Skocz do zawartości

[ 1 Wyprawa ] 1 wyprawa w samotności 17 latka ?


XernogBIKE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak ja w temacie co myślicie /jakie macie podejście do tego by 17 latak wybrał się na samotną wyprawę 3-4 dniową w Bieszczady . Czy mogą być z tego jakies konsekfencje prawne dla rodziców ... Czy gdzieś w schronisku nie dadzą schronienia...czy to jest bezpieczne w samotności tak podróżowwać ... Chłopak wyjeżdzony robi tygodniowo te 200 km odpowiedzialny i raczaj samowystarczalny ... Co wy o tym wszystkim sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tyle lat... więc napiszę z "tego" punktu widzenia.
Robię mniej niż 200km ale poniżej 100 nie schodzę. Również opinie mam dobrą, uważany jestem za roztropnego, czasem nawet przesadnie.  Być może zdecydowałbym się na samotną podróż... chociaż wolałbym mieć kogoś obok.Czy ze względów bezpieczeństwa? Jedynie częściowo. Większą wagę przykładałbym do samego psychicznego komfortu i możliwości otworzenia do kogoś "gęby" niż do kwestii udzielenia pierwszej pomocy. Zdarzyło mi się kilkukrotnie uszkodzić się dość znacznie i zawsze byłem w stanie się posklejać tym co miałem (mała torebka opatrunkowa - gazy, bandaże, sól fizjologiczna, plastry, przylepiec, nożyczki, chusteczki) i woda z bidonu. Obecność kogoś w niczym by mi wtedy nie pomogła. Jeśłi osoba ta jest rozsądna to pytanie o podręczną apteczkę jest mam nadzieję zbędne.
Jeśli chcemy mówić o przypadkach skrajnych... należy płożyć na szali szansę na takie zdarzenie z wartością podróży. Nie mnie to oceniać.

Jeśli jednak decyzja będzie pozytywna, życzę szczerze powodzenia i bezpiecznego powrotu do domu.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak ja w temacie co myślicie /jakie macie podejście do ti tak podróżowwać ... Chłopak wyjeżdzony robi tygodniowo te 200 km odpowiedzialny i raczaj samowystarczalny ... Co wy o tym wszystkim sądzicie ?

 

Nie zastanawiaj się i w drogę! W Twoim wieku już warto ruszac się samemu. Uważać na siebie będziesz musiał tak samo teraz jak i za 10lat. Nabierzesz wcześnie doświadczenia -  wyjdzie Ci tylko na dobre.

 

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem 17 lat to samotnie zrobiłem 2.500km po północnej Norwegii, a wcześniej w wieku 16 lat 500km po Danii - też w pojedynkę. 4 dni po Bieszczadach nie powinno być problemem - domyślam się że po asfalcie? O jeździe po szlakach górskich się nie wypowiem - nie próbowałem dotychczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem 17 lat to samotnie zrobiłem 2.500km po północnej Norwegii, a wcześniej w wieku 16 lat 500km po Danii - też w pojedynkę. 4 dni po Bieszczadach nie powinno być problemem - domyślam się że po asfalcie? O jeździe po szlakach górskich się nie wypowiem - nie próbowałem dotychczas.

 

41hz ! Masz może fotki ze swoich samotnych wypraw zagranicznych ? Chętnie obejrzymy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVANVII widzę na Twoim profilu, że Norwegię w tym samym roku zaliczyliśmy. Z lekkim zażenowaniem za to przeglądałem fotki ze swojego wyjazdu (ok. 800 zdjęć), z czego rower i/lub ja jest/em na ok 20, w tym 10 różnych ujęć z Nordkapp... Poniżej wklejam jedno z nich ze względu na ograniczenie do 200kb, a zdjęć z Danii muszę poszukać, bo od 5 minut wiem, że nie ma ich tam gdzie powinny być. W najbliższym czasie uzupełnię profilową galerię i info to coś więcej powrzucam.

 

post-167526-0-71780600-1374701408_thumb.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...