Skocz do zawartości

[Amortyzator] RS REBA RL blokada z linką się zacina


komtur88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewien problem. Zacina mi się linka przy próbie odblokowania amortyzatora. Cała sytuacja wygląda dość dziwnie ponieważ na „postoju” wszystko działa cycuś. Wystarczy nacisnąć przycisk manetki i blokada jest natychmiast zwolniona.

Problem pojawia się podczas jazdy. Blokować można ale już z odblokowaniem są problemy manetka  się nie otworzy a jak już to trzeba wpychać linkę.

Mam pytanie czy to jest problem z linką, czy może coś z amorem?   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może po prostu rozkręć obudowę i zobacz, a nie zadajesz trywialne pytania

 

Na to  już sam wpadłem i obudowę też rozkręciłem a i z linką kombinowałem. A ja zadałem tylko pytanie czy to są objawy linki czy może coś z amorem. Trywialne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja reba też się tak zachowuje, to jest normalne. Jeżeli pod pokrętłem jest czysto to wina leży w tłumiku, w nim jest zbyt słabo naciągnięta sprężyna. U mnie po naciągnięciu jej jest trochę lepiej ale i tak nie odbija zawsze. Zrób test podczas jazdy jak nie chce się odblokować blokada podrzuć koło przednie do góry, jak odbije blokada to jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To normalne, u mnie też tak było jak u grona innych użytkowników RSa z Poplockiem. U mnie problem ustał po zeszlifowaniu jakieś 0.5-0.8mm opaski trzymającej pancerz. Inny naciągają sprężynę lub ja wymieniają na mocniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W pierwszym filmiku polecił bym gościowi jeszcze sobie pancerz wkoło butów zapląta, na pewno pomoże :D

Co do drugiego, dobre, tanie i skuteczne. Ja powiedzmy mam coś jak by podobnego, gdyż mam blokadę na tył razem z przednią i mam dodatkową sprężynę. Ale po mojej modyfikacji sama przednia działa zadziwiająco dobrze :P

 

Mogę też polecić zdjąć kółko blokady. U mnie po 2 czy 3 sezonach niezły bigos tam był :P wyczyścić i nasmarować, na pewno nie zaszkodzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...