Skocz do zawartości

[adapter]dla Shimano m515 na PM tarcza 160


mrmorty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Cześc

Mam trochę nietypową sprawę. Chciałbym przywrócic do życia mechaniczny zacisk m515. Zamontowany był na starym marcoku(mocowanie IS) z przodu na dośc nietypowym adapterku.
Nietypowośc sprawy polega na tym, że ten zacisk nie da się zamontowac na PM bez jakiegoś urządzenia pomocniczego, z powodu mniejszego rozstawu otworów montażowych niż w standardzie PM.
Obskoczyłem kilka sklepów w okolicy, grzebałem też w sieci i jedno wielkie nic.

Wiem że to już nie te czasy na takie hamulce ale na metalicznych klockach stawiałem rower na kole więc nie chcę się go pozbywac za piwo. Może ktoś wie gdzie takie ustrojstwo szukac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ale chcesz ten zacisk IS zamontować na PM ? Jeżlei to zwykłe standardowe IS, to na mniejszej tarczy jak 180 chyba tego nie zrobisz, miałem to samo ze staraa magura. No chyba ze to coś takiego jak miał Giant MPH, on miał otwory bliżej siebie i to było wykonalne i był do tego adaptery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Źle się wyraziłem - sam zacisk nie ma mocowania na IS tylko niemalże jak PM. Niemalże, bo zarówno jego budowa, jak i rozstaw otworów montażowych uniemożliwia zamontowanie go bezpośrednio na PM. Nie wiem, widocznie w tamtych czasach PM jeszcze nie istniało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ok wiem o co kaman chyba, coś podobnego było robione zanim jakikolwiek standard był już standardem. Możne by było sobie z tym poradzić, przerabiać dzisiejsze adaptery, jedna trzeba dobrać odpowiedni, nadający sie do tego zadania i chyba o tarczy 160 trzeba zapomnieć.

 

Chyba ze zacisk był by na tyle.

 

Albo mam inny pomysł ... napisze ci na PW :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...