Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, mistrzu, jak chcesz rower do zastosowań sportowo-treningowych i sam masz parę w mięśniach to co najmniej Kands 1300, bo inaczej go szybko przerośniesz i będziesz się złościł, że nie dopłaciłeś tej stówki więcej.

 

Coś jeszcze do wyboru mam ? ;P Tak żebym miał dylemat xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję porady co do zakupu roweru. Rower słuzył by generalnie na wypady weekendowe do lasu, w góry, czasem do pracy. Mierze 193cm i ważę blisko 98kg ( sporty siłowe ).

Wg obliczeń z wzoru wynika, że rama to 21". Jakieś sugestie ?

 

ps. rower nowy oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli cięższy teren? myślę, że będę się zapuszczał jedynie w leśne, wyboiste, szutrowe drogi, czasami przetnę może jakąś łąkę. A no  i w zimie chciałbym od czasu do czasu pojeździć po lekko zaśnieżonych drogach.

Edytowane przez qusiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem V3 lazaro i calkiem jestem zadowolony :)....fajnie wygląda i jeździ się też gładko...aczkolwiek jestem zdziwiony bo jeżdżę na przełożeniu 3x4 , więc dosyć ciężkim, a wogóle tego nie czuje. Problem miałem z bagażnikiem i błotnikami bo nie pasowały (niby uniwersalne), ale jakoś udało mi się zamontować.

 

Mam pytanko do takich nowych rowerów, a mianowicie. Jak szybko oddać go do przeglądu takiego pierwszego, czyli dokręcenie srubek, naciągnięcia linek itp. ? Bo trzeba to zrobić jakoś szybko, żeby gwarancja była ważna, czy się mylę?



Kupiłem V3 lazaro i calkiem jestem zadowolony :)....fajnie wygląda i jeździ się też gładko...aczkolwiek jestem zdziwiony bo jeżdżę na przełożeniu 3x4 , więc dosyć ciężkim, a wogóle tego nie czuje. Problem miałem z bagażnikiem i błotnikami bo nie pasowały (niby uniwersalne), ale jakoś udało mi się zamontować.

 

Mam pytanko do takich nowych rowerów, a mianowicie. Jak szybko oddać go do przeglądu takiego pierwszego, czyli dokręcenie srubek, naciągnięcia linek itp. ? Bo trzeba to zrobić jakoś szybko, żeby gwarancja była ważna, czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś, ten mały pręcik ma być ze sprężynami :) co do kół 28 to fajna sprawa, mniejsza zwrotność , ale uwierz mi, że na lazarov3 z kołami 26, to ciężko mnie dogonić , a raczej to ja gonię ;) ostatnio podczepiłem się pod trzech kolarzy z rowerami wyglądającymi jak milion dolarów i jakoś nie mogli się odczepić ode mnie ;p tzn pewnie jakby chcieli gdzieś na szosie , to daliby radę , ale jechałem za nimi ładnych parę klocków ;) oni wyglądający jak miliony, a ja na lazaro z plecakiem i w krótkich spodenkach ;) Lazaro posiada naprawdę zajefajne przełożenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

interesuje mnie ten rower http://allegro.pl/lazaro-evolution-v3-full-alivio-amor-z-blokada-m-i3418905292.html . Trochę poczytałam w tym temacie i chyba dobry wybór? Jestem kobietą 161cm/65kg ale damskiego roweru nigdy nie miałam i jakoś nie chcę mieć zatem ten na kołach 26" i z ramą 17" byłby właściwy? Pytanie czy w cenie do 1200 polecilibyście coś innego czy zostać przy tym?

Edytowane przez Zakrecona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale Lazaro i kands wyglądają dla mnie jak typowe marketówki tylko na lepszym osprzęcie. Nie podobają mi się i tyle. Wiadomo, kwestia gustu. Co powiecie na univega ht-500? Cena 1150zł. Wygląd dla mnie super, osprzęt wydaje się także dobry. Co powiecie o nim? Ogólnie na internecie mało info o tym rowerku.

Rama: Univega MTB Geometry / Alu 6061-T6 / Bi-Axial Oval Tubing, cieniowana, mocowanie koszyka bidonu, wymienny hak
Rozmiar: 45cm-17,5" / 50cm-19,5" / 55cm-21,5"
Widelec: Sr Suntour XCT V2 , sprężynowy, skok 80mm,  blokada skoku, regulacja naprężenia wstępnego
Mechanizm korbowy: SR Suntour, aluminiowy, 3-rzędowy z osłoną zębatki,
Środek suportu: THUN – łożyska maszynowe, uszczelniane
Hamulec przedni: Tektro Alu V-brake
Hamulec tylny: Tektro Alu V-brake
Klamki hamulcowe: Shimano STEF50, aluminiowe
Przerzutka przednia: Shimano C050
Przerzutka tylna: Shimano Deore
Manetki: Shimano STEF50-8R /3x8/ 24 biegi
Kaseta: Shimano Deore, CS-HG40, 8-rzędowa,
Łańcuch: KMC
Mostek: Aluminium 4-bolt, comfort geometry, 80mm
Kierownica: Aluminiowa, gięta MTB, 600mm
Piasta przednia: Black Comp Hubs – aluminiowa – uszczelniana – montowana na zacisk
Piasta tylna: Black Comp Hubs – aluminiowa – uszczelniana
Pedały: VP – 877 plast , z elementami odblaskowymi
Obręcze: Schurmann Yak-19, dwuścienne, aluminiowe, wzmacniane
Siodło: Velo Sport – semi sport
Sztyca: Promax Black Comp, aluminium, 27,2mm, 1-bolt
Opony: Schwalbe Jimmy 26"x2.1" Puncture Protection
Ilość biegów: 24
Wyposażenie: komplet oświetlenia odblaskowego, chwyty z miękkiej gumy, dzwonek, szybkozamykacz siodła Promax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...