Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam panowie zamierzam przejść z komunijnego olprana magic na http://allegro.pl/rower-26-mtb-schmidler-manic-2-x-h-tarczowy-i2640357900.html#tabsAnchor czy taki rower opłaca się kupić w tej cenie? mi się wydaję że jest cena OK (rama alu,tarcza przód tył,manetki i przerzutki shimano) i czy polecilibyście mi coś lepszego mam 168cm wzrostu przy wieku 13 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup używkę. W nowych rowerach 1000zł to absolutne minimum, żeby myśleć o czymś sensownym, co pojeździ dłużej niż rok i się nie posypie. I się zastanów, do czego rower potrzebujesz. Bo dobre miejskie czy trekingi można dostać nawet za połowę ceny, jeśli tylko odpowiednio poszukać. I nie czekaj na początek sezonu, bo dopłacisz 300-400zł za temperaturę na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

http://allegro.pl/kross-v4-xc-i2795596945.html

 

Rama to chyba hexagon v4, sam rower opisany jest jako poza katalogowy. Osprzęt wydaje mi się ponad przeciętny jak na tą cenę, same hamulce to ponad 3 stówy, tylna przerzutka to coś pomiędzy alivio, a deore (przynajmniej cenowo) ? Gdzie jest haczyk? Poza tym, że tylko odbiór osobisty i nie wiadomo jak z tą gwarancją. Opłaca się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Model z 2008. Jak ten rower producent składał, to tarcze lądowały jeszcze w wyższej półce.

 

Wygląda sensownie, widać, że rozbudowywany chalupniczo do momentu, gdy możliwości się wyczerpały. Ciekawi mnie amor na przodzie, wygląda trochę na naklejkowy tuning (albo jakiś mocno starszy model Tory?). Korba z suportem może za jakiś czas wymagać wymiany, blat ewidentnie przeszedł więcej od kasety.

 

W tej cenie całkiem ciekawa opcja, jeśli właściciel o rower dbał (zdjęcia sugerują, że powinien), to jeszcze długo i przyjemnie na nim pojeździsz.

Edytowane przez szych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

szukam roweru do 1000 pln. Wzrost, 176cm,waga 70 kg. Jazda glownie po miescie ale w weekendy sciezki lesne.

 

pomyslalem, ze kupujac zima mozna cos zaoszczedzic ( potwierdzcie jesli to prawda) i wpadl mi w oko ten oto model:

 

http://allegro.pl/rower-ferrini-mtb-r2-tarcze-alu-licznik-wyprzedaz-i2889557075.html

 

czy za ta cene dostane nowego cos lepszego? jesli tak to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - szukaj crossów/teekingów, mtb jest przeznaczone do innego typu jazdy

2 - odpuść tarcze (przynajmniej w nowych)

3 - nie ma sensu inwestować w nowe rowery, szukaj czegoś uzywanego.

 

ad1. piszac po miescie zapomnialem dodac ze do pracy mam ok 3-4km droga polna z duzymi kamieniami

ad 2. dlaczego?

ad 3. wolalbym miec cos nowego. moze nie jest to ekonomiczne ale podchodze osobiscie do swoich rzeczy;)

 

a co myslicie o tym konkretnym modelu? zastanawiam sie nad zakupem takiego samego dla mnie i dla narzeczonej. ktos mial do czynienia z ta firma a najlepiej dokladnie z tym modelem?

 

pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Tarcze w rowerach poniżej 2 tysięcy najczęściej są słabsze niż porządnie vki, na dodatek są droższe w eksploatacji a różnica w hamowaniu nie będzie zauważalna. Jak tarcze to tylko hydrauliczne, a w tanich rowerach na próżno takich szukać.

 

/wytapatalkowane z soli

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...