Skocz do zawartości

[+/-1500] cross


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuję zakup  nowego roweru crossowego. Jazda głownie po asfalcie (80%) i polnych drogach (20%). Rozważałem kupno Kands'a Maestro, lecz zauważyłem kilka innych ciekawych crossów. Mam 181 cm wzrostu i 63 kg wagi. Z tabelki wyczytałem, .że rama odpowiednia dla mnie to 21 cali. W innych tematach użytkownicy polecają na taki wzrost 19 calówkę - Jaka jest dla mnie odpowiednia?

 

Moje wybory:

1. Kands Maestro

2. Scirocco 28 - wydaje się być ciekawym rowerkiem, lecz nie mogę znaleźć na jego temat informacji

3. MBike Crosser VBR 

4. Eurobike Cross Trail

 

Proszę o pomoc  wyborze roweru. Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak polecał 21" (ja mam 190 i 21 jest dla mnie przymałe), ale musisz się przejechać na jakimś crossie i sprawdzić.

Dla mnie nr 1 to scirocco. Nigdy o nim nie słyszałem ale osprzęt mówi sam za siebie. 

Problem jest taki że rama chyba tylko 18... Ewentualnie możesz zmienić ramę (np. accent shannon) ale to raczej gra nie warta świeczki i rower wyjdzie ci ponad 2000zł.

Jeżeli scirocco nie maja w rozmiarze 20" to moim zdaniem najlepszy wybór to kands 21".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scirocco? Pojęcia nie mam co to za wynalazek, osprzet genialny ale z taką rama to ciężko będzie o kupca. Jakaś taka mała się wydaje i ociężała, ciekawe ile waży, nie wiem może to kwestia foto... 

nemo2009 a co szczególnego w tej ramie Eurobike? Osprzęt mając na uwadze cenę  ujdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To scirocco odpada. A co sądzicie na temat MBike Crosser VBR? Specyfikacja opisana tam jest jakimś nieznanym kodem dla mnie, ale tam chyba siedzi Deore?

Przed zakupem mam zamiar jeszcze zwiedzić kilka sklepów stacjonarnych i pomierzę różne ramy. Widocznie każda marka oferuje inną rozmiarówkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylnia Alivio przednia Altus, Klamko-manteki Acera, Korby nie kojarze, kaseta zdaje się przyzwoita  chwyty tanie ale i tak lepsze od tych które daje w standardzie merida.  W sumie rower całkiem ok ale nie za 1800 czy więcej a tak zdaje się stoją ale jeśli tak jak w temacie czyli 1500 to możesz brać jeśli przed Kandsem się wzbraniasz:). Podpytaj w TYM temacie, kolega forumowicz nabył ostatnio ten sprzęt tyle ze na tarczowych za 2k:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...