Skocz do zawartości

[2000 zł] mtb


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję roweru głównie do jazdy po polnych drogach, bezdrożach, mniejszych górach i asfalcie. I aktywnego ścigania się w maratonach rowerowych Mazovii i PolandBike. Pochodziłem popytałem i w tym przedziale cenowym zaproponowano mi parę modeli.Który z nich jest najlepszy?

Kross Esprit 620

Kross Level A2

Kross Level A3

Cube Aim 26

Hexagon X9

Unibike Evolution

Ew. Macie jeszcze jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Krossa Black Edition 3 warto rozpatrzyć - kolejny klon A4 na zamówienie sklepu martes.

 

Skoro Aim jest na fałbrejkach, to ja bym brał Esprit'a/BE3. (wsio to samo prawie. oponami się różnią trochę.) 

Chyba, że koniecznie chcesz katalogowca w bardzo ładnym malowaniu (black/blue), bo to Level A3. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BE2 to odpowiednik/klon A2. Więcej tutaj : http://www.forumrowerowe.org/topic/141026-1500-1700-mtb-w-lekki-teren-i-polne-drogi/?do=findComment&comment=1319537

 

Co do opon itd. :

mówisz o BE3 2012 czy 2013 ? 2012 to osprzęt levela a4 2012 (lepszy) + opony Impac Trailpac, a 2013 to osprzęt levela a4 2013 + opony Schwalbe Nobby Nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzajcie z tymi klonami.

 

Domyślam się że nikt tak naprawdę nie sprawdził jaki tam siedzi suport, stery, łańcuch albo kaseta (sam nie wiem tylko mówię że nie ma takich informacji).

Nikt też nie wspomina że w BE2 jest inna kierownica i mostek, w BE jest jeszcze z mocowaniem na 25,4 a w krossie A2 jest już 31,8.

Czasem ktoś na bąknie że BE2 i BE3 nie mają blokady z kierownicy, ale rzadko. Wszyscy mówią jedynie o kapciach.

Polecając rowery innym użytkownikom postarajcie się naświetlić im całą sytuację a nie powtarzać niepełne informacje z forum. (nie chcę tu nikogo urazić)

Amen

 

Nie zmienia to faktu że BE jest godną propozycją ale przy wyborze A2 czy BE2, osprzętowo lepiej wypada A2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w go sporcię i rozmawiałem z gościem ze sklepu i sam powiedział, że jest to klon A4, dodatkowo Esprit ma lepsze przerzużytki i coś tam jeszcze nie pamiętam już dokładnie co. Nie było mojego rozmiaru i za tydzień jadę 130 km po niego. Rower na żywo wygląda imponująco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej ma lepsze hamulce niż przerzutki... Ale ja rozumiem klon jako coś takiego samego a jak czymś się różnią to już klonem nie są.

Kapcie chyba są inne.

Ale i tak raczej + dla Esprita.

 

 

PS. 

Jak wierzysz we wszystko co mówią sprzedawcy to szerokiej drogi.

 

kporys z ust mi to wyjąłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze tylko sam go spytałem czy Esprit jest zbudowany na wzór A4 .Przerzutki ma lepsze na forum ktoś już tak pisał.

Porównałem a4 do be3

rama - ta sama

widelec - ten sam

przezrzutki - Shimano Alivio / Shimano Deore (be3) - Shimano Acera M390 / Shimano Deore M591 (na korzyść esprit)

hamulece - Hayes Dyno Sport (hydrauliczny, tarcza 160mm) (a4) -  Shimano M505 tarczowe, hydrauliczne (tu są podzielone zdania)

korba- taka sama

Tylko tyle znalazłem informacji o specyfikacji Esprita.

Ogólnie co byście wzieli?

Esprita czy któregoś z Levli?

A o Level a4 2012 co sądzicie?



Jeszcze powiedzcie co sądzicie o krosie a5 2012?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nikt też nie wspomina że w BE2 jest inna kierownica i mostek, w BE jest jeszcze z mocowaniem na 25,4 a w krossie A2 jest już 31,8.

A dlaczego uważasz,że kierownice o średnicy 25,4 mm są gorsze od tych 31,8 mm?

Dużo zależy od klasy tychże kierownic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak wierzysz we wszystko co mówią sprzedawcy to szerokiej drogi.

u mnie w sklepie.

Może u ciebie w sklepie jest lepsza obsługa,ale uwierz,w większości sklepów obsługa jest mierna,nie znająca tematu.Jest jeszcze inny rodzaj sprzedawców,nastawionych na maksymalny zysk,ci wcisną każdy kit klientowi,byle pozbyć się modeli zalegających magazyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzie dostaniesz. BE3 2013 zostały tylko 4 szt mojego rozmiaru. Czekam na opinię nt. tych levli a5 i a4.

 

U mnie w mieście jest więcej 2012 niż 2013. :E

 

Level A5 2012 to jest to samo co Esprim, tylko, że A5 ma wyraźnie lepszy amortyzator. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłbym to co można kupić w dobrym internetowym lub stacjonarnym sklepie. Głównie chodzi mi o kwestię serwisu oraz poprawnego złożenia roweru.

Stałem przed tym samym wyborem (BE3 vs A4) i wolałem kupić A4. Ale wybór oczywiście należy do Was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...