Skocz do zawartości

[napęd] Giant rincon 2009 nowa korba+kaseta+łańcuch


neo4969

Rekomendowane odpowiedzi

Posypało się conieco i czas na inwestycje. A więc chce wymienić te trzy rzeczy, budrzet jak najmniejszy ale nieokreślony dokładnie po prostu chce wiedzieć co waszym zdaniem jest najlepsze i czy w ogóle będzie pasowało. Przejrzałem naturalnie forum i wytypowałem takie poniższe rzeczy, poza łańcuchem bo na to już mi czasu dzisiejszego wieczora nie starczy ale mysle ze wiecie z marszu. Aha jezdze jakieś 300 - 400 km tygodniowo a no i mam 183cm 80kg. 

No to specyfikacja bika;

Rozmiar ramy; L

MANETKI Shimano ST-EF50, 24 biegi, EZ-fire Plus
PRZERZUTKA PRZEDNIA Shimano FD-C50
PRZERZUTKA TYLNA Shimano Alivio RD-M410
KASETA/WOLNOBIEG Shimano CS-HG30, 11-32, 8 biegów
ŁAŃCUCH KMC Z7
MECHANIZM KORBOWY Shimano FC-M191, 42/34/24, korby 170mm
ŚRODEK SUPORTU RPM cartridge

PIASTY Formula 36x100 / 36x135

 

Korby które znalazłem, na początku założyłem że około 250 zeta starczy z suportem było by najlepiej, jednak droższe propozycje jeśli się wyraźnie opłacają mogę wziać pod uwagę i tu pytanie, o co chodzi z tymi liczbami zebów np. 44/32/22 albo 48/36/26 skąd mam wiedzieć które wybrać? 

 

 

 FC-M590 - http://allegro.pl/korba-shimano-deore-fc-m590-9-sp-44t-175mm-czarna-i3331733862.html - około 260 zł

 FC M542 - http://allegro.pl/shimano-fc-m542-deore-korba-44-32-22-czarn-lozyska-i3290680817.html - 290 zł

 znalazłem niby mało używanego slxa za 280zł http://allegro.pl/shimano-fc-m660-slx-44-32-22-korba-9rz-300-km-i3347007183.html ale jest bez suportu wiec pytanie ile trzeba dać na odpowiedni suport i czy waszym zdaniem wyglada na dobrą

 

a co do kaset, to pewnie jakaś hg ale która 8 rzedowa jest waszym zdaniem najlepsza, najdroższa jaką znalazłem na allegro

Kaseta DEORE LX CS-HG70, 8-speed,11-30T http://allegro.pl/kaseta-shimano-deore-lx-hg-70-8-ka-11-30-xtrabike-i3335497787.html - 120zł, warto? 

 

no i pytanie, przerzutka tył nie wiem czy nadaje sie do wymiany, ma problemy z przerzucaniem ale moze to byc wina kasety która jest już bardzo zajechana, ile by kosztowała wymiana na inną pasującą która długo potrzyma. 

Pozatym pytanie czy korbę z suportem da się łatwo wymienić w domu? 

 

i ostatnie pytanie, szukam jakiej przerzutki bo żadnej ze starych leżacych w garażu nie mogę dopasować do tego co dołączyłem na zdjęciach, ten wolnobieg ma 7 rzędów. jak najtaniej byle nie utrudniała pedałowania, to taki rower dodatkowy. post-166405-0-68658500-1372018692_thumb.jpg

 

Zaznaczam ze to jest mój pierwszy post na tym forum wiec za wszelkie błędy które pewnie popełniłem z góry przepraszam i dziekuje za każdą potencjalną odpowiedź. Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

M590 od M542 różnią sie głównie ( poza wyglądem) tym ze ma puste ramiona i Alu blat. poza tym to samo, slx który podałeś jest ok, można brać za rozsądne pieniądze.

 

Za kasetę LX tyle bym nie dał nie ma takiej opcji, kup hg51 za połowę tej ceny. Odnośnie twojego zdjęcia ... mam wątpliwości czy tam jest kaseta ... no ale skoro tak piszesz :P Przerzutka troszkę widać zmęczona ale najpierw zmień napęd jak nie pomoże wtedy pomysł o reszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem że jest to wolnobieg (pod sam koniec). Generalnie myslałem o samej przerzutce, ponieważ to koło które widac dostałem kompletne za piątke na pobliskim złomie. W miarę sie jedzie na przerzutce z mojego gianta, no to co widać to tylko jedna z kilku które leża w garażu wiec sama w sobie nie ma znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiem, skomlikowałem niepotrzebnie. Wracam do tego co jest w temacie

 

I tak wybrałem;

korbę Deore FC-M590

Kasete Hg51

łańcuch wippermann connex 804 

do tego przepraszam że pisze chociaż nie ma w temacie ale to nie planowana wymiana ( nie irytujcie się ludzie) przerzutka tylna shimano Alivio RD-M403 9rzęd (czytalem że pasuje do 8rzedowej kasety i manetki)Myślę że przedniej nie ma sensu wymieniać skoro jest sprawna. 

No to wiadomo pytanie nie macie jakiś zastrzeżeń? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...