Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

moge ci z autopsji polecić rowery serii KROSS HEXAGON 2011 w tej cenie od V3 do V6 kupisz (v6 ma już hamulce tarczowe shimano.

 

KROSS Hexagon V6 tu jest cena 1249, ale w innym sklepie widziałem już za 1149 www.rower . com . pl (usun spacje)

 

tutaj ogłoszenie z tablica.pl KROSS HEXAGON V2 - SUPER CENA MODEL 2011 Katowice ⢠Ogłoszenia Tablica.pl , napisz do faceta on ma wszystkie modele również hexagonów, ale nie powinno byc problemu zeby je znaleźć gdzie indziej.

 

osobiście użytkowałem hexagona v3 , a moja waga to 110 kg i rowerek dawał rade spokojnie, jeździłem troche po mieście i w weekendy po lasach, ale mi go ukradli niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... kto szuka nie błądzi :)

 

Właśnie dzwoniłem do sprzedawcy z Allegro. Dowiedziałem się kilku rzeczy na temat tego roweru, na temat producenta i gwarancji czy też serwisu posprzedażnego.

 

Niestety - muszę zrezygnować z tego roweru - rama tylko 21 cali. Dla dziecka na komunię "troszkę" za duża :)

 

Będę szukał u siebie w mieście żeby nie mieć problemu z ew. naprawami.

 

Przepatrzę tego posta od początku i poszukam czegoś do 1000 złotych - ew. proszę o propozycję konkretnych modeli - nie wiem jak w tej chwili z cenami.

 

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś tego V6 w chyba dobrej cenie :)

 

http://allegro.pl/rower-mtb-kross-hexagon-v6-okazja-wyprzedaz-i2161112903.html

 

Pytanie o te tarczówki - spełni to swoje zadanie czy lepiej w tym przedziale cenowym nie pchać się w tarczówki.

 

Może użytkownicy posiadający V6 wypowiedzą się co do hamulców i ich działania po dłuższym czasie.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarczówki nie powinny sprawiać problemu, aczkolwiek jak jest to dziecko komunijne i nie waży 100kg to nie są konieczne, sam jestem ciężki i jeździłem na V-kach.

 

cena na tej aukcji jest dobra tylko rozmiar ramy jest 19 cali nie wiem czy nie za duzy dla dziecka, ja mam ok 175 cm wzrostu i wybieram cos miedzy rozmiarem ramy 17 a 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) NIE KUPUJ tarczówek w rowerze poniżej 3k. Po pierwsze - nie są one potrzebne, po drugie - vki hamuja od takiego cuda lepiej, po trzecie - na regulacje, serwis i choćby klocki wydasz krocie (jeśli nie rozleca się szybciej), a i tak - patrz pkt.2 - będą hamować gorzej od zwykłych v'ek. I nie będziesz potrafił sam ich porządnie ustrawić, z v'kami tego problemu nie ma.

 

2) Widzę, że sugerujesz się wyglądem, więc proponuję - NIE WYBIERAJ ROWERU WIZUALNIE. Wygląd nie jeździ, jeżdżą koła, trochę napęd. Resztę można w miarę tanio wymienić (zmiana ramy jak urośnie, problemem nie jest). Chociaz w tym wieku wygląd daje +50 do prędkości, ale jeśli to ma być kryterium, kup fulla z tarczami za 700PLN, resztę odłóż na prezent na urodziny, gdy mu się już rower rozpadnie :)

 

3) Rower trzeba zmierzyć, jeśli jest możliwość, weź bratanka do sklepu lokalnego, tam doradzą, co wziąć, aby sobie zębów nie wybi, ani kolan nie uszkodził. Serwisem się nie martw, każdy rowerowy taki przeprowadzi, niezaleznie od marki. Inna sprawa, że jak im przyniesiesz makrokesza, moga odmówić regulacji. Takie rowery po krótkim okresie eksploatacji nadają się do wywalenia.

 

4) Jeśli patrzysz po markach, szukaj tych bardziej znanych, które włożą mniej słabego osprzętu do środka. Omijaj Northteki i podobne im cuda. Nie wybieraj roweru na podstawie przerzutki, bo to żaden wyznacznik, a przeważnie jak coś lepszego dadzą, to oszczędzą gdzie indziej.

 

5) Zastanów się, czy nie lepsze będa koła 24". 26 w tym wieku bywa dużo za dużo.

 

6) Jeśli koniecznie chcesz 26, tu masz rower wart swej ceny, który trochę pojeździ http://www.rowerzysta.pl/mtb/rower-gorski-arkus-vip-6.0-deore.html

Tylko nie wiem, czy dzieciak do pedałó sięgnie. A mniejszych ram raczej nei robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy rower z kołami 26cali i większymi nawet w rozmiarze ramy 16 cali będzie za duży dla 8 latka.

Szukaj roweru z kołami 24 cale (jeśli wygoda i bezpieczeństwo dzieciaka ma jakiekolwiek znaczenie dla ciebie)

Edytowane przez doms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rower mtb do jazdy głownie po mieście i lesie?

Cena to 1000zł-1100zł.

Mój wzrost to 162cm.

Waga to 45kg

Myślałem nad Krossem Levelem A2 i Hexagonem V6.

Dodam tylko, że ma być w miarę lekki i niezawodny.

To znaczy, że wsiadam i jadę, i nic w nim nie będzie trzeba wymieniać.(po za częściami które się zużywają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie, lekkie i niezawodne to tylko w Erze :) W tej cenie dobry będzie Arkus VIP 6.0. Należycie serwisowany pojeździ trochę. Unikaj hamulców tarczowych. I zastanów się, czy nie lepiej będzie kupić crossa zamiast mtb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cross będzie lepszym rozwiązaniem?

 

Do miasta tak. Do lasu zależy od typu preferowanej jazdy. Na zawody XC to niezbyt da radę. Musisz się zdecydować co jest priorytetem.

 

 

Chodzi mi o jak najlepszą jazdę w tej cenie.

Na którym typie roweru się łatwiej rozpędzę? Cross czy mtb?

Co znaczy najlepszą? Najszybszą? Najwygodniejszą? Najzwrotniejszą?

 

Dodam tylko, że tym rowerem mam zamiar startować w rajdach i zawodach typu Kujawia XC

 

Jeśli tak, to szukasz mtb XC z opcją na miasto (np. drugi komplet opon), ale w cenie do 1000zł cudów się nie spodziewaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro widzialem krossa levela a2 z deore, i dobrym amorem. Rower za 970zl z naszego forum, uzywka. Szukam glownie uzywki bo za te pieniadze dobrej nowki nie dostane.

 

Taptalkniete z mini pro

 

To może tak.

Żadnej propozycji bajka jeszcze nie zaproponowaliście, dlatego się spytam.

Lepszy jest Kross Hexagon V6 na tarczówkach czy Kross Level A2 na fałkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kurde jest z forum A2 na v-ki za 970zł do negocjacji.

Bym swojego za jakieś 650zł sprzedał i do tego kaska z wielkanocy i bym go wziął, tylko nie wiem czy się nie sprzeda.

to śmiało atakuj jak ci odpowiada. Lepsze dobre v-ki niż jakieś tanie tarczówki bo tu nie ma mowy o dobrych w tej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...