Skocz do zawartości

[rower] Kross Evado 4.0/5.0, czy Unibike Viper GTS


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu po raz pierwszy jako użytkownik, więc . . . Witam Szanowne Grono :D

Stoję przed wyborem roweru crossowego. Już miałem prawie zamówionego Unibike'a Vipera GTS, a tu w oczy mi wpadły Krossy: Evado 4.0 i 5.0. Sprzętowo bogatsze, a cenowo niewiele droższe (wszystkie mieszczą się dziś w 2.5 KPLN). Trochę się obawiam hamulców hydraulicznych w EVADO (Avidy Elixir 1 i 3). Nigdy nie miałem styczności z tym typem hamulców i obawiam się, czy nie ma z nimi problemów, a jeśłi juz są, to czy łatwo z nimi sobie poradzić. Jak sądzicie, który ze wspomnianych rowerów byłbym najlepszym wyborem (z naciskiem na Vipera i Evado 5.0)? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kasę to zawsze warto inwestować w hydrauliki. Są one najskuteczniejszym typem hamulców na rynku (niestety jednak najdroższym). Jednak jeśli jeździsz tylko do Biedronki po bułki to nie ma to sensu (plus większa pokusa dla potencjalnego złodzieja :whistling:). Moim zdaniem Kross, jeśli masz zamiar szaleć i masz wystarczająco dużo hajsu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz do wydania 2,5K to obstawiałbym Evado 5.0 albo Unibike Zethos. Jeśli natomiast chcesz trochę zaoszczędzić to Viper (osprzęt trochę słabszy względem Zethosa m.in korba, przednia przerzutka, tylna nie SLX ale z Shadow więc jak dla mnie nie gorsza) Dopłaca się więc głównie za hamulce tarczowe czy to w Evado czy w Zethosie (tak nawiasem mówiąc to nawet podobne mają malowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...