Skocz do zawartości

[ Damper ] Pomoc w wyborze dampera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Proszę o pomoc w wyborze dampera do mojego Gianta AC . Obecnie siedzi w nim oryginalny HV Shock i powoli umiera . Jego wymiary to 190x50 . Rama ma zakres regulacji skoku od 5,3" do 6,6" . Przedni amor to RS Pike 454 U-Turn 95-140 mm . Jaki damper dobrać do tej ramy tak by ładnie współdziałał  z przednim? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o markę czy o długość? Jeśli o długość to nie napisałeś przede wszystkim który to rocznik ale z tego co się orientuję to tam wchodzi max 195 z tym że do amora 140mm nie ma takiej potrzeby.

Sporo tematów o tej ramce masz na Emtb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przecież napisał że damper 190/50 jest i taki też trzeba nowy. Ja mam Swingera 4 od Manitou i jestem zadowolony, ale z innymi za bardzo nie miałem do czynienia. Przede wszystkim podaj budżet jaki masz na zakup i czy wolisz sprężynę czy powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał że damper 190/50 jest i taki też trzeba nowy. Ja mam Swingera 4 od Manitou i jestem zadowolony, ale z innymi za bardzo nie miałem do czynienia. Przede wszystkim podaj budżet jaki masz na zakup i czy wolisz sprężynę czy powietrze.

 

 

Budżet to max 700 zł ...i chyba sprężyna - wydaje mi się ,że jest czulsza w działaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak, jest czulsza, ale sam damper jest sporo cięższy niż powietrzniak.

Z damperami jest taka sprawa że mało ich na Allegro, a jeszcze trzeba odpowiednia długość, także wybór skromny. Ze sprężynowców tylko na stan obecny jest Metel:

http://allegro.pl/damper-manitou-metel-r-190mm-od-bike-arena-i3420332428.html

ale to stara konstrukcja z podstawowymi regulacjami. Wg. mnie nie warto. Poleciłbym za to powietrznego X-Fusiona:

http://allegro.pl/x-fusion-02-pva-190-mm-nowy-i3402101537.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...