Skocz do zawartości

[hamulec i przerzutka] Upgrade roweru.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem ostatnio taki oto rowerek:

http://www.decathlon.pl/rockrider-52-2012-id_8207349.html

 

Jeżdżę głównie w weekendy, raczej po drogach leśnych nieutwardzonych.

Po pierwszych kilku wypadach za miasto stwierdzam, że z roweru jestem zadowolony poza 2 mankamentami:

  1. Tylny hamulec jest po prostu za słaby. Aby zablokować koło trzeba użyć naprawdę sporej siły i to nie zawsze się udaje. Czy jest sens wymieniać go na jakąś inną Vke ? Jeśli tak to na co ? (może deore ?)
  2. Pod dużym obciążeniem (podjazdy itp.) tylnej przerzutce zdarza się przeskakiwać i strzelać – starać się to jakoś wyregulować czy też wymienić? Jeśli wymienić to na co ?
  3. Co ogólnie myślicie o tym rowerku ?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok. Klocki wymienione i dalej nie jestem w 100% zadowolony. Mysle, ze tylny hamulec a zaraz za nim przerzutka poleca do wymiany (z calej reszty jestem zadowolony). Co polecacie w miejsce czesci fabrycznych ?

Dodam, ze bardziej zalezy mi na jakosci niz cenie ale w granicach rozsadku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że masz fatalnie poprowadzoną linkę tylnego hamulca i to jest powodem twoich problemów. Zrób zdjęcie roweru z boku tak aby dobrze było widać jak poprowadzona jest linka. Być może pomoże skrócenie pancerza.

Jeśli zaś chodzi o przeskakiwanie może być to spowodowane przeskakiwaniem bębenka (np. zbyt dużo smaru w bębenku). Pojeździj trochę i może się "naprawi" a jeśli nie to gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...