Skocz do zawartości

[do 2000zł] Kross Level A2 VS Kross Hexagon X9


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, najwyższy czas abym się przesiadł z mojego starego sprzętu i kupić coś nowego :) Po sprzedaniu roweru i skuterka będę miał z 2000zł. Rower planuję zakupić po wakacjach :) Sprzęt będzie używany bardzo aktywnie, długie wyprawy po szosie jak i górskie szlaki, czasem zabawa na kole itd. więc rower musi być w miarę wytrzymały :)

 

Tak więc aktualnie zastanawiam się nad dwoma modelami Krossa a dokładnie Hexagon X9 oraz Level A2 oba mają plusy i minusy. W levelku podoba mi się rama oraz amortyzator zaś w hexagonie są hamulce hydrauliczne a z tyłu shimano Deore. Kross posiada v-ki Tektro i przerzutki Alivio. W Hexagonie znajduje się słaby amor i rama Performance Alu która jest chyba gorsza od tej w Levelu.

 

Level a2 cieszy się dużą popularnością na forum ale hexagon daje mi do myślenia. Od razu uprzedzam że nie stać mnie by kupić a3 na hydraulice ponieważ nw dokładnie ile będę miał kasy a będę jeszcze potrzebował kilku groszy na wyposażenie :) Czekam na wasze opinie, a może polecicie mi jeszcze coś innego? 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zauważyłeś jest kilka różnic pomiędzy levelem a hexagonem.

Na plus levela:

- lepszy amor

- korba na octalink

- manetki alivio

- opony schwalbe

- niższa waga

 

Na plus hexagona:

- hamulce hydrauliczne

- przerzutka tył deore (jednak nie poczujesz dużej różnicy w stosunku do alivio)

 

Tutaj masz dokładne porównanie obu rowerków: http://wybieramrower.pl/komper.php?target=&kpids=52%2C60

 

Jak widać Level a3 ma więcej plusów. W hexagonie dopłaca się po prostu za hydraulikę. Jak koniecznie potrzebujesz tarczówek, to sprawa jest prosta - kup hexagona.

 

Jednak jest jeszcze jeden istotny szczegół - rama w levelu jest nieco bardziej sportowa. W tym samym rozmiarze masz nieco dłuższą rurę górną, i krótszy widelec tył. Dzięki temu lepiej się pokounuje zakręty i lepiej się podjeżdza pod górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Bierz go :)

Ja wziąłem go od nich i jestem zadowolony, rower ma dopiero mały przebieg ale test zdał :) Wziąłem ramę L, do mojego wzrostu jest taka na styk, ale M nie chciałem bo wieśniacko siodełko u góry wyciąga :D Na 8 biegu leci 25/30 spokojnym tępem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Hexagon odpada na 100% :) Rower będę miał dopiero po wakacjach bo muszę jeszcze sprzedać skuter (swój aktualny rower też sprzedałem :D ) więc jeżeli będą mieli jeszcze a3 za tą cenę to wezmę i go zamówię :) A czy ktoś może mi powiedzieć jakie są wady levela A3 - ogólnie jako roweru bez porównywania do innych konkretnych modeli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za tę cenę to świetny rower, wszystko działa idealnie, Altus z przodu mnie nie zawiódł. Jedyne do czego można się przyczepić to amortyzator. Troche zbyt sztywny i za mało czuły. Trzeba często czyścic golenie z brudu i psiukać brunoxem to jakoś pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...