko pozjeżdżać z górek, między drzewami, krzewami, gałęźmi, kłodami, kamieniami itp czyli jednym słowem : hardcore. Nie będę nim natomiast skakać ani próbować żadnych triali.

 

kwota, jaką jestem w stanie zapłacić za rower to ok 1000zł. około, to znaczy 700-1100. Rower powinien być w miarę niezawodny, nie musi być bardzo lekki. chcę żeby jeździło się nim lekko i przyjemnie oraz żeby parę latek wytrzymał. Ważny jest też dla mnie wygląd, ponieważ jestem cholernym estetykiem Z tego też powodu Kross a2 stanowczo odpada.

 

Szukając na allegro i forum znalazłem parę fajnych rowerków, jednak kompletnie nie znam się na sprzęcie, jaki został tam zamontowany i chciałbym, żebyście mi pomogli w wyłonieniu z nich najlepszego lub zaproponoaniu innego równie dobrego lub lepszego w podobnej cenie. Oto one:) :

 

MERIDA DAKAR 624:

http://www.allegro.pl/item654005624_rower_...ama_krakow.html

 

KS CYCLING RONIN: (tu kompletnie nei wiem co to za firma i czy w ogóle warto się zastanawiać nad nim)

http://www.allegro.pl/item655159661_ks_cyc...e_tarczowe.html

 

KROSS HEXAGON V6:

http://www.allegro.pl/item650771734_kross_...nie_okazja.html

 

CROSS RIDER:

http://www.allegro.pl/item658583293_nowy_r...is_prezent.html

 

UNIVEGA Xf-900:

http://www.allegro.pl/item651906386_nowy_r...is_prezent.html

 

Rower najprawdopodobniej będę zamawiał przez internet.

 

Na koniec jeszcze chciałbym poprosić o podanie, jeśli to możliwe, najlepszego dla mnie rozmiaru ramy. Powtórzę, 183cm, 70kg. Jeśli potrzebne do tego są jeszcze inne wymiary mego ciała to mogę podać ;D

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mój temat wylądował w koszu (przez własną głupotę, zapomniałem o tagach) pozwolę sobie wkleić jego zawartość tu.

 

Witam!

 

Staje przed ważnym zadaniem jakim jest kupno nowego roweru. Mój paroletni romet target dawno rozpadł się i obecnie szukam czegoś lepszego, markowego, do jazdy po lżejszym terenie (trójmiasto i okolice). Szukam czegoś dobrego w tej cenie, co pozwoli rozwinąć mi skrzydła. Na razie wyczaiłem na allegro takie okazje jak:

Arkus VIP 5.0 2008 - 720 zł

Arkus VIP 5.0 2009 - 800 zł. Na zdjęciu altus, w specyfikacji TX-31...

Kross V3 chyba 2008 - 699 zł Trochę duża rama, 21 chyba będzie dla mnie zbyt wielgachne (177 cm)

BTW Według wszystkich poradników wychodzi mi rama 17 mierząc krocze, a według wzrostu 19. Wychodzi na to że ja mam jakieś niedorobione nogi. Obecnie przemieszczam się na 17 brata (za naprawy się płaci wink.gif) i wydaje się mi trochę za mała(sztyca na maxa wyciągnięta) mimo iż jest bardzo zwrotna. Z drugiej strony moje 21 cali jest trochę "niebezpieczne" i strasznie duże.

Jeszcze znalazłem takie cuś:

Rockrider 5.1 H

Liczę na stery AHEAD w tej cenie, bo kasety zamiast wolnobiegu chyba nie dostane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renifer, popieram opinię Schwefela i jedynie V6 warto brać z tej stawki. Moim zdaniem jednak lepiej dorzucić i kupić A2 2008, może nie podoba Ci się, ale to dobra maszyna.

 

Kakadu, ciężko doradzić, ale chyba jednak Arkusa bym brał, ewentualnie dorzucił do Hexagona V6 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...