Skocz do zawartości

[linki i pancerze] Czy warto kupić ten zestaw?


adi99118

Rekomendowane odpowiedzi

Mam je u siebie. Te pierwsze ważą z 7kg, przecięcie nimi grubszego gwoździa to pestka. Z tymi drugimi troche gorzej, bo gwoździa takiego grubszego nie da rady, ale takiego "sztacheciaka" spokojnie. Jeżeli chodzi o stan powierzchni - jeżeli moja siostrzyczka 7-letnia przetnie nimi zwykłego gwoździa to chyba dobrze :D Tylko trzeba jej przytrzymać nożyce bo nie uniesie :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebayukupiłem zestaw jagwire za 5 funtów z chin. Nie wiem ile w tym jagwire jest stali nierdzewnej, ale po 4 miesiącach angielskiej pogody (w tym roku łagodnej) mam pordzewiały tylko pancerz na końcówkach. O dziwo mimo, że z chin (wysokie ryzyko podróbki) to linka dalej śmiga lekko i nie ma problemu z rdzą na niej. Co do samego pancerza to wewnątrz jest teflon, więc jedyne co zaaplikowałem przy serwisie, to płukanie w WD-40 i nic czerwonego nie wypłyneło z pancerza, więc jest dobrze. Jedyne co musiałem zrobić to pozbyć się gumowych uszczelek z nosków na oporach, bo robiły mi ghostshifting.

 

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je u siebie. Te pierwsze ważą z 7kg, przecięcie nimi grubszego gwoździa to pestka. Z tymi drugimi troche gorzej, bo gwoździa takiego grubszego nie da rady, ale takiego "sztacheciaka" spokojnie. Jeżeli chodzi o stan powierzchni - jeżeli moja siostrzyczka 7-letnia przetnie nimi zwykłego gwoździa to chyba dobrze :D Tylko trzeba jej przytrzymać nożyce bo nie uniesie :P

 

No to się przekonasz - wypróbuj na końcu pancerza odciąć kawałek, zanim zaczniesz to właściwe cięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba się przekonywać, dziobolek ma racje. Takie nożyce może i tną gwoździe, ale w cięciu pancerza chodzi o równą powierzchnie cięcia. to już lepiej w imadło i piłką do metalu ciąć. Te nożyce po prostu zmiażdżą końcówkę i linka nie będzie już miała takiego luzu jak powinna. Nawet nożycami do pancerzy niekiedy trzeba ciąć jeszcze raz, a takimi do obcinania śrub to można przyjąć skuteczność miażdżenia 100/100 przypadków.

 

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

W środku masz prawie zawsze jakieś tworzywo więc przy cieciu i tak ci się o jakąś część cm przygnie.

Piłka do metalu czystsza. Ją tnę tarczą dremla ale też na kilka bzyków, bo wnętrze potrafi się stopić i pancerz niedrożny :)

 

Wystarczy wlożyć do pancerza wykałaczkę lub ewentualnie kawałek linki i uciąć razem. Nic się nie zagniecie jednak potrzebne są naprawdę ostre obcinaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kupić obcinaczki do linek i pancerzy, po prostu są świetne, nie udało mi się jeszcze nierówno uciąć pancerza czy postrzępić linki...

 

Wcześniej męczyłem się domowymi sposobami, tzn pancerz ciąłem kombinerkami. Jeśli nie chciało isć to stukałem młotkiem w któreś remię żeby je dobić. Linkę ciąłem inaczej, tzn kładłem ją na ostrej krawędzi szyny kolejowej (nie wiem skąd ją mam) i raz uderzałem młotkiem. Cięcie równe, zero strzępienia.

 

Ale tak czy siak polecam kupić obcinaczki, bardzo ułatwia to życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle z tego wyszło, że jak ciąłem to mi się stopiło. Więc pomyślałem - przecinak. Położyłem na szynie kolejowej (skądś mam :D ) I ciach - ładne, równe cięcie, nic nie zniszczone, nie zmiażdżone. Dalej - założyłem wszystko i czas na regulację. Za nic w świecie nie daje rady. Linka jest tak zniszczona, że ledwie trzyma. No ale mam biegi 2 i 3, a na 1 nie wchodzi. Na 1 jest 2, na 2 jest 3, a na 3 spada łańcuch :E A więc pytam: Ile może w serwisie kosztować wymiana (i regulacja) linek i pancerzy, jeżeli dam im wszysto  co potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...