Skocz do zawartości

[rozepchanie tłoczków] Avid Elixir 5 - nie mogę rozepchać tłoczków


Mongol96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno tylne klocki skończyły swój żywot. Postanowiłem półmetaliki z przodu przełożyć na tył, a na przód założyć nowe - spiekane. Przód bez problemu - rozepchałem tłoczki i hamulec chodzi. Natomiast z tyłu podczas rozpychania tłoczków śrubokrętem (poprzez stare klocki) występuje problem. Niby je rozepchałem, ale przy próbie założenia koła okazuje się, że przerwa pomiędzy nowymi klockami jest za mała. No to jeszcze jedna próba i znowu to samo. Nie mogę założyć koła... Pomóżcie, bo na jutro rano muszę mieć sprawny rower...

Aa.. nie pompowałem klamki na "sucho"...

 

Do głowy przychodzi mi myśl, że w układzie może być za dużo płynu, ale co z tym zrobić? ;P  Chociaż przy nowych hamulcach nie było tego problemu :)

 

Udało się założyć koło, ale teraz nie ma żadnego luzu pomiędzy tarczą, a klockami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten objaw był też w nowym hamulcu? 

Avidy dosyć często mają zbyt wiele płynu w układzie.

Jak napisano powyżej - odkręć śrubkę odpowietrznika przy klamce i powoli rozepchnij tłoczki. Na 99 procent hamulec po tym zabiegu nie będzie wymagał odpowietrzania i będzie działał jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wylałem trochę płynu, hamulec hamuje, zobaczę po jakimś czasie (jak się dotrze, itp.), jak chodzi. Tak czy inaczej jutrzejsze single w pod Smrkem musi wytrzymać :D W zestaw prędzej czy później będę musiał się zaopatrzyć :) Dla Panów podziękowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...