Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@brt0555 dzięki za dotychczasowe odpowiedzi, ale po przymierzeniu się do paru rowerów, zdecydowałem się jednak na górala. Dochodzi jeszcze parę innych przyczyn, m.in. to, że mieszkam na Podkarpaciu, wiec mam w pobliżu sporo fajnych terenów do jazdy poza szosą :icon_wink:

 

I teraz tak: jaki wybrać model?

Od samego początku zakładałem, że rower musi być produkcji polskiej.

Dlatego obecnie biorę od uwagę górale z 2010r:

1) Kross Hexagon V4

2) Kross Hexagon V6 - podejrzewam, że różnica w stosunku do V4 tkwi w tarczówkach, ale czy będą chociaż minimalnie lepsze?

3) Unibike Mission 2010 2 - wydaje mi się, że ma najlepszy stosunek ceny do jakości

4) Unibike Emotion Gts 2010

5) Unibike Fusion 2010

6) Kross Level A2 V-B - czy warto się na niego porywać przy niezbyt intensywnym korzystaniu ze sprzętu (głównie lato)?

7) Kross Level A4 - da się upolować w zbliżonej cenie do A2.

 

Ale przypadkiem trafiłem też na wyprzedażowego Gary Fisher Tarpon model 2008 za fajną kasę (w okolicach 800zł) - cena jak dla mnie rewelacyjna, tylko do którego z powyższych mógłbym go porównać?

 

 

No i druga sprawa: góral dla córki. Ma 12 lat, więc ciągle rośnie - dlatego w tym wypadku nie chcę szaleć.

Rozważam następujące modele:

1) Arkus Sport Bike ALU

2) ARKUS VIP 501 - czy ta tarcza z przodu ma sens?

3) Kross Hexagon V2

 

Na allegro trafiłem na taki: Level A2 - może jednak warto się szarpnąć, bo cena wydaje się zacna, będzie za parę lat dla młodszej córki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a2 lady atrakcyjny, jednak czy to juz czas na taki rower dla corki? Tego nie wiem, jak da rade na 26' to a2 lady jest fajny, jednak warto dolozyc to 100zlt i miec go na alivio a nie na acerze.

 

Z rowerow dla Ciebie to a4 z 2010>fusion>mision. Jakbys chcial a2 to tylko z 2009/2010roku, z 2009 masz na deore xt i calym dobrym osprzecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie jeszcze taka myśl, jako że bardzo ciężko w tej chwili dorwać dobry rower mojego rozmiaru w dobrej cenie, ale za to jest sporo wyprzedaży rowerów ze świetnym osprzętem, ale w rozmiarach 16 i 17".

 

Może przyjmuję błąd w rozumowaniu i czegoś nie uwzględniłem, ale zastanawiam się nad takim rozwiązaniem:

kupić mniejszy rower z jak najlepszym osprzętem, z przeznaczeniem na części do większego, a dodatkowo zakupić np. za śmieszne pieniądze Arkusa VIP 5.0, (który chyba ma też nie najgorszy osprzęt) ewentualnie VIPa 6.0 czy Mbike AVENGER 3 i po prostu zostawić ramy jako bazę, a resztę podmienić.

 

Czy to może mieć sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ma, wyjdzie Ci drozej niz bys kupil jeden a porzadny, poza tym jak chcesz miec dobra rame jako baze to juz lepiej oplaca sie samemu w miare mozliwosci cos zlozyc lub kupic uzywke. Podaj ceny niby tych rowerow z wyprzedazy i ich osprzet. Juz lepszym rozwiazaniem byloby kupno ramy i np. jakies uzywki z dobrym osprzetem ale np. uszkodzona rama, wtedy moze by Ci sie udalo zlozyc dobry rower. Jednak w tych kwotach najlepiej kupic nowy, lub uzywke to zalezy co wolisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o takim manewrze:

1) SCHWINN MESA SRAM x7 - wówczas praktycznie cały do rozbiórki a na podmianę SCHWINN Frontier GSX.

2) SCHWINN MESA SRAM x5 - dokupić jakąś ramę 21", a tą Schwinn starać się sprzedać, córce wziąć rower z poniższych.

 

Jeżeli nie warto się w to bawić, to mam ostatnie dwie pary:

1) SCHWINN MESA GS SRAM SX4 ROCK SHOX a jako drugi SCHWINN Mesa model 2009 z osprzętem Alivio, Suntour XCT.

2) dla siebie Unibike Fusion 2010 (niestety Evolutiona 2010 w moim rozmiarze nie znalazłem), dla córki Unibike Mission 2010 2.

 

 

Krossa ze względów finansowych będę musiał sobie odpuścić - w tej chwili wychodzi zdecydowanie najdrożej - w moim rozmiarze Level A2 XT sobie wysoko cenią, A4 też tylko małe rozmiary mają sensowne ceny.

 

 

p.s. Mam nadzieję, że jeszcze przed łyk-endem coś zamówię :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 188cm wzrostu i 89kg wagi, chciałbym coś wybrać do 900zł dojazd do pracy 2 kilometry oraz asfalt i trochę w leśnych ubitych drogach raczej mało. Co wybrać rower z ramą 21" i kołami 28" czy 26". W oko wpadło mi na razie coś takiego:

http://allegro.pl/lazaro-integral-28-bezkonkurencyjny-sprawdz-i1641803379.html z firmy Kands

http://allegro.pl/rower-mtb-kands-energy-1300-alivio-blotniki-gratis-i1668793671.html też Kands

Nie ukrywam że ten pierwszy bardziej mi się podoba. Chyba że macie jakieś lepsze propozycje.

Edytowane przez kurczak80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ta kwote 28' nie znajdziesz kokosow, lepiej celowac w uzywke jednak mozna dolozyc do np. http://www.rowerzysta.pl/cross/rower-crossowy-unibike-crossfire-gts-2010.html a jak nie to pewniejszy wyborem bylby taki kellys: http://www.rowerzysta.pl/2010/rower-krosowy-kellys-result-2010.html firma znana, osprzet Ci starczy i bedziesz zadowolony, te co podales male wiarygodne i tylnia przerzutka wedlug mnie nie jest oryginalną czescia z grupy alivio(inaczej wyglada).

Edytowane przez brt0555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem roweru i czytam w tym celu forum. Szukam roweru na wycieczki głównie po lesie, ale też dojazdy do pracy w mieście. Ogólnie nie pokonuje setek tysięcy km więc nie potrzebny mi jest osprzęt z najwyższej półki. Ostatecznie rozważam zakup jednego z dwóch rowerów:

- Rockrider 5.2 2011 999zł

- Unibike Mission 1049zł (myślę że utarguję do 999zł)

 

Proszę forumowiczów o obiektywne oceny tych modeli i doradzenie który będzie lepszym wyborem. Interesuje mnie zakup wyłącznie w sklepie stacjonarnym więc nie rozważam allegro itp. Decathlon i Centrum Unibike mam pod nosem dlatego z serwisem nie bedzie problemu:-)

Z góry dziekuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwoch to missiona bym bral. Pojawil sie juz w tym temacie. Jednak jak bardziej podoba CI sie rockrider, to bierz tego na ktorego bedziesz patrzyl z usmiechem.

 

A wybrałbyś Missiona dlatego że...? (chodzi o to czy to tylko Twoje osobiste preferencje tnz. kształt ramy, kolorystyka itp. by decydowały czy jest jednak coś co czyni go lepszym np coś w osprzęcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...